Followers

Jen hlupáci a ti, kteří se považují za „statečné“, čelí svým nepřátelům sami.
Kdo bude stát po vašem boku ve válce o svět Sanctuary?

Obsah tohoto článku:

  1. Vlastnosti a schopnosti
  2. Skilly
  3. Výbava
  4. Video-ukázka Followerů
  5. Typy Followerů

Úvodem

Kdo jsou to followers?

Společníci (ve hře označovaní jako Followers) mají unikátní osobnost, se kterou se hráč seznamuje pomocí vedlejších questů. Následují vás s karavanou podobně jako Artisani. Jsou chytřejší než žoldáci v Diablu 2, ale s živým hráčem si je určitě nespletete.

Jsou přístupní jen pokud hráč hraje sám. Ve chvíli, kdy se připojí další hráč, společník odchází do města a zůstává tam dokud hraje více hráčů. Ve hře více hráčů vás doprovází jen jako součást úkolu. Dále mají své vlastní hlášky, kterými komentují děj, své vlastní modely brnění, animace a dabing.

Na templáře narazíte již během první poloviny prvního aktu, na bídáká začátkem druhé poloviny prvního aktu a na kouzelnici ze začátku druhého aktu.


Vlastnosti a schopnosti

Společníci mají stejný level jako vaše postava. Vámi najmutý společník nebude zabíjením monster získávat zkušenosti, protože jakmile postoupíte na další úroveň, postoupí na ni zároveň i váš společník. Jsou přístupní po celou dobu hry (včetně bossů) a můžete si mezi nimi libovolně přepínat podle situace.

Společníci neumírají. Pokud jejich životy spadnou na nulu, upadnou do bezvědomí, ze kterého se po nějaké době proberou. Toto můžete urychlit, když si k nim na několik sekund stoupnete. Nemůžete je však vyléčit pomocí elixírů (potions) jako v Diablu 2, ale fungují na ně Health Orby.


Skilly

Chování společníků lze ovlivnit dovednostmi (skilly). Ty může hráč rozdělovat a dokonce i potom dodatečně přerozdělovat. Každý typ společníka má 4 tiery (úrovně) dovedností, každý tier se odemyká na jiném levelu společníka a přináší s sebou 2 nové skilly. Followers mohou používat jen jeden skill jedné úrovně.

Vpravo je příklad Skill Calculatoru u Templara, ve kterém si můžete navrhnou build pro vašeho budoucího společníka. Odkaz na Skill Calculator. Popisy všech skillů najdete také u jednotlivých Followerů.

Výbava

Společníci mohou používat zbraně stejně jako hráč, k tomu 2 prsteny a amulet a mají jeden speciální slot pro předměty, které je vylepšují a které ani hráč nemůže použít. Například Templar může nosit svatou knihu. Společníci nemají přístup ke skill runám, ale platí u nich vlastnosti Magic Find a Gold Find (šance na nalezení magických předmětů a zlata) a jsou jimi ovlivněni z předmětů.

Vaší postavě se přičte 1/5 (20%) hodnot Magic Find, Gold Find a +XP od jejího aktivního Followera.


Video-ukázka společníků

V následujícím videu jsou k vidění všichni tři společníci, ovšem některé systémy jsou zde jiné než v současnosti. Například na každém skill tieru bylo možné vybírat ze tří různých skillů, nyní jen ze dvou.


Typy Followerů

Templar

Jedinečný bojovník světla,

který vyzývá démony v

boji tváří v tvář.

Scoundrel

Zkušený podvodník,

který používá jed,

oslepuje a prostřeluje

nepřátele z dálky.

Enchantress

Mistryně magie,

jejíž iluze zneškodňují

a matou její nepřátele.

 

 

Napsat komentář