Greater rifts

Ruku v ruce k Sezónám a Vaultu bude v patchi přítomen také systém takzvaných Greater Rifts, dříve známé jako Tiered Rifts. Greater Rifts jsou speciálním druhem Nephalem Riftů, které jsou výkladní skříní hrdinovo vývoje.

Časomíra, unikátní odměny, žebříčky. To z Greater Riftů dělá vynikající příležitost, jak si hráči mohou změřit, kam až sahají jejich limity a cestou skrz bitevní pole mohou posbírat neskutečné poklady!

S velkou mocí přichází Greater rifts

Abyste mohli vstoupit do GR, potřebujete prvně získat Keystone of Trials. Tyto klíče mají šanci, že padnou z běžných Rift Guardians, za předpokladu, že hrajete s hrdinou na levelu 70 a na obtížnost Torment.

Ve chvíli, kdy získáte Keystone of Trials, jste připraveni na něco, co je známé jako Realm of Trials. Abyste mohli vstoupit do tohoto realmu, navštivte Nephalem Obelisk ve kterémkoliv městě. Klikněte na něj pravým myšítkem, vložte do něj Keystone a zmáčkněte tlačítko "Accept". Vaše pouť započne. Ujistěte se, že máte předem nachystané dovednosti a vybavení, jelikož ve chvíli, kdy do Realmu vstoupíte, nic už nezměníte. Vše budete moci změnit až ve chvíli, kdy bude Realm of Trials ukončen.

Realm of Trials je malá oblast, která neslouží jen k tomu, aby otestovala vaší odvahu, ale určila na jakém stupni bude vstupní Greater Rift. Každá zkouška bude časovaná a s každou další vlnou budou nepřátelé silnější. Po dokončení zkoušky (nebo jejímu ukončení kvůli vaší smrti) bude hrdina odměněn – dostane Greater Rift Keystone. Stupeň Greater Rift Keystone, který odbržíte záleží na vašem výkonu. Čím více vln nepřátel zneškodníte tím vyšší bude stupeň klíče. Čím vyšší úroveň klíče, tím vyšší výzva. Miřte vysoko!

Poznámka: Obtížnost hry nijak neovlivňuje Realm of Trials. Ten je nezávislý na herním systému obtížností. Smrt HC postaviček v RoT je trvalá a hrdina neobdrží žádný Keystone (ani do sdílené bedny).

Jakmile získáte tento klíč, zamiřte do města k Nephalem obelisku. Klikněte na něj znovu pravým myšítkem, vložte Keystone, zmáčkněte "Accept". Vaše pouť do Greater Riftu právě oficiálně začala.

The need for speed

Stejně jako Realm of Trials, každý GR je časově omezen. Hráči mají 15 minut na vyvolání a poražení GR Guardiana. Čím rychleji jej zvládnete, tím lepší budou odměny.

Cílem GR je projít každým poschodím a zabít Guardiana co nejrychleji. Pokud Guardiana zabijete před vypršením časového intervalu, budete mít šanci získat klíč pro vyšší úroveň GR (viz dále). Pokud si povedete na výsost dobře a při dokončení riftu vám zbyde velká časová rezerva, budete moci přeskočit několik stupňů GR a obdržíte Keystone, který vám odemkne obtížnější úrovně!

Postup Greater Riftem můžete sledovat na novém pruhu (progress bar), umístěném vpravo na obrazovce. Na tomto pruhu uvidíte poměr zabitých monster vůči zbývajícímu času. Zabití nepřátelé podle obtížnosti poskytují různý přírůstek. Takže zabití Elitních nepřátelel a Champions se vyplatí více než zabití obyčejných monster. Nově též po cestě bude možné sbírat Progression Orbs.

Ve chvíli, kdy je pruh plný, všichni zbývající nepřátelé zmizí a objeví se Greater Rift Guardian. Pokud nestihnete zabít Guardiana v časovém limitu, ničeho se nebojte. Sice nedostanete šanci na získání klíče od vyšších stupňů GR, ale stále bude možné dokončit současný Rift a získat cennou odměnu.

Ohledně odměn jsme udělali nějaké změny v systému distribuce, tak abychom usměrnili zážitek ze hry a aby se hráči soustředili na dokončení GR. Nepřátelé nebudou dávat odměny, bedny byly odstraněny, byl omezen počet rozbitelných předmětů. Místo toho jsme většinu těchto odměn přesunuli ke Guardianovi. Výsledkem za hráčovo úsilí bude bombastická exploze předmětů po zabití Guardiana.

Legendární kameny

Až budete prohledávat ostatky Greater Rift Guardiana, nejspíše vaší pozornosti neuniknou nové kameny.

Tyto legendární kameny můžete nalézt pouze v GR. Poskytují velmi silné bonusy a lze je vložit do prstenů nebo náhrdelníku. Budete je také moci vylepšovat, s tím vám pomůže nové NPC, Urshi.

Kdo je Urshi? Duch nephalem, která za svého života blízce spolupracovala s Orekem. Měla neobyčejnou schopnost vytáhnout a usměrňovat silnou magickou podstatu kamenů. Stejně jako Orek, i Urshi poskytne svůj dar hrdinným nephalem, kteří se odváží vyzvat a překonat sami sebe v těch nejtěžších realmech.

Urshi se objeví ve chvíli, kdy zabijete Greater Rift Guardiana. Nabídne hráčům dvě služby. Vybírejte s rozmyslem, můžete zvolit jen jednu z nich:
 

 • První službičkou je vylepšení Greater Rift Keystone na vyšší stupeň. Jak již bylo zmíněno dříve, pokud si povedete výjímečně dobře, budete moci přeskočit několik stupňů GR a obdržíte Keystone, který vám odemkne obtížnější úrovně! Tato možnost bude otevřena jen pro hráče, kteří stihnou zabít Guardiana v 15 minutovém limitu Riftu.
 • Druhou službičkou je vylepšení legendárních kamenů. Budete mít tři pokusy na vylepšení. Můžete je využít na zlepšení jednoho kamene 3x, nebo tyto pokusy rozdělíte až mezi tři kameny. Šance na vylepšení je odvozena od kombinace současného stupně kamenu, který se snažíte vylepšit, a dosaženého stupně dokončeného GR. Čím vyšší je dokončený GR, tím vyšší je šance na úspěšné vylepšení kamene!

Pokud si vyberete druhou možnost, která je dostupná i poté, co GR Guardiana nestihnete zabít v časovém limitu, GR rift bude ukončen. Budete si poté muset znovu najít Keystone of Trials a začít "od píky".

Sleduj svůj postup

Jakmile dokončíte svou pouť skrz Greater Rifty, váš nejlepší výsledek bude zapsán do příslušného žebříčku. Pokud si je budete chtít prohlédnout, jednoduše zmáčkněte tlačítko "Leaderboards" v pravém dolním rohu na obrazovce s vašimi hrdiny.

Žebříčky GR budou rozděleny mezi Normal a HC a mezi sezónní a nesezónní. Abychom podpořili různé styly a umožnili porovnání mezi podobným typem protihráčů, rozdělili jsme žebříčky GR do následujících kategorií:

 • Sólo hra, rozdělená podle tříd (barbaři, křižáči atd.)
 • Skupina dvou hráčů
 • Skupina tří hráčů
 • Skupina 4 hráčů

Aby žebříčky poskytovaly co nejvíc informací a detailů, výsledky budete moci porovnávat v rámci regionů, přátel a klanu. Žebříčky budou dostupné jak ve hře, tak přímo na stránkách diablo3.com!

Při výzvách, kterým budeš čelit, si šáhneš na pomyslné dno. Otestuj si své bitevní zkušenosti, Výzvy posoudí na co máš, a odměny Tě každým testem učiní silnějšími. Zvládneš porazit své nepřátele a uspěješ? Čeká na tebe zkouška, nephaleme!

32 komentářů u „Greater rifts

 1. Zdravim vsetkych, odohral som dve sezony cca 150 hodin v PTR za hc umiestnenie s dhckom 9 a 11 miesto, niektore grifty su naozaj nevyvazene a zalezi vela od dobreho nalosovania griftu na vysokom leveli a k tomu dropu z gurdiana sa mi stalo ze som dostal 3x set marauder na grifte 23 co uz bolo vazne dost 🙂 , inak sezona je uzasna stale vas zenie dopredu aby ste hrali a prekonavali sami seba, vela zabavy zelam vsetkym GL 🙂

 2. To Shadou:Môj osobný názor je, že Kukri nemá takú pridanú hodnotu ako sa to zdá. Šanca, že padne je strašne malá a zas taká úžasná zbraň to nie je. Ano na papieri to vyzerá veľmi pekne a do T3, T4 to celkom aj robí niečo, ale ak prídeš na T5 alebo T6 a chytíš Akt 5 monštrá, tak peti zomrú strašne rýchlo a keď nemáš dosť petov, tak aj efekt kukri je na nič. Poviem to inak – Kukri funguje vynikajúco keď sú okolnosti jednoduché – napr. Akt 1 bounties ale keď ide do tuhého ako napr. v Akte 5, tak zrazu Kukri už vôbec nežiari. Ja chcem byť pripravený na tie najhoršie scenáre keď to príde a nie len na tie jednoduché ako horda impov. Mám Kukri, je to odskúšané – nemá na Rhen O Flyer. Je to môj názor po dlhom porovnávaní.

  Ano gemy sa upgradujú pomalšie a aj štartovacia čiara je nižšia, ale každý gem sa dá upgradovať u Urshi 3krát – za jeden rift teda napr. petový sa dá zdvyhnúť o 0,9%. Po level gemu je vždy 100% šanca na úspech, ak je gem lvl 20 a ty si dokončil GRift 15, tak šanca bude menšia, ale stále máš 3 pokusy. Myslím, že po lvl25 sa dostane každý. Videl som na PTR aj lvl 90 petový gem, je to už dlhšia cesta k tomu, ale potom by mal mať silu 47%. Aspoň takto som to pochopil. Uvidíme onedlho.

 3. Na začiatku bude hráč možno premýšľať, či si zamení gem za napr. crit chance alebo crit dmg, ale po upgradovaní gemov už to nebude vôbec otázkou, jediná otázka bude aké gemy a v akej kombinácii si nasadiť. Akonáhle sa dosiahne lvl 25 daného gemu, tak sa otvorí aj druhá vlastnosť a tam už to bude veľmi zaujímavé. Plus bude možnosť ukraftiť hellfire amulet, ktorý dá 5tu náhodnú pasivku a zrejme najlepšia kombinácia bude prime stat, crit ch, crit dmg a socket. V takejto zostave už na PTR boli zdolané GRifty 38-39, bez gemov okolo GR30.

Napsat komentář