Build: Weapon Throw Barbarian

Diablo 3 Barbarian

Jelikož mi nejen na tomto webu chybí nějaké dobře hratelné buildy pro jakoukoliv postavu, rozhodl jsem se zde uveřejnit mnou hratelný build. Weapon Throw Barbarian build je určen pro milovníky barbarů, kteří chtějí zkusit něco jiného než neustálé točení ve whirlwindu a přitom být stejně tak rychlí a efektivní ve farmení.

Jak jsem k tomu přišel?

Po Diablu 1 a 2 byl 3. díl jasná volba a stejně tak i postava barbara. Cestou do inferna jsem si vyzkoušel různé skilly, všelijak kombinoval, ale pořád to nebylo ono. Až jednou při hraní na publicu jsem narazil na šíleně rychlého barbara, který házel sekery a ten mě úplně ohromil. Řekl jsem si, že to taky zkusím a tak jsem překopal skilly, nakoupil nové vybavení a začal ho hrát. Zjistil jsem, že je nejen ohromně zábavný, ale také velmi efektivní na farmení a už jsem u něj zůstal. Pokud chcete, můžete ho vyzkoušet i vy.

Zde je návod, rady a tipy jak na to:

Build je založen na rychlosti, kritických zásazích a maximálním poškození. Skilly jsou také dosti provázány s vybavením, které doporučím také.

Skilly

Viz Skill Calculator na Battle.netu.

1)

Weapon Throw (levé tlačítko myši) – váš primární a nejdůležitější skill, který vám s runou Ricochet umožní útočit až na 3 monstra najednou (do 20 yardů od sebe vzdálená). Kromě 130% damage ještě výrazně zpomalujete. Jediné mínus je, že stojí 10 fury, což ovšem snížíte na 0 fury vybavením.

2)

Ancient Spear (pravé tlačítko myši) – velmi dobrý (i když málo používaný) skill, který díky pasivce No Escape a zbrani The three hundredth spear dostává zcela nový rozměr a monstra budete doslova krájet. +15 fury, 185% damage, zpomalení a přitáhnutí monstra k sobě.

Runu doporučuji Grappling Hooks, která vám umožní vystřelit 3 speary. Zajímavá je rovněž Harpoon, ale nejlépe, když si vyzkoušíte sami, která vám sedne. S přitahováním už se vám nestane, že vám bude utíkat goblin nebo jiná otravná monstra. Ovšem ne všechna jdou přitáhnout – neplatí to na bossy a některá velká monstra (poškození a zpomalení samozřejmě dostanou). A ještě jedno plus má tento skill – když přitáhnete monstrum k sobě, dostane jakoby takový ministun, který mu přeruší útok nebo akci, kterou právě provádí (třeba kouzlení).

Navíc díky pasivce No Escape a vysoké % šanci na kritický zásah rušíte cooldown a můžete tento skill používat vícekrát za sebou (stalo se mi, že i 10x).

3)

Sprint – důležitý skill, který vám umožňuje pohybovat se velmi rychle. 40% (+24% z předmětů) k rychlosti pohybu z vás dělá nejrychlejší postavu vůbec. Utečete všem a dohoníte každého – skvělé pro rychlé farmení. Sice stojí 20 fury, ale fury budete mít spoustu, jak si ukážeme dále.
Runu doporučuji Run Like the Wind, díky níž způsobujete nezanedbatelné poškození 60%, ale můžete zkusit a používat i jinou.

4)

Battle Rage – zvyšuje poškození a šanci na kritický zásah

Runu samozřejmě Marauder´s Rage, která zvyšuje damage bonus o 30%. Pouze pokud byste měli velký problém s nedostatkem fury (při menší redukci fury u Weapon Throw), pak použijte runu Into the Fray.

5)

War Cry – asi klasika u každého barbara. Generuje fury, zvyšuje armor (i těm v partě) a s runou Impunity i resisty.

6)

Wrath of the Berserker – výborný skill na elitky, bossy a další problémové potvory. S runou Insanity budou padat ještě rychleji.

Pasivní skilly

 1. Ruthless – zvyšuje to, co potřebujeme nejvíce – critical hit chance o 5% a critical hit damage o 50%
 2. Weapons Master – další zvýšení critical hit chance o 10% při použití mace nebo axe
 3. No Escape – vylepšuje naše 2 primární skilly a to nejen o 10% damage navíc, ale u Ancient Spear resetuje cooldowny a u Weapon Throw přidává 14 fury – samozřejmě je nutné mít vysokou šanci na kritický zásah

Výbava

Teď přejdeme k výbavě, kterou napasujeme přesně na tyto skilly, aby fungovaly ještě lépe (nebo aby vůbec fungovaly :)). Nejdůležitější vlastnosti na předmětech jsou pro nás tyto:

Critical Hit Chance – 5% máte v základu, +18% ze skillů (Wrath of the Berserker nepočítám), to je 23% – doporučuji mít celkově nejméně 40%, ale čím víc, tím líp

Critical Hit Damage – když budete mít vysoký crit chance, tak by bylo super mít i vysoký crit damage (např. k 40% crit chance nějakých 400% crit damage). 50% máte v základu a 50% z pasivky, + 2 zbraně s emerald gemy – až +200%.

Strength – zvyšuje barbarovi damage a armor

Vitalita a +% Life – dostačujících je 30 000 life – všechno navíc je +

All Resist – okolo 500, s War Cry 600 by mělo v pohodě stačit

Life Steal – vlastnost, která vás bude udržovat při životě. Nutnost mít ji 2x a to na opasku a na zbrani – nejméně 5%

Attack Speed – rychlejší útok znamená i víc kritických zásahů a větší poškození

Movement Speed – maximálně můžete mít 25% z předmětů, nám bude stačit 12% ze zbraně (viz níže) a 12% třeba z bot. Máte skill Sprint 40% + 24% z předmětů – rychlejší už budou pouze WW barbaři s permanentním berserkerem.

Vlastnosti, které sice nejsou nezbytně nutné, ale hodí se:

Bonus Experience – na farmení paragonu nutná vlastnost – ruby gem v helmě a Hellfire Ring

Magic Find a Gold Find – pro farmáře taky nutnost

Armor – každé zvýšení armoru se hodí, zvlášť když ho ještě navýšíme s War Cry

Life on Hit, Life after Kill, Life Regeneration – měl by stačit Life Steal, který máme, to je jen další +
Pickup Radius – alespoň na 1 věci doporučuji mít. Zabíjíte na dálku a všude se vám nebude chtít běhat (i když rychle).

Teď uvedu nutné a vhodné předměty pro tento build.

Zbraně – 2 jednoruční:

1. The Three Hundredth Spear (do levé ruky, v inventáři vpravo) – tato jednoruční zbraň je přímo dělaná pro tenhle build. Kromě zvýšení Strength a redukce poškození z útoků z blízka nám přidává 12% Movement Speed. A pak to nejdůležitější – vylepšuje nám primární skilly Weapon Throw a Ancient Spear až o 50%. Sežeňte si určitě se socketem a s co nejvyšším bonusem pro skilly, i za cenu menší základní damage.

2. Mace nebo Axe (do pravé ruky, v inventáři vlevo) – nutné kvůli pasivce Weapons Master. Mimo vysokou damage určitě hledejte Life Steal a socket. Critical Hit Damage, Attack Speed, Strength a Vitalita jsou taky vítané. Z legendárek připadají v úvahu The Butcher’s Sickle, Echoing Fury nebo Sun Keeper.

Dále je pro tento build potřeba vlastnost na předmětu, která nám redukuje cenu fury u skillu Weapon Throw (stojí 10 fury). Tato redukce je pouze u opasků, u amuletu Mara’s Kaleidoscope a u prstenů Skull Grasp a Stone of Jordan.

Nejdříve se podíváme na opasek nebo lépe řečeno na Mighty Belt, který může nosit pouze barbar a nachází se na něm pro nás potřebný Life Steal. Mimo něj hledáme Skill Bonus Weapon Throw – samozřejmě s max 5 fury redukcí. Další vlastnosti určitě Strength, Vitalita a All Resist. Na rare opasky zapomeňte, nejlepší kandidáti jsou Lamentation nebo dražší Immortal King’s Tribal Binding.

Další redukci 5 fury pro skill Weapon Throw doporučuji mít na amuletu Mara’s Kaleidoscope – má totiž na 100% i další vlastnosti, které se nám velmi hodí a to jsou Strength, Vitalita a All Resist.

Zbylá část výbavy je víceméně na vás. Důležité je, aby části obsahovaly důležité vlastnosti popsané výše. Uvedu raději i zde pár tipů pro snadnější hledání (vlastnosti uvádím podle důležitosti za sebou):

Helma – buď rare (Socket, Critical Hit Chance, Strength, Vitalita, All Resist) nebo legendární – nejlepší a nejdražší je určitě Mempo of Twilight, levnější a taky dobré jsou Andariel’s Visage a Immortal King’s Triumph

Chest Armor a Pants – rare nebo legendární – co nejvíce All Resist, Strength a Vitalita

Shoulders – rare (Strength, Vitalita, All Resist) nebo nejlepší legendární Vile Ward

Bracers – rare (Critical Hit Chance, Strength, Vitalita, All Resist), drahé legendární Lacuni Prowlers můžou být vhodné, pokud nemáte 2. Movement Speed na botách

Gloves – na těch můžete mít až 10% Critical Hit Chance a 9% Attack Speed, proto doporučuji co nejvíce, dále pak Strength, Vitalita, All Resist, Critical Hit Damage (podle toho co potřebujete a na co máte) – tady je asi největší a nejtěžší výběr – buď rare nebo legendárky: Tasker and Theo, Sage’s Gesture, Immortal King’s Irons

Rings – většina asi bude používat Hellfire Ring + další rare či legendární s tím, co vám chybí

Boots – a botičky na konec, doporučuji s +12% Movement Speed ať už rare nebo legendární. Můj tip je Fire Walkers – celkem dobré, levné a mají jako jediné zajímavou vlastnost, se kterou budete za sebou nechávat hezkou ohnivou stopu – damage je sice mizerný, ale můžete procházet skrz překážky i zavřené dveře, což se docela hodí 🙂

Skilly máte nastavené, výbavu koupenou či jinak sehnanou, takže můžete vyrazit do boje.

Boj

Zapnete si War Cry, získáte +20 fury a můžete házet. Po pár hodech a pár kritických zásazích máte fury i na Battle Rage a Sprint. Pak už jen běháte, házíte, co 20 sekund zapnete War Cry, co 2 minuty Battle Rage a mezitím ještě doplňujete fury Ancient Spearem. Jakmile se rozjedete, tak máte fury skoro pořád na maximu a spotřebováváte ho už jen Sprintem, sem tam Berserkem a Battle Ragem. Nezapomeňte, že i když vás stojí Weapon Throw 0 fury díky 10 fury redukci z vybavení, musíte mít vždy alespoň 1 fury, abyste mohli skill použít. Co se týče Ancient Spearu a možných obav z jeho používání, nemusíte mít žádný strach. Přitáhnutá monstra (slabší rovnou zabijete a nepřitáhnete) vám nezpůsobují tak velká zranění díky Armoru, který máte o dost vyšší než jiné charaktery na dálku a navíc se díky Life Stealu a velkým kritickým zásahům léčíte opravdu hodně rychle. Reflect Damage se vás taktéž vůbec netýká. Se Sprintem běhejte pořád, i když jen kousek poodbíháte od nepřátel.

Followers

Co se týče followerů, pokud hrajete sami, pak je výběr čistě na vás – každý z nich má nějaké plusy:

 • Scoundrel – zvýší vám Critical Hit Chance o 3%
 • Enchantress – zvýší vám Attack Speed o 3%
 • Templar – kromě léčení může fungovat jako tank

Závěr

Tento build hraji pouze na softcore, na infernu na různé MP (1-7) bez větších problémů. Pro hardcore hráče je nejspíš nepoužitelný, protože těžko seženete vhodnou výbavu. Navíc je tam kladen velký důraz na životaschopnost, což u tohoto buildu není zrovna na 1. místě.

Doufám, že se vám build líbil, i když to je trošku delší čtení, ale snažil jsem se jej psát i pro méně zkušené hráče. Určitě vyzkoušejte a napište své postřehy nebo rady.

Hodně pěkných zážitků ze hry vám přeje
Bazuka = Bazuka#2352

Komentáře 44

 1. Zdravím vespolek. V buildech čtu i doporučení na gear. Pro příklad tady u barbara opasek Lamentation. Pořád nerozumím tomu, jak to sehnat. Přece se s celým gearem nečeká na náhodnej loot. Nebo ano? Čekat, až padne recept pro kováře nebo to náhodou najít?

 2. Rozjel jsem tento build a říkám, že to je totální nářez!!!

 3. No, když jsem se dívla na seznam buildů a spatřil jsem ho, zprva jsem si myslel, že to bude nějaký neefektivní build. Opak je pravdou, abych řekl – Lépe propracovaný build než velká část těch, co jsou na D2 LoD a skvělý nápad, že ho použijeme na dálku 🙂 Líbí se mi tak moc, že přemýšlím, jestli jít svůj „build“ nebo tohoto „Weapon Throwa“ 🙂 Opravdu dobrá práce 🙂

 4. Super tip, super článek. Jsem nadšen. Při otáčení u ww jsem už usínal, ale tento build mě opět nakopl a hrozně mě to opět chytlo. Zdě můj build: http://eu.battle.net/d3/en/profile/Dejdy-2830/hero/6607107

  Kosení je nyní radost 🙂 

 5. A to ani nemluvme o tom ze v pvp potkas kdyz potkas barbara tak pojede weapon throow (teda spon barbara kterej vi co dela) :).

  nejlepsi hlasky jsou proc by barbar mel byt ranged clasa jaka to je vyhoda kdyz chci ranged muzu jit dh nebo wize..

  Na to je jednouducha odpoved ukazte mi dhcko jako ranged clasu s takovym armorem a resistama jako ma barbar a pak se muzeme rozumne bavit :).

 6. bazuka : Tak samozrejmne to je o gearu asi jako vsechno v d3 jen jsem chtel poukazat na to jak ma tento build vypadat kdyz si character vyvedes skoro k absolutni dokonalosti ten setup si musi kazdy udelat podle sve postavy a sveho zdraveho rozumu. A myslim ze je lepsi ukazat nejen tu moznost „pro lamicky“ ale i tu ktera je bude motivovat ke zlepseni.

   

  A ver mi gear jako ma det0x se da sehnat i jinak nez koupenim za realne penize ,.  Staci znat hru a muzes vydelat slusny prachy. ja osbone sem uz vydelal na teto hre 20miliard goldu a asi 900Euro ciste flipovanim itemu a hranim aukce .

 7. dzin: To pises, jak kdybys mel projitej kazdej build ve hre. lol

 8. dodko60: Ano, my co chodíme na AJeyuv web o D3 a nejen sem, tak jsme si to přečetli hezky v češtině a to co píšeš už víme.

 9. Zmeny v Patchi 1.0.7 – neviem či ste zaregistrovali ale Blizzard urobil zásadné zmeny v pripravovanom Patchi.

  napr. crafting – rozšíril počet príšer o bossy pre Demonic Essence ale urobil radikálne zníženie % zo slubovaných 80% na MP10 zostavá len 38,9061% !!!! drop vecí zatial ostáva na 80% pri MP10.
  A dalšie zmeny ako aj v diamantoch. . Moja angličtina však na všetky zmeny nestačí. Rád by som si to prečítal i v SK/CZ jazyku.

 10. „Build je založen na rychlosti, kritických zásazích a maximálním poškození.“ Jeden by řekl, že na tomhle je v D3 založen každý build.. Což je mimo jiné jeden z důvodů, proč je ta hra tak nudná a jednotvárná 😉

 11. sibuk konkretne tyhle „kridla“ jsou ze sberatelske edice StarCraftu. Jeste jsou taky „andelska kridla“ a ty jsou ze sberatelsky edice Diabla.

 12. ahoj chtel bych se jen zeptat na to video co uvedl TykE: http://www.youtube.com/watch?v=0c_ss9-uzvg nakonci v inv.ma nakej item co tomu barbarovi pridava jeste jakoby takova kridla,copak to je nikde sem to jeste nevidel a ani necetl jinak pekne popsany clanek od bazukare 😀 diky moc a cau

 13. NANUKu, to si napsal skvěle.. bežet jak idiot je stresující a podle mě uplně na h***o, to si pak tu hru člověk ani nevychutná. Nejsem nějakej loudal, ale letět jak stíha to fakt ne.

  A autorovi (Bazuka) za to že se podělil o tento build- dal návod, napsal to sem a perfektně popsal co a jak, patří velké DÍKY !!! Vyřešilo to mou neschopnost v rozhodování co s třetím barbarem… ještě jednou díky, je to fakt fun 🙂 Konečně build co má koule 😀

 14. Build je naprosto v pohodě, nevidím v tom žadný problém, nikde neni psáno že by barb nemohl jet range attack to same monk, ten taky muze range, s wizardkou zase mužete melee, když to někdo takhle chce hrat tak at hraje, duležitý je že ho to baví, protože nejhorší je hrát buildy z „nutnosti“, protože ho hrajou všichni a je to nejlepší na speed farmu.

  Offtopic: Upřímně tahle speed farma, kdy človek se jen řítí hromadou potvor rychle je killuje a sbírá jen ilvl 63 mi přijde nuda 🙂 Osobně si probíham jak chvili act 1, 2 tak i 4, (nejen 3 na farmu – nuda dokola jak idiot furt), a sbíram všechny krámy, magic i rare 🙂 a né že, rychle rychle, spadla 63ka, (přitom dobrej roll 61ky se dá taky prodat za pár mega :)) ne nespadla, uáááá, rychle než mi dojde berserk (archon atd.) k dalšímu packu. Tohle je pro mě stresující, já si po práci chci v klídku zafarmit, a ne se furt hnát jak magor :D, ale chápu že někdo to nehraje až takhle for fun 🙂

  Poprosim hatery, dovolil sem si říct jak to vidim já, a ne zpochybnovat efektivitu speed farmení, tak kdyžtak v klidu reagujte:)

 15. Děkuji za pozitivní komentáře, i za další tipy. Rád bych na některé reagoval. Při psaní tohoto buildu jsem rozhodně neměl v úmyslu nutit někoho použivat zrovna ten a ten skill a tu a tu runu. Každý má odlišný styl hraní a vyhovuje mu něco jiného. Vyzkoušejte různé skilly a runy a používejte to, co se vám zdá nejlepší. Já popsal to, co hraji, co funguje a co mě baví.

  TykE – souhlasím, že mít permanentně zaplého bersekera u tohoto buildu je na 100% nejlepší. Problém je ale ve výbavě. Bez kvalitní a hodně drahé výbavy ho napořád neudržíte. Přiložené video je určitě moc pěkným důkazem, že takto hrát lze a může být motivací pro hráče. (Schválně mrkněte na konec na itemy, co má – já osobně, i kdybych všechno prodal, tak si nemůžu koupit ani 1 z těch jeho – a to se nepovažuju za žádného chudáka.) Ani při hraní na nižší MP vám nestačí equip za pár milionů na udržení berserkera.

  Co se týče Battle Rage – Into the Fray – když jsem měl redukci 5 fury pouze na opasku, byla tato runa nutnost, ale po koupení Mara’s Kaleidoscope (dalších +5 fury redukce) jsem ji vyměnil za Marauder´s Rage, protože jsem měl fury dostatek.

  30 000 Life – je opravdu spodní hranice a pro mě je dostačující. Každý by měl vědět, kolik Life mu stačí, aby často neumíral.

  Ancient Spear jako 2. skill – taky mi to přišlo jako blbost, dokud jsem ho nevyzkoušel. Důvody proč ho používám – je to skill, který nespotřebovává, ale generuje fury (pouze War Cry vám na rozjezd nemusí stačit), slušný damage navýšený bonusem a možnost častějšího používání díky pasivce, ministun a přerušení akce nepřátel. Je hodně monster, které jsou rychlé, přitáhnou si vás či se jinak objeví hned u vás, tzn. že nelze bojovat pořád na dálku (byste museli pořád odbíhat). Takhle hodíte spear, zbrzdíte je, zpomalíte a buď je dorazíte nebo poodběhnete a pak doděláte. Weapon Throw s runou Ricochet vám umožní útočit až na 3 monstra najednou, ale když stojí dál od sebe, tak je dáváte po 1. Takhle si je elegantně se spearem přitáhnete a zabíjíte najednou, což mi přijde rychlejší a efektivnější. Navíc na nižších MP monstra zabijete rovnou (a nepřitáhnete je). A poslední důvod je ten, že mi to přijde zábavnější než jiné skilly.

  Výbava – myslím, že nepotřebujete nějak extra drahou, abyste mohli tento build používat. Já sám nemám dražší věc než 50 M. Taky jsem to začínal hrát s levnýma věcma a postupně je vylepšoval.

  Bazuka = Bazuka#2352

 16. Hezký netradiční, typu vemte 800 – 1200 € a hurá do RMAH na goldy nebom rovnou kupovat. Ale mě se líbí ten můj defensivní se 150k damage, tenhle má 106k.

 17. Heya. Throw barbara sem zkousel uz v diablu 2. Si pamatuju, kolik lidi se me tehdy ptalo, jesi nejsem blazen, ze hraju range barba 😛 Ve trojce sem ho jeste nezkousel, ale urcite stoji za to!

 18. Paradni prispevek na web,jen tak dal takovych podobnych.Takovy build jsem jeste nikdy nezkousel,primarne jedu HoTA,ale po testu uz asi z5 nejdu,suprova odreagovacku,tudiz velke diky 🙂

   

 19. delosombres

  „Build je založen na rychlosti, kritických zásazích a maximálním poškození. Skilly jsou také dosti provázány s vybavením, které doporučím také.“

  Technická. On existuje v Diablu 3 nějaký build (za jakýkoliv class), jehož síla (efektivita) není založena na attack speedu, critical chance a critical damage (když tedy pominu, že jde vlastně ve finále pořád o jedno číslo a to DPS)?

 20. Red_eagle: mel bys toho nechat…

 21. ze Build :)))

 22. An7yk

  Nikde nepíšu že je to weapon throw build. A to jsem měl crit šanci ještě vyžší bez buffu kolem 60%. Musíš víc hrát, abys měl lepší itemy 🙂 a ten set dává i jiné bonusy, třeba se k tomu jednou taky dostaneš

 23. kurniksopa a vejce …

  hezké rady, tady je krásně vidět, jak řikáte vašim buildum weapon throw Usmívající se , ale jeden tam máte kladivo a druhej WW … taky kurnikshopa má 95 paragonů, takže je pravděpodobné že si to dává tak jak píše a vejce s 48% criticalama bez buffu taky asi nebude začínající barbar s vybavou za par milionu … já si dát to dupnutí s přitažením monster ke mě tak lehnu po vteřině, jedině že bych hrál nějaké MP2, abych to zabil na ránu zatim co to je v tom stunu a modlil se že mi to critne, aby mi nedošlo fury, pak bych jinak umřel … a full immortal king set kvuli regeneraci 2 fury/sec? no, bud si koupim keply immortal king a budu mít regeneraci fury nebo si za stejny prachy koupim nějaké rare věci o dost lepší …

   

  stále mi přijde pro smrtelníky praktičtější rada autora článku ( a moje samozřejmně Usmívající se )

 24.  

  Zajímavý build, na farmení na nižší MP obrovskou výhodou rychlost. V budoucnu možná vyzkouším. Jen 30k HP mi připadá hodně málo.

   

  Zde je můj build, kdyby chtěl někdo zkusit 🙂

  http://eu.battle.net/d3/en/calculator/barbarian#ZYPQRk!ZYd!ZZZZYc

   

  Build je založen primárním útoku Hammer of the Ancients runa Smash, která dává 406% dmg zbraně. Byť je to spender fury build funguje následovně: skillem Battle Rage Into the Fray a co největším critical hit chance (bez buffu mám 48%) se fury rychle generuje dostatečně rychle na to, abyste mohli stále útočit. Critical nadále zvedám (+10% na 6s.) skillem Overpower Killing Spree navíc se s každým critical hitem snižuje cooldown o 1s. Za každých 5 fury co máte v zásobě, se šance na critical hit Hammer of the Ancients o zvyšuje o 1% (100 fury mám v boji téměř pořád) výsledný critical hit chance je tedy kolem 78%! Jako další sklil, používám Ground Stomp Wrenching Smash, který moby stunuje a přitáhne je k Vám, takže jim pohodlně dáte obrovskou dmg.

  Alternativní build by mohl být se skilem Revenge Best Served Cold pokud potřebujete mít větší critical hit chance (+10% na 12s.) vyměnit lze za A.) Wrath of the Berserker (runa libovolná, já používám Insanity) nebo za B.) War Cry záleží na tom, co aktuálně víc potřebujete

  Passivní skilly používám: Ruthless, Weapon Master a Bloodthirst. Pro efektivní fungování (pokud nemáte kompletní set Immortal King aby neklesala fury) je nunté mít sklil Unforgiving

  Equipment: S 2H zbraní (např. Skorn s dostatečnou dmg se dá sehnat na AH kolem 1.000.000G) budete pomalejší, což přispívá k větší stabilitě fury a dáte větší dmg, ale doporučuji na některých předmětech mít attack speed. Pokud budete používat 2x 1H, je výhodnější mít Chritical hit chance oproti attack speedu. Velkou (a drahou) výhodu získáte složením setu Immortal King, se kterým se zastaví pokles fury, nebo zvýší regenerace v kombinaci s pasivkou Unforgiving. Na pásku by měl být life steal. Zbytek výbavy si zvolte sami 🙂

 25. Docela dobrý pokus, ale není to zrovna nejlepší sestavení gearu a skillů…já si valím něco jako poloviční weapon thrower a za 700 hodin hraní jsem zatím záživnější a lepší sestavení neviděl. Zajímavý je, že borec, co tu psal rozumnej názor, tak má víc unliků než liků. No zkusím vám ho popsat a uděláte si na to názor každej sám.

  Aktivní skilly

  1)   1)   Souhlasím, ale preferuji runu – (Mighty Throw – zvýší poškození na 156%) – když hážu, tak pořádně…

  2)   2)   Na pravým mám jasně hurikána, protože mi dává rychlost a jistou „nesmrtelnost“

  3)   3)   Sprint k ww jasně patří…

  4)      4)Battle rage – into the fray, která vám dává fury a tento skill je nepostradatelný

  5)     5) Overpower – killing spree – šance na kritický zásah, tím rychle nabytí fury a samozřejmě i zvyšuje damage

  6)   6)   Poslední je berserker a runa – Wrath of the Berserker – bez něj si to neumím ani představit, dává se to bez něj, ale o 100% pomaleji!

   

  Celkově je tento built založen na 99% zabíjení ve skillu bersekr. Přeměněnej na normal jsem akorát ve městě nebo při přebíhání, kde žádný monstra nejsou.

   

  Pasivní skilly – stejný jako v článku

   

  Výbava – str, vit, res základ. Pak oproti ostatním barbarům se navíc zaměřuji na attack speed a movement speed.

   

  Zbraně (samozřejmě obě s dírou) – základ je echoing fury a druhý libovolný. Musí aspoň jedno dávat life steal (další life steal je v pásku – kdo má 2 zbraně s life steal, může dát pásek the wiching hour pro větší dmg)

   

  Pro tento build je lepší, když vám něco snižuje weapon throw, ale není to v žádným případě podmínka!

  Boj a followers psát nebudu

  Závěr – s tímto buildem hraji v pohodě i mp10. Problémy akorát dělají elitky, co mají reflect damage s bleskama.

  Kdyby někdo chtěl mrknout – Bochnikchleb#2410

  Ale hraju USA server

 26. Nevím hraju Barbara ale tenhle skill bych asi vynechal ….

 27. Děkuji ozkouším 

 28. upřímně.. četl jsem to na hajzlu :D.. a hned mi to přišlo jako pitomost.. z dálky je z dálky na co přitahovat moby ?… články tam vycházej jednou za tejden…sem už kouknu už jen okrajově (a když si vzpomenu, že to byla moje startovací stránka na D3jku tak je to docela škoda..)…vícě věcí, kvalitnějších najdete když napíšete do googlu nebo do vyhledávací lišty D3pedia.cz

 29. @Bazuka Dozvedel sme se ze nekdo napsal muj oblibeny build jeste co sem delal v bete 🙂 ale k veci tvuj build ikdyz je urcite dobre hratelny ma nekolik podivnosti (pro me). Reknu jen jednu : barbar co hraje nadalku by nemel chtit pritahovat k sobe moby uz jen diky tomu co musi obetovat vs. CHCH. Jsou daleko lepsi generatory nez AS. Schvalne tvuj build rozeberu v nedeli na SLku.

  @retrolama Kdyz budes hledat buildy i na jinych cz/sk D3 strankach najdes je

 30. Zdravím,

  miluji weapon throw build ( zkouším to i na HC s andarialkou Usmívající se trochu sebevrach Usmívající se , ale na MP1 všechno člověk zkosí zase hned 😀 ) 

  Moje postřehy a zkušenosti jsou:

  1. harpoon u ancient spear určitě … v areat crateru když jde tlupa scorpionů tak jenom stojim a harpunuju ( díky no escape se v takovém davu nestane aby to necritlo ), HP plná a monstra padají a to všechny najednou 😀 Můžete ale ancient spear používat použe jako pomocný skill ( třabže v offhandě máte legendární spearku pouze s 35% bonusem ) a dát si runu na generování více fury nebo že vás to healne za 60% nebo je vtipná ta poslední runa, nejneže to dá docela šlehu ale ještě si přehazujete monstrum po mapě jak se vám zlíbí Usmívající se

  2. s Into the Fray to jde hrát i bez decrease cost Weapon Throw a to zaručeně ( crit chance buffnutou se všim mam 50% bez wotb )

  3. hraju to pouze s lifestealem 3% v opasku a je to v pohodě, jen nástává kritický problém u monster s reflectem 😀 ( zabíjím se víc než se healuju 😀 ) tenhle problém řeším skillem Ignore Pain s Ignorance is Bliss ! Nejneže vás první hit po použití vyléčí do fullHP ( mám crity bez WotB u WT 250k ) ale také vás na 5 vteřin skoro nic nezabije.

  4. Pokud budete mít dostatečně sníženou spotřebu weapon throw ( což u mě -3 už stačí ), můžete pro zábavau si zkusit hrát s Seismic Slam – Strength from Earth . Na areat na zabíjení hromad monster poslouží bezpečněji jak Ancient Spear – Harpoon a pokud vám critne aspon jeden zásah z toho davu a používáte Into the Fray, máte šanci že vám to nageneruje fury ( aspoň doufam Usmívající se )

  Především Seismic Slam ( knockback ) a Harpoon ( přitažení + ministun ) sdílí jednu dobrou vlastnost a tože přeruší otravné spelly některých monster ( třeba strkání rukou do země u těch monster s dlouhou rukou Usmívající se ) nebo házející oštěpaře.

   

  S tímto buildem jsou problémy zabít finální bosse trochu, pozor na to!

  Dá se to vyřešit, že si na mainattack vemete třeba Frenzy.

   

  Můj profil: An7yk#2127

  PS: přehazuji si buildy, eqip mám stejný, jen když jedu WT tak samozřejmně na mě čeká Spearka v truhle.

 31. Pěknej článek,sám jsem build vyzkoušel a je fakt zábavný,ale asi to neni ono s equipem co mam. zkusim nakoupit věci co tu popisuješ,to točení s whirlvindu už mě taky neba 😀

 32. Prosím udélali byste něco podobného na Monka nebo Demon Huntera.

 33. Super, pekne spracovaný popis a zaujímavý build, ako inšpirácia veľmi dobré pre SC, ešte mať dosť goldov, resp. normálnych ludí čo na AH nepredávajú za mld. goldov obyčajné veci!!!

  Ešte raz dík Vyplazující jazyk

 34. Kdybych hrál barbínu, hrál bych s tímto buildem. Jenže kdyby byli v prxeli ryby, nemuseli by se stavět rybníky 😉

 35. Foebane : vyzkoušel jsem si to.

 36. Stin: to si slysel kde?, rozhodne to neni pravda.

 37. Jestliže si dáš  The Three Hundredth Spear do tzv „off handy“ její afix se nezapočítavá.

 38. Určitě to je zajímavý ale nemám dost pěněz skuste najít nějaké lokace. A také doufám že vytvoříte i buildy na wizard protože si to moc nedávám a Diablo 3 mě už trochu přestává bavit

 39. Super článek. Víc takových. Mě by se třeba hodilo nějaké info na Sentry build pro DH.

 40. Battle Rage – Into the Fry je pro tento build absolutni nutnost jinak proste nemas jak generovat fury.

  Sprint je lepsi runa Marathon pro mnohem vysi efektivitu rozodne nepotrebujes tornada pro tento build.

  A Wrath of the Berserker tam je absolutni zaklad jet pres runu Thrive on chaos a ne insanity na tom je tenhle build postaveny. 15 vterinovy Berserker je ti naprd. S thrive on chaos muzes jet cely run s berserkrem.

  Pro kazdeho solidniho barbara by minimumu HP melo byt 40k ale  nutnost to neni kazdopadne ja osobne sem se timhle pravidlem vzdy ridil.

  Na snizeni potreby fury pro weapon throw build je jednoznance nejlepsi kombinace Immortal kings Belt s 4+ a Stone of jordan s 25+dmg against elites a 4+ redukce ceny weapon throw. Sice vam SoJ ubere dmg ale ve vysledku je vase dmg stejna ne li vysi (to zalezi jak kvalitni postavu mate).

   

  Tady prikladam video kde je dobre videt jak ma vypadat spravny weapon throw build.

  http://www.youtube.com/watch?v=0c_ss9-uzvg

  Tu mp10 berte s nadhledem na tom videu jede muj znamy ktery je jeden z nejlepsich barbaru na svete , ale pro vas poslouzi tento build stejne odbre na nizzsi MP.

  Jinak rad na tomto webu vidim konecne neco uzitecnyho.

   

   

   

 41. Dobrý článek a zajímavý build, jenom bohužel nemám peníze na to abych si moh nakoupit equip.

 42. Moc pěkný článek 🙂 pěkný, přehledný.

 43. Jej, toto je super. Konecne nejaky dobre popisany build inak nez prostrednictvom videa. Dufam ze postupne pribudne viac buildov ako je to bezne na diablo2 weboch.

  Přidat komentář