Paragon System

Paragon System, který je součastí hry od patche 1.0.4, poskytuje hráčům, kteří dosáhli 60. levelu, pokročilý systém progresu. Má také velký vliv na vývoj Magic Findu ve konečné části hry hry.

Funguje to následovně:

  • Po dosažení 60. levelu, jakékoli další zkušenosti (experience), které hráč získá zabíjením monster, se počítají jako Paragon levely.
  • Celkem je 100 Paragon levelů.
  • Každý Paragon level vám přidá:
    • Základní staty jako jsou Strength, Dexterity, Intelligence a Vitality v podobném množství, jako po dosažení normálního levelu
    • 3% Magic Find a 3% Gold Find
  • Ve hře se navíc kolem vaší postavy objeví speciální rámeček, který indikuje váš progres v Paragonu. Každých 10 levelů má svůj vlastní rámeček. Vás aktuální Paragon level vidí také ostatní hráči na všech místech ve hře, kde je uveden váš normální level.

Tento systém umožní vaší postavě udělat nějaký ten krok vpřed pokaždé, když se připojíte do hry.

U Paragon levelů je možné využívat Nephalem Valor (NV), který zde poskytuje 15% experience bonus za stack. Než dosáhnete prvního Paragon levelu, bude to trvat asi stejně dlouho, jako když jste se dostávali z 59. na 60. level a požadavek na experience bude vycházet právě odtud.

Čas, který budete potřebovat k dosažení maximálního Paragon levelu, je asi stejně dlouhý jako doba, kterou jste potřebovali k dohrání postavy na 99. level v předchozím Diablu II.

Vliv na Magic Find

Zatímco výhody progresu jsou docela jasné, možná se ptáte, jak Paragon systém ovlivňuje Magic Find u předmětů. Zde je k tomu vyjádření předního vývojáře Diabla 3, Jaye Wilsona:

Chtěli jsme najít řešení, které by ne příliš promíjelo výměnu výbavy (gear swap), ale které by nám v budoucnu umožnilo pomalu a nenásilně odstranit Magic Find z předmětů. Je to tak zásadní prvek hry, že vazba Magic Findu na vybavení — což je vlastně systém přizpůsobení v mnoha ohledech — by způsobila v budoucnosti další problémy. Musíme přesunout Magic Find tak, abychom nepřekopali hru od základu.

Díky Paragon systému můžeme nastavit maximální hodnotu Magic Findu a Gold Findu na 300% (bez bonusu z Nephalem Valoru). To znamená, že pokud hráč nemá na sobě žádné vybavení s Magic Findem, dosáhne maximálního Magic Findu na 100. Paragon levelu.

Tímto způsobem můžete pokračovat v nošení Magic Find výbavy a zároveň pomalu, ale jistě, získávat Magic Find při progresu na vyšší Paragon levely. Nakonec až dosáhnete 100. Paragon levelu, pak budete mít možnost soustředit se na vylepšení statů, které vám umožní zůstat déle naživu a rychleji zabíjet monstra.

Smyslem tohoto systému je to, že pokud vyměňujete nyní výbavu (gear swap) kvůli Magic Find bonusům, pak v tom můžete klidně pokračovat, ale po dosažení vyšších Paragon levelů už to nebudete muset dělat.

2 komentáře u „Paragon System

Napsat komentář