Whimsyshire

Whimsyshire (whimsy – rozmarný, shire – oblast) je tajná lokace v Diablu 3. Jde o humornou oblast, která navazuje na tradici „kravího levelu“ z Diabla 2.

Informace na této stránce jsou spoilery, pokud chcete spatřit Whimsyshire nejdříve na vlastní oči ve hře a nechcete se připravit o růžové dobrodružství vedoucí k němu, nečtěte dále. 

Diablo 3 Whimsyshire

Typický pohled do lokace Whimsyshire.

Obecně

Tento tajný level je plně hratelná oblast hry. Nacházejí se v ní monstra (miloučká), můžete zde sbírat goldy i předměty, padají zde health orby (které vypadají jako růžové koláčky), náhodní a elitní bossové a také minimapa na motivy dětského bryndáčku.

Přestože se vstup nachází v první polovině 1. aktu, obtížnost je ekvivalentní k druhé části čtvrtého aktu dané obtížnosti. Pokud do této lokace zavítáte na nižším levelu, počítejte, že budete velmi rychle naporcování něčím velmi roztomilým i na obtížnosti „normal“.

Tajný level nemá být hlavním obsahem hry, je to jen vtipná vložka. Tvůrci hry nechtěli znovu princip kravího levelu z Diabla 2, který byl jednou z hlavních lokací pro postavy na vyšším levelu v prvních patchích hry.

Vstup

Abyste získali přístup do Whimsyshire, potřebujete 5 speciálních ingrediencí a plánek pro kováře na vyrobení Staff of Herding (pastevecká hůl). Tento předmět musíte přinést duchu Cow Kinga (kravího krále), kterého naleznete v lokalitě Old Tristram Road blízko jámy, ze které vychází zvláštní červené světlo.

Po konverzaci s Cow Kingovým duchem se záře změní v duhu a můžete na ni nyní kliknout stejně jako by to byl vchod do jiné instance (viz obrázek níže). Stejně jako v Diablu 2, hráč musí pokořit danou obtížnost, aby mohl vstoupit do tajného levelu pro stejnou obtížnost (musíte dohrát normal, abyste mohli jít normal Whimsyshire).

Diablo 3 Whimsyshire

Vstup do Whimsyshire.

Ingredience

 

blackmushroom Black Mushroom (černá houba) – dá se výjimečně najít v místnosti v lokaci Cathedral Level One v první polovině prvního aktu.

 

 

leoricshinboneLeoric's Shinbone (Leoricova holenní kost) – objevuje se v ohništi v Leoric's Manor v druhé části prvního aktu. Pokud potřebujete získat tento předmět, můžete začít hru s questem č. 9 – The Imprisoned Angel“ a stačí se teleportovat na waypoint Leoric's Manor a prohledat ohniště ve dvou místnostech.

 

wirtsbellWirt's Bell (Wirtův zvon) – tento předmět se dá koupit od prodavače ve druhém aktu za 100 000 goldů; je zařazen mezi barvami a lektvary.

 

liquidrainbowLiquid Rainbow (tekutá duha) – objevuje se v jeskyni Mysterious Cave v game objectu Mysterious Chest (truhla) v oblasti Oasis ve druhém aktu. Musíte zachránit alchymistu Zavena, který otevře přístup do jeskyně. Truhla se nachází v prvním patře.

 

gibberinggemstoneGibbering Gemstone (breptající drahokam) – náhodně padá z Chilitara v Caverns of Frost, level 2, act 3. Tato lokace bývá ve Fields of Slaughter. Tento předmět se velmi špatně shání a má nízkou šanci na drop.

 

staffplanPlan: Staff of Herding (recept: ovčácká hůl) – tento recept naučíte Haedriga. Náhodně padá z Izuala ve 4. aktu.

 

staffcraft

Jak se zbavit speciálních předmětů

Pokud se chcete zbavit některého z výše uvedených speciálních předmětů a nedaří se vám to, vytvořte si v Diablu 3 novou postavu, dejte ji do inventáře předmět, kterého se chcete zbavit a poté postavu vymažte.

Vylepšování hole

Základní Staff of Herding musí být vylepšena, pokud se chcete dostat na vyšší obtížnosti do Whimsyshire.

Poté co máte originální hůl vyrobenou, stačí zajít za Gorellem ve 4. aktu (město) a koupit si plánky. Ty stojí sice pouhý symbolický 1 gold, ale jejich craftovací cena se velmi zvyšuje.

Diablo 3 Whimsyshire

Ukázka plánu Hellish Staff of Herding.

Aby se dal plánek od Gorella koupit, musíte splňovat dvě podmínky – musíte mít na danou obtížnost otevřený 4. quest ve 4. aktu a musíte mít předcházející recept. Poslední level Staff of Herding je její „Infernal“ verze.

Za tým Diablofans.cz vám přejeme růžový a ničím nerušený pobyt v krajině heboučkých jednorožců.

Zdroj: Diablowiki.net

12 komentářů u „Whimsyshire

  1. Po patchi určitě funguje, teď se mi bonus level podařilo pokořit před koncem čtvrtého aktu. Goblin mi otevřel průchod a já začal masakrovat všechny jednorožce, plyšové medvídky a kytičky. V ruce sem měl dva recepty pro Headriga, nevím jestli to s tím mělo co dočinění.

Napsat komentář