Objekty

Ve světě Diabla 3 narazíte na spousty objektů, které se objevují v náhodných částech mapy a samotného herního světa. Některé můžou poskytnout bonusy, jiné vám pomůžou v boji s nepřáteli ale také můžete narazit na různé pasti a léčky, které naopak, mohou uškodit i vám.

Svatyně

Svatyně (shrines) byly kdysi posvátnými místy, nyní jsou však znesvěcené. I přes to jsou (na rozdíl od různých jiných překvapení) vždy velmi vítány.

Kliknutím na znesvěcenou svatyni ji očistíte a vy (a vaši společníci) získáte dočasný buff – posílení vašich schopností – který vydrží jen krátkou dobu. Každá svatyně, na kterou narazíte, poskytne svůj efekt jen jednou. Není možné získat ze svatyní stejného typu stejný bonus víckrát.

Některé svatyně jsou ale prokleté, jejich aktivace může mít za následek neočekávaný útok monster a jiná nebezpečí spolu s různymi souvisejícími odměnami. Nejčastěji budete muset udolat v časovém limitu několik vln různych nepřátel nebo je tomhle limitu zabít určité množství. Více o těchto nečistých místech a jak se s nimi vypořádat najdete v článku Cursed Chest Eventy, který popisuje přesné zadání jednotlivých úkolů.

 

Zde jsou svatyně, se kterými se můžete setkat spolu s jejich bonusy:


Enlightened
Získáte 25% zkušeností ze zabitých monster navíc


Frenzied
Zvýší vaši rychlost útoku o 25%


Blessed
Veškeré obdržené poškození redukováno o 25%


Fortune
Získáte navíc 25% Magic Find a Gold Find


Empowered
Zvýší generování energetického zdroje o 100% a a sníží cooldown u dovedností o 50%


Fleeting
Rychlost vašeho pohybu se zvýší o 25% a okruh sbíraní o 20 yardů


Bandit

Nejvzácnejší svatyně ze všech co se výskytu i efektu týká. Vyvolá 10 – 15 treasure goblinů různého druhu v rychlém sledu.

 

 

 


Healing Wells

Léčivé studánky (healing wells), zářivě červené nádoby, které vypadají jako mísy s krví, mohou zcela doplnit vaše ztracené životy (a životy vašich společníků). Po použití musíte nějakou dobu počkat než se studýnka opět doplní, poté ji můžete použít znova.


Zničitelné objekty

Mnoho neživých objektů lze rozbít ku vašemu prospěchu. Nábytek, knihovny, džbány a urny můžete rozmlátit; dveře nebo brány, které vám překáží v cestě je možné zničit; a hromady klád, zavěšené lustry a zchátrané zdi se dají využít v boji proti nepřátelům, pokud je uvolníte ve správný čas.

 

 


Truhly

V truhlách se skrývají zbraně, peníze a další poklady. K nalezení jsou v různých tvarech a velikostech. Dalším typem jsou neokradené mrtvoly, ztracené tašky, pařezy a opravdové bedny plné pokladů. Kliknutím je otevřete (nebo otočíte) a následně můžete sebrat jejich obsah.


Pools of Reflection

Tyto objekty stavbou velice podobné léčivým studánkám (healing wells) dávají 25% bonus k experience, který trvá dokud nedosáhnete danou hranici bonusu (zhruba 10% momentální Paragon experience potřebné k dosažení dalšího Paragon levelu), nebo pokud vaše postava zemře. Navíc, kombinace více (max. deseti) Pools of Reflection zvyšuje celkový bonus, který postava může získat dokud nezemře a tyto bonusy přetrvávají i po odhlášení ze hry.


Pylons

Pylons, nebo také pylóny, jsou mnohem silnější verze svatyň ve světě Sanctuary a najdete je pouze ve speciálních lokacích zvaných Nephalem a Greater Nephalem Rifts. Když nějaký pylón aktivujete, získáte vy a vaši spojenci bonus, stejně jako u normálních shrines, který je ale mnohem mocnější, avšak tyto bonusy přetrvají pouze krátkou chvíli.

 

Zde jsou pylony, se kterými se můžete setkat spolu s jejich bonusy:


Power Pylon

Poškození všech vašich útoků je zvýšeno o 400%, takže působíte až 5-krát více škod.


Conduit Pylon

Bleskové výboje vystřelují do okolí a působí masivní poškození okolním nepřátelům.


Channeling Pylon

Skilly nestojí žádnou hodnotu zdroje a cooldown na nich je odstraněn.


Shield Pylon

Stanete se imunní vůči všem typům útoků.


Speed Pylon

Vaše rychlost pohybu ja navýšena na maximum.

Napsat komentář