Předměty – Crafting

crafting

Čelit silám Pekla není snadná práce, ale někdo to dělat musí. Dobrou zprávou je, že za zabití každého nepřítele je slušná odměna v podobě zlata, gemů a všemožného lootu, tedy vypadlých předmětů. S každým vypadlým předmětem se pro hráče naskytne fascinující možnost, jak s ním naložit, a v Diablu III bude možností, které dostanou z daného předmětu maximum, nesčetně.

Crafting

Crafting je výroba předmětů z určitých ingrediencí či surovin. Z několika menších předmětů tak může vzniknout jeden opravdu kvalitní předmět.

Na vyšších obtížnostech může crafting nabývat funkce hazardu (Gamble), který známe z Diabla 2. Vyrobený předmět totiž nemusí mít fixně nastavené vlastnosti, takže pak hráč může získat i nečekané výsledky.

Ponoření se do světa craftingu v Diablu III může být pro hráče velmi prospěšné. Během vašeho putování potkáte dva artisany (řemeslníky): Death’s Breath, artefaktu, který vám vypadne během hry z mocných monster na vyšších úrovních, můžete vylepšit jejich schopnosti a zpřístupnit si tak cestu ke kvalitnějším receptům.

 

craft2

 

Váš artisan musí mít také potřebnou řádku schopností a zkušeností na daný recept. A v neposlední řadě také nepracují zadarmo a tak musíte počítat s tím, že za požadovanou kvalitu zaplatíte.

Recepty najdete například po zabití monstra nebo v tajemných ruinách.

Salvage

salvage

Výše uvedený craftovací materiál získavate tak, že magické předměty, které najdete a vaše postava je neupotřebí a jsou skrátka zbytečné, můžete u kováře „rozložit“ za pomoci jeho schopnosti Salvage. Po použití této funkce se předmět rozpadne na několik magických přísad, které následne můžete upotřebit při craftingu. Rozpustit můžete předměty normální, magické, vzácné a legendární. Jejich rozdělení jsou následující:

Normal Item Salvage

Reusable Parts

Maximální počet ve svazku: 5000

Magic Items Salvage

Arcane Dust

Maximální počet ve svazku: 5000

Rare Items Salvage

Veiled Crystal

Maximální počet ve svazku: 5000

Legendary Item Salvage

fierybrimstone

Forgotten Soul

Maximální počet ve svazku pro oboje: 5000


Speciální craftovací materiály

Pro trénování řemeslníků na vyšší úroveň a později i na samotné craftování je postupem času potřeba speciálních materiálů.

Death’s Breath je vzácnejší speciální přísada, která padá z těch nejsilnějších monster jako jsou Champion a Rare protivníci, treasure goblini a také z truhel Resplendent Chest. Je používána k úpravě a vytváření silných předmětů jako i k trénování vašich artisanů na nejvyšší úrovně. Tato ingredience vám začne padat jakmile dosáhnete úrovně 61 s vaší postavou a není k dispozici v základní hře Diablo III, jenom v datadisku Reaper of Souls. Šance na dropnutí podle stupně obtížnosti Death’s Breath můžete zjistit s tohoto přehledu:

tomeofsecret

Death’s Breath


Horadric Cache Crafting Material

Tyto speciální materiály obdržíte z Horadric Cache, kterou dostanete za úspěšné splnění všech bounty v příslušném aktu. Více o ostatních předmětech, které padají z těchto schránek, se dočtete v článku Legendární předměty z Horadric Cache.

1. akt

Khanduran Rune

Maximální počet ve svazku: 2000000000


2. akt

Caldeum Nightshade

Maximální počet ve svazku: 2000000000


3. akt

Arreat War Tapestry

Maximální počet ve svazku: 2000000000


4. akt

Corrupted Angel Flesh

Maximální počet ve svazku: 2000000000


5. akt

Westmarch Holy Water

Maximální počet ve svazku: 2000000000

10 komentářů u „Předměty – Crafting

Napsat komentář