Herní postavy – Barbarian

PopisAktivní skillyPasivní skilly            


Úvodem

Barbaři (zkráceně Barb) jsou divocí poutníci, kteří se nikdy nevyhýbají boji na blízko. Mohutné kopance, skoky na dálku a obouruční švihy udělají z nejednoho nepřítele mrtvolu u barbarových nohou a přeživší utíkající co nejdál.

Díky jejich výšce a síle, barbaři jsou schopni ovládat útoky nablízko s jakoukoliv zbraní, ačkoliv často upřednostňují masivní a působivé zbraně. Barbarům není cizí bolest bitvy a často si vedou mnohem lépe uprostřed několika protivníků, rozdávající a dostávající údery, než by pronásledoval jeden jediný cíl.

Barbarovy útoky jsou primárně cílené na blízko. Jejich rychlé zásahy zbraní rozsekají spousty slabých nepřátel v okamžiku, zatímco jejich pomalejší, zemí otřásající údery, mohou poslat přicházející hordy zmatené pryč a nebo rozbít brnění silnějších monster. Je to také jediná hratelná postava, která se vrací z Diabla 2.

Nahoru


Pozadí příběhu

Po celé věky byli barbaři sídlící pod stínem hory Arreat vychováváni tak, aby byli silní a nezdolní jako kámen. Ohromní ve výšce a nepřekonatelní v zuřivosti byli od narození donuceni plnit službu zděděnou po generace – chránit posvátnou horu.

Když byl jejich domov zničen, spousta barbarů přišla o svou víru. Přišli o svůj cíl, pronásledováni minulostí, cestující z místa na místo bez cti nebo směru cesty.

Ne všichni barbaři se však vzdali jejich stráže u hory. Někteří stále ctí vrchol Arreatu, na kterém panují kruté vichry a chrání okraje kráteru. Vzpomínají na časy kdy svými sekerami a kopími chránili děti ve městě, které na nich bylo závislé a hoří ostudou nad neúspěchem svých lidí.

barbbanner

Tito barbaři se snaží najít nový účel ve změněném světě a rozdrtí každého, kdo jim stojí v cestě.

Nahoru


Výbava

Barbaři jsou schopní používat zbraně takovou cestou, pro jakou ostatní často ani nemají sílu. Nosí masivní zbraně – nadměrně velké zabijácké zbraně, které nejsou normální hrdinové schopni ani zvednout, natožpak s nimi vůbec švihnout. Silně svalnatí barbaři používají také dvě zbraně najednou, jako jsou třeba meče a sekery, zasypávající své nepřátele vícero očarováními a typy zbraní najednou.


Vývoj brnění

Ze začátku jejich cesty, vycpávaná kožená zbroj poskytuje základní ochranu barbarům – ale většina útoků stejně dopadne na jejich nahá těla.

Větší různorodost vybavení znamená, že si barbar může lépe chránit důležité části těla. Helmy s hledím, impozantní ostny a plátová zbroj – jen malý výčet z možností.

Barbaři oblečeni do těžkého brnění, vypadají mnohem více jako noční můry, než lidé. Jejich houževnatost je nezdolná.

Nahoru


Hlavní znaky

Mistrovství boje na blízko

masteryBarbaři normálně používají zbraně, které ostatní ani nezvednou. Jsou schopni bojovat s dlouhými meči, kladivy, sekerami v obou rukou nebo masivními (ale těžkopádnými) zbraněmi, které rozdrtí nepřátele na kaši.

Brutální útoky

berserkrageSíla a hněv jdou pospolu. Když barbarovi propůjčí dostatek Fury, můžou nepřátelé létat na všechny strany, můžou mít odsekané končetiny nebo jim dokonce může barbar vysekat kosti z těl.

Pokřiky

shoutBarbaři jsou mocné osoby na bojišti a jejich zuřivé bojové pokřiky mohou povzbudit spolubojovníky nebo vystrašit nesčetná monstra. Dokonce i ti nejsilnější nepřátelé, kteří uslyší barbarův řev, po něm nemusí uštědřit svou silnou ránu.

Nezdolnost

relentless

Žádný jiný hrdina nedokáže ignorovat nepřátelské útoky tak, jak to dokáže barbar. Jejich ohromná síla jim umožňuje vybavit se těžkými štíty a jejich tělo odráží údery mečem a zubů, jakoby to byla ocelová zbroj.

Nahoru


Zdroj: Fury

Zuřivost, která proudí pravými barbary, nemůže být vyčerpána dokud nezemřou. Fury (zuřivost) je zdroj, který reprezentuje čistý vztek a bojový chtíč, je to něco, co dodává energii jejich strach nahánějícím útokům.

Fury se doplňuje, jakmile jsou barbaři napadeni a taky když kosí své nepřátele. Jak barbaři dostávají rány (a hned poté se s nimi vypořádají) jejich Fury se doplňuje na maximum. Nadbytečná Fury se hodí k několika mocným útokům – mohou drtit a ničit, skákat přes obroské vzdálenosti a rozsekat nepřátele na dva kusy.

Mimo boj Fury rychle mizí, takže se barbaři snaží vždy přebíhat mezi boji, aby se jim Fury doplňovala a oni mohli neustále udělovat devastující útoky.

Nahoru


Skilly


Buildy

Zpět na herní postavy

5 komentářů u „Herní postavy – Barbarian

Napsat komentář