Kanai’s Cube

Hráči Diablo II si nejspíš budou pamatovat Horadric Cube. Unikátní nástroj na kombinaci předmětů. Kanai’s Cube je taktéž velmi užitečná, svojí silou předčila předmět, ze kterého sama vzešla. Tento pozůstatek pradávné kultury dá hráčům do rukou mocný nástroj s ohromným potenciálem. Jednou z možností bude rozbít legendární předmět a využít legendární sílu (Legendary power) jako pasivní dovednost. Tyto pasivky budou odděleny od ostatních! Jedním z dalších možných využití bude přeměna materiálu na profese z jednoho typu na druhý. A dál? Čtěte.

Hledáme kostku

Ze všeho nejdřív musíme kostku najít. Důležité je mít spuštěný Adventure mode, jinak máte smůlu. Jděte do třetího aktu, kde v pravém rohu mapy hledejte Waypoint vedoucí do Ruins of Sescheron.

Hledejte průchod do další části, která se nazýva Elder Sanctum. Zde musíte najít malou místnost, kde na pedestalu spočívá Kanai’s Cube.

Při interakci s kostkou se objeví Zoltun Kulle, pronese řeč, a zmizí. Poté ještě vypadne příběhová kniha, ve které Zoltun píše:

Kostka (Kanai’s) byla využívána mými Horadrim bratry v mnohým složitých rituálech. Její potenciál vyšel brzy najevo. Bratrstvo se začlo bát její síly. Hlupáci. Schovali ji. Dokonce i přede mnou. Vytvořili méně účinou kostku. Horadrickou kostku, tu pak používali po mnoho let.

Od této chvíle bude Zoltun ve městě stát u kostky jako další představitel profese.

Za obrázek děkuji hráči Scab.

Doporučuji sledovat příběh, dovíte se spoustu zajímavostí o barbarech, Baalovi a vůbec celém příběhu boje barbarů proti démonům. Za pozornost stojí nový druh monster, Glacial Monstrosity. Hráči Diablo 2 si je určitě budou pamatovat, obrovští osrstění Yetiové.

Další zajímavou lokací je The Immortal Throne.

Že by samotný Bul-Kathos?

Drobná odbočka od příběhu: Kanai’s Cube dostala své jméno po jednom z lidí, kteří vytvářeli vizuální stránku hry. Jeho jméno je Kevin Kanai Griffith, který loni na podzim zemřel na rakovinu. A takto mu kolegové věnovali památku. Podobných příběhů je možné v Blizz hrách najít více, dřívějším článku.

Recepty

Pokud chcete s k kostkou pracovat, musíte mít všechen materiál u sebe, bohužel vás nejspíš bude čekat otravné pobíhání od bedny ke kostce.

Recept 1: Extrahování legendární síly

Archive of Tal Rasha

Asi do začátku nejdůležitější recept. Do kostky vložíte legendární předmět, 1 kus od každého nového materiálu a 5 Death’s Breath.

Kliknete na Transmute.

Varování, vše bude během procesu zničeno.

Voilá!

Legendární síla se uloží do kostky.

Takhle vypadá jeden aktivní Kanai’s Power v přehledu vlastností postavičky.

Takhle vypadají tři aktivní Kanai’s Power v přehledu vlastností postavičky.

Za extrakci dostanete Achievement a vizuál do hry.

Znovu připomínáme, v kostce NEJSOU dostupné bonusy z předmětů, které za běžných okolností nemůžete nosit. Barbar se tak bude muset obejít bez bonusu z Calamity, DH nebudou mít dostupné dvouruční meče a tak podobně! Pokud ovšem vyextrahujete výše zmíněné Hexing Pants of Mr. Yan, jejich bonus bude sdílen skrz stejný typ hry. Dále není možné mít najednou dva bonusy z jednoho předmětu, funkční bude vždy jeden!

Recept 2: Změna legedárky

Law of Kulle

Setsakramentsky drahý recept. Stojí 5 kusů od každého nového materiálu a 50 Forgotten Soul. Z obyčejné legendárky můžete udělat předmět s ideálními bonusy a navíc Ancient verzi. Každou změnou přijdete o původní předmět a vytvoří se nový. Doporučuje se nepřetáčet předmět, který aktivně využíváte, spíš se sem hodí krám se špatnými bonusy. Nemůžete nic ztratit, jen získat.

Recept 3: Vylepšení Rare předmětu

Hope of Cain

Tento recept přemění Rare předmět na legendární předmět stejného typu (zbraň -> zbraň atd.). Jedna změna stojí 25 Death’s Breath, a 50 kusů od bílého, 50 kusů od modrého a 50 kusů od žlutého materiálu. Nejsou potřeba nové materiály. Hledáte svůj vysněný předmět, který ne a ne padnout? Máte šanci si jej „vykostkovat“.

Recept 4: Změna setového předmětu

Skill of Nilfur

Funguje na stejném principu jako předchozí recept, jen je podstatně levnější. Potřebujete jeden setový předmět, 10 Forgotten Soul a 10 Death’s Breath. Nejsou potřeba nové materiály. Setový předmět se změní na jiný předmět ze stejného setu, ale ne na ten samý. Scénář může vypadat takto: Helma -> kyrys -> boty -> helma -> pásek -> zbraň). Nikdy se vám nepovede např. helma -> helma. Změnou nemůže získat Ancient verzi!

Recept 5: Odebrání Level Requirement

Work of Cathan

Jednoduchý recept, potřebujete předmět a Gem of Ease minimálně na 25. levelu. O gem samosebou přijdete. A co se stane s předmětem? Budete jej moct nosit od prvního levelu. Expení postav nebylo nikdy jednodušší. Vylepšit Gem of Ease bude po odebrání trialu více než lehké.

Recept 6: Konvertování gemů

Darkness of Radament

Vezmete přebytečných 9 gemů stejné kvality a typu, přidáte Esenci požadovaného gemu, kterou zakoupíte u Squirt the Peddler v druhém aktu, a změníte na druh podle zakoupené a do kostky přidané Esence. Například máte nespočet Marsquise Amethyst, a potřebujete Topazy. U Squirt the Peddler koupíte Essence of Topaz, dáte do kostky společně s 9 Marsquise Amethyst, přeměníte a vznikne vám 9 Marsquise Topaz.

Recept 7: Konvertování materiálu na profese

Anger of Iben Fahd

Máte ohromné zásoby jednoho materiálu a nedostatek jiného? Není nic lepšího, než tento recept. Do kostky vložíte 100 kusů jednoho materiálu, předmět kvalitou odpovídající požadovanému materiálu (může být zakoupen u vendora) a 1 kus Death’s Breath. kombinováním vznikne 100 kusů požadovaného materiálu.

100 kusů bílého materiálu + jeden modrý předmět + 1 kus Death’s Breath = 100 kusů modrého materiálu. Spíš bude lepší zbavovat se nekonečných zásob žlutého materiálu.

6 komentářů u „Kanai’s Cube

  1. Prosím pomozte mi někdo…hraju raper of souls na ps3 wizard level 62 adventure mod ale když dám na bounties 3 akt nemám tam waypont do the ruins of sescheron kde se má ukrývat kostka ? jak se tam dostanu ? musim nejdřiv splnit všechny úkoly ? nebo se tam musim dostat v kampani ? díky

Napsat komentář