Build: Cleave Bruiser Barbarian

Diablo 3 Cleave Bruiser Barbarian

Máme tu build na barbara, a to Cleave Bruiser Barbarian (CBB). Je to postava vhodná převážně pro solo hráče (PvE). S tímhle buildem byste neměli mít problém v žádné obtižnosti. Mimochodem za barbara jsem odehrál několik desítek hodin a zkoušel jsem kombinovat skilly a buildy. CBB je podle mě hodně agresivní, jednoduchý a tank-build vhodný právě na PvE. Nevýhodou je, že jste odkázaní sami na sebe a spoléhate na svůj skill a equip. Nepodceňte svoje schopnosti, jelikož dobrý skill a equip neznamená 100% výhru.

CBB neboli Cleave Bruiser Barbarian je založen hlavně a převážně na životech (hp), poškození (ad), síle (strength) a kritických zásazích (crit). Klasický off tank jak všichni známe. Opravdu dbejte na tyto atributy, jelikož hlavně poškození a životy vám usnadní postup ve hře.

Diablo 3 Cleave Bruiser Barbarian

 

Skilly

Skill Calculator CBB na Battle.netu:
http://eu.battle.net/d3/en/calculator/barbarian#beYdRj!Zcb!aabaaa

Skilly jsou poskládany tak, aby vám napomáhali v boji. Já preferuji hlavně skilly, které vám pomohou odhodit a zmrazit nepřítele na nějakou dobu a následně za tu dobu využijete svůj potenciál poškození k rychlejšímu zabití. Stuny a knockback se hodí do velkých skupinek, jelikož na vyšších obtížnostech je problém udržet se sám proti několika desítkám nepřátel najednou. Ale jde to. Když zapřemýšlíte co použít a neplýtváte skilly na nesmyslnosti jako je rozbíjení beden a podobně, máte větší šanci přežít.

Aktivní skilly

1. Cleave – (pravé tlačítko myši) primární a nejpoužívanější skill. V širokém oblouku švihne zbraní s poškozením za 140% a zasáhne všechny nepřátele před sebou. Tento skill pro vás bude důležitý, jelikož právě on by měl dávat největší poškození.
S runou Rupture způsobíte explozi s poškozením za 85%, které zasáhne vše v okruhu 8 yardů.

+ Obrovské devastující poškození, zasah více cílů najednou
– 5 fury za hit

2. Whirlwind – (pravé tlačítko myši) sekundární a velice důležitý skill. Barbar se otáčí a způsobuje poškození za 145%.
S runou Blood Funnel každý kritický zásah pomoci whirlwindu zregeneruje 2% vašich maximálních životů. Tento skill se hodí hlavně do větších skupinek nepřátel, jelikož díky němu máte obrovské poškození a zároveň se healujete. Velice kvalitní a účinný skill.

+ Obrovské plošné poškození do více jednotek najednou, healování, kritické zásahy
– 10 fury

3. Ground Stomp – Zatřese se zemí a na 4 sekundy zastunuje nepřátele v okruhu 12 yardů. S runou Trembling stop způsobujete navíc 76% poškození. Tohle je další důležitý skill, díky kterému budou boje  jednodušší. Tento skill dokáže přerušit probíhající skilly protivníku stunem, avšak u bossů má stunování určité % úspěchu.

+ 4 sekundy stun, dobré poškození
– 15 fury

4. Ancient Spear – Hodíte oštěp do vzdálenosti 45 yardů s poškozením za 185% a zpomalením nepřítele o 60% pohybu. 
S runou Grappling Hooks vystřelíte 3 speary najednou v perimetru 45°. Tento skill přitáhne zasaženého nepřítele přímo k vám a z velké dálky můžete takhle rozložit větší skupinku nepřátel. Pro tento skill se hodí i jiné runy, ale já doporučuji právě zmíňovanou Grapping hooks runu kvůli 3 spearům.

+ 3 speary, vysoké poškození , možnost přitáhnutí nepřítele k vám
– Někdy člověk netrefí nic a nebo jen jednu postavu, 15 fury

5. Battle Rage – Barbar zařve a navýší na 30 sekund svoje poškození o 15% a critical hit chance o 3% na 120 sekund. 
S runou Marauders Rage je poškození navýšeno na 30% a díky pasivce Inspiring Presence se doba pokřiku zdvojnásobí. Tento skill hodně a citelně nabuffuje postavu. Tento skill je nutností pro CBB build, jelikož navýší razantně poškození a critical hit chance.

+ Navýšení poškození, s runou navýšení doby trvání pokřiku
– 20 fury

6. Call of the Ancients – Vyvolá na 15 sekund pomoc 3 stařešiny – Talica, Korlica a Madawca, kteří způsobují poškození za 60%.
S runou The Council Rises získají stařešinové 66% poškození a brnění je navýšeno na 100%. Tento skill je nejdůležitější a skvělý proti bossům, jelikože právě převaha a velké poškození a přečíslení napomáhá vaší postavě v těžkých chvílích. Vy, follower a 3 stařešinové udělají velký nekompromisní úder.

+ 3 Stařešinové s dobrým poškozením
– 120 sekund cooldown, 50 fury

Nebo můžete zvolit skilly Earthquake nebo Wrath of the Berseker. Záleží na vás, co vám sedne nejlépe. Já preferuji stařešiny proti bossům, ale Earthquake používám zase ve hře proti monstrům. Protože Earthquake má obrovské plošné poškození na pár sekund a dokáže vám hodně pomoci, hlavně když vaše životy klesají raketovou rychlostí k nule.

Co se týče Wrath of the Berseker, je to opravdu silný buff na 15 sekund, ale zatím jsem ho moc nepoužil. Chtěl jsem si více užít hru.

Diablo 3 Cleave Bruiser Barbarian


Pasivní skilly

 • Ruthless – Pasivní skill pro navýšení CHC (Critical Hit Chance) o 5%. Critical Hit se zvýší o 50%.
 • Inspiring Presence – Zdvojnásobí délku pokřiku a regeneruje 1% hp po dobu trvání pokřiku.
  Tato pasivka je pro nás povinností, jelikož nám přidá bonus pro aktivní skill Battle rage.
 • Nerves of Steel – Pasivní skill, který zvýší armor o 100% vitality.
  Výhodou je obrovské navýšení vašeho armoru. A když vezmeme v potaz, že všechny body se snažíme investovat do vitality a strength, získáme obrovský armor, který nas hodně efektivně chrání.

Follower

Jednoznačně bych zvolil Templara, nejlépe se hodí jako čistý tank. Je to skvělý a užitečný tank a jeho healování a stunování vám hodně napomáhá v boji. Jeho dominantou by měly být životy, proto se snažte udržet jeho životy na obrovské hodnotě, nezapomeňte, že budete muset stát v jeho blízkosti, abyste získali jeho pasivní a aktivní skilly.

Follower – Skilly

 • Loyalty (10 level) – Regeneruje vás a templara 50 životy za sekundu.
 • Charge (15 level) – Naskočí do nejbližšího nepřítele a způsobí poškození za 50% a zastunuje všechny jednotky na 1,5 sekundy v rozsahu 8 yardů. Cooldown 30 sekund
 • Guardian (20 level) – Knockback nepřátel zpět o 15 yardů z vašeho blízkosti a regeneruje vás za 3076 životů. Cooldown 30 sekund

Follower – Itemy

Volil bych itemy hlavně na životy a strength. Jelikož templar je skvělý tank. Záleží na vás, který follower vám sedne nejlépe, ale já si templara pochvaluji za jeho skilly. Jelikož v těžkých obtížnostech mi hodněkrát zachránil život. Takže životy co nejvíce, klidně více než máte vy samotní.


Vlastnosti

 • Strength – Co nejvíce. Každý bod do strength zvýší vaše poškození a armor. A poškození a armor jsou nejdůležitější vlastností u CBB.
 • Vitality + životy – Co nejvíce životů a vitality. Čím více, tím lépe, minimalní hranice kolem 30 000 a více. Životy jsou nejdůležitější vlastností u CBB.
 • Life steal – Tahle vlastnost je povinností. Co největší life steal. Nejméně kolem 30 za hit.
 • Attack speed – Snažte se udržet hranici attack speedu (APS) kolem 1,5 a více. Čím více, tím lépe.
 • Movement speed – Učitě se hodí movement, ale játo nějak neřešil, v klidu jsem prolezl vše, ale pokud máte ve výbavě % movementu, tak to není na škodu.
 • Bonus experience – Na farmení stačí vložit ruby a nebo mít vhodný equip, ale není to povinností.
 • Magic find a gold find – Vhodné hlavně pro farmení a šetřílky goldů. Není to povinností.
 • Armor – Co nejvíce. Každé navýšení armoru je jen dobře. Čím více, tím lépe. Mimochodem díky skillu Battle Rage máme 100% armoru z vitality. Takže další výhoda a navýšení už tak bytelného armoru.
 • Life after killLife regeneration – Máme life steal, ale přidáním těchto vlastnosti nám urychlí healování. Takže není na škodu.
 • Pickup radius – Není nutností, ale také není přítěží. Nějaký bod v equipu se hodí hlavně pro větší viditelnost a nemusíme tudíž běhat všude.
 • Gemy – Všechno do vitality a strength

Výbava

Základem jsou skilly a ty je třeba ještě více podpořit právě equipem.

Nebudu zde vypisovat ty nejlepší itemy, jelikož se k ním ve hře ani možná nedostanete a budete rádi jak vám něco dobrýho padne. Ale vypíši orientačně hlavně ty body a kritéria co pro nás budou důležité.

Zbraně – Dvě jednoruční. Výhodou je, že máte v obou zbraních nějaké bonusy a speciální vlastnosti. Pokud byste hráli s jednou obouruční máte jen jednu zbraň s nějakými vlasnostmi, takhle získáte daleko více, pochopitelně, že poškození nebude tak vysoké jako u obrouručky.

Hlavní kritéria pro zbraně:

 • Vysoké poškození
 • Vysoký attack speed
 • Hlavně nějaké body do vitality a strength kvůli navýšení armoru a životu a pasivce. Co nejvíce (pokud body budou do inteligence a dexterity, tak nevadí, získáme body jinde, které nám navýší i jiné vlastnosti postavy).
 • Life steal
 • Critical hit chance + critical hit
 • Nějaký volný socket, do kterého můžeme přidat gem pro navýšení vitality nebo strength.

Nebudu zde vypisovat všechny itemy a ty nejlepší a tak dále, jelikož vám nemusí padnout žádný item, který bych jmenoval a budete rádi, když vám padne něco, s čím se dá hrát, popřípadě koupíte něco dobrého v aukci. Popíši vám spíše co všechno by měli vaše věci obsahovat a na co se zaměřit. Základ je strength a vitality, to by měl nejlépe obsahovat každý item.

 • Opasek – Bonus do vitality a strength, all resist, life steal, regeneration. 
 • Helma – Bonusy do vitality a strenght, socket, critical hit chance, all resist.
 • Chest armor – Bonus do vitality a strenght, vysoký armor, regeneration, all resist.
 • Pants – Bonusy do vitality a strenght, all resist
 • Shoulders – Bonus do vitality a strenght, all resist.
 • Bracers – Bonus do vitality a strenght, critical hit, all resist.
 • Gloves – Bonusy do vitality a strenght, attack speed, critical hit chance, critical hit damage.
 • Rings – Bonus do vitality a strenght, all resist, regeneration.
 • Amulet – Bonus do vitality a strenght, all resist, regeneration.
 • Boots – Bonus do vitality a strenght, movement speed.

Strategie boje

Zde uvedu příklad boje (jak začít a bojovat v kombinaci ze skilly).

Před započetím boje si pomocí skillu Ancient Spear přitáhnete jednotku a nastakujete si na ní pomocí Cleave  vaše Fury a následně použijete buff Battle Rage a tím zvýšíte poškození a Critical Hit Chance.

Nabíháte do skupinky a zapínáte Ground Stomp, nejlépe na velké množství nepřátel, tím velkou část zastunujete a pořad mlátíte cleavem. Pokud se začnou nepřátelé blížit a vám klesají rychle životy, nezapomínejte používat Cleave. Způsobíte devastující účinky a s runou máte obrovské poškození s vybušným efektem po každém zabití. Při plném nastakování fury používejte Whirlwind, rotujte kolem všech nepřátel a udělujte obrovské poškození zároveň s kritickými údery a také menší healing sebe sama.

Pokud půjde do tuhého a nemáte šanci utéct a je možné, že umřete, vaší povinností je použít skill Earthquake a nebo Call of the Ancients. Doporučuji na PvE Earthquake a proti bossům Call of the Ancients. Earthquake má nejvyšší poškození kolem 2000% a na pár sekund okamžitě usmrtí vše živé v dané oblasti. Nevýhodou je to, že když vyvoláte tento skill, musí nepřátelé stát přímo v oblasti.

Pokud utečou, neobdrží poškození, ale můžete si je pomocí Ancient Spearu přitáhnout a zastunovat. Nejlepší je použít Earthquake a zastunovat vše v okruhu kolem vás. Proti bossům se hodí právě Call of the Ancients, poškození není tak velké, ale zase o polovinu déle máte 3 stařešiny, kteří útočí s vámi. Oproti Earthquaku se nemusíte bát, že byste se netrefili.


Závěr

Tento build hraji na softcore a nevím jak by dopadl na hardcoru. Jelikož výbavu neseženete úplně nejlepší a problém vám udělá hodně nepřátel, pokud nebudete myslet hlavou a nesmyslně plýtvat skilly. Obrovský důraz je kladen na samostatnost, přehlednost a výdrž. Bez životů umřete, bez poškození umřete, bez templara se nedohealujete a bez life stealu na hell a inferno zapomeňte.

Já osobně nemám s tímto na první pohled primitivním a jednoduchým buildem problém, někdy mám perné chvilky, ale ty se vyřeší pár skilly a pokračuji dál. Hru si užívám dosyta a bez problému ničím vše v cestě.

Věřím, že se vám můj vlastní build líbil a budu velice rád za vaše připomínky, dotazy a zkušenosti.

Podrobnosti o postavě autora na Battle.netu.


Chcete-li sdílet váš build na tomto webu, napište na redakce@diablofans.cz

Komentáře 43

 1. No jak se na ten build dívám tak není špatný =) ..Ale z vlastní zkušenosti vím že runa Grapling hooks u Ancient spear je vám naprd .. Lepší je opravdu Harpoon , toť vše co sem chtěl dodat =)

 2. ja teda nevim co tady vsichni resi naky blby buildy,ja bez nich dohral z monkem a witch doctorem na inferno a samozrejme sem si ani nikdy nekoupil v tej aukcni blbosti ani klacek…ste smesny jak se tu kvuli tomu jeste hadate Usmívající se

 3. Ještě úřipomínku k AH. Ti kdo brečí, že nechtějí hrát Ah, ale vlastní hru a přesto že nemají dobrý equip. Přátelé, napadlo vás třeba nasadit nějaký plošný attack, vrátit se na normál a farmit na předměty 1 -3 act na MP10 normálu? Víte za kolik se prodávají předměty na tak nízkém levelu? Pár miliónů do základu si tím vyděláte.

 4. Proč ten barbar z příkladu nemá dps aspoň 200 k? Koukal jsem, že v publicu je plno 120k dps a jelikož tady jsme na fans, tak přecejc něco lepšího by mělo bejt. 😀 Na Americe už mám taky 240k WD a co jsem zkoušel Asii – tak už mám taky kolem 150 k za Wizardku. Stačí jen občas koukat do Ah a hrát ji chvíli a hned to jde samo i bez 5000 hodin farmení. Jaj to teď dostanu mínusáků od těch co se jim AH nelíbí. Předem zdravím Reda Eaglovic ať se nyní přejmenoval jakkoliv a prosím o tradiční mínusko. 😀

 5. Snaha se ceni..nicmene to tady nema co delat.. zkusenej hrac se tomu leda tak zasmeje a novacek si akorat udela spatne navyky,a pokud se bude drzet tebou doporucovanych strategii tak se neprokouse ani k diablovi na inferno…. radsi si procti buidy ostatnich na svete a nesnaz se bejt inovator,dokud hru nemas absolutne v maliku. na delani buildu tu je myslim dost lidi kteri ty zkusenosti opravdu maji a jejich rady maj cenu zlata……

   

   

 6. marekz  oficiální fandovský web Diabla 3, kde je 5000 návštěv za den

  Ty čísla o návštěvnosti je třeba brát s rezervou. To co se na první pohled tváří jako regulerní počítadlo přístupů od Toplist.cz je ve skutečnosti jen kamufláž. Údaje o návštěvnosti generuje místní script a vydává je za údaje Toplistu, takže ty čísla je třeba takto brát.

 7. MattCorman: aj zlá reklama je reklama, neboj odohráš ešte 3 stovky hodín za barbara a napíšeš to oveľa lepšie, v celku by sa dalo na každom builde vytknúť veľa vecí, my obyčajný ludia nedokážeme vytvoriť dobrý build, ale elita čo chodí na tento veb určite vytvorí dokonalý build, kde sa bude zabíjať pohľadom :-)))), pre budúcnosť si daj pozor na nepresnosti v článku a nejako to potom ustojíš, tak veľa šťastia.

 8. Weeman:

  1) Na to, že je to určeno pro začátečníky a občasné hráče je tam plno chyb… Začátečníci by se tímto řídit neměli… Začátečníkům má poradit zkušený hráč a né zase začátečník. 🙂

  2) To je reálné posouzení informační hodnoty článku. Já jako návštěvník si chci přečíst článek od borce co má 1000+ hodin. Beru to jako oficiální fandovskou stránku D3 a tak tady taky očekávám kvalitní články od kvalitních hráčů, kteří dané hře rozumí… Pokud by tu mělo být takových článků více, tak se asi porozhlídnu po jiném webu… Nezajímá mě build od borce co se zrovna včera dostal na inferno a bude nám tu tvrdit jak je to easy a že jeho build jde hrát na vyšších MP… Usmívající se

  3) Trošku víc empatie? Proč? Autor měl hned z počátečních reakcích poznat, že se mu to nepovedlo a ne to tu neustále obhajovat. Měl článek stáhnout. Odehrát tak 200 hodin a pak se vrátit jako zkušený hráč a publikovat zde svůj build.

  Já prostě nevím jestli je autor blázen, strašně sebevědomý člověk, někdo ho to donutil napsat a nebo si z nás dělá legraci. Já osobně bych si netroufnul napsat článek na oficiální fandovský web Diabla 3, kde je 5000 návštěv za den po pouhých 2 hodinách (odhad) hraní na infernu…

  EDIT mého přechozího příspěvku: místo MP1 jsem myslel PARAGON1

 9. To muselo dát ale práce… a přitom taková blbost.

 10. Procetl jsem komentare a je mi uprimne smutno nad komentovanim tohoto clanku celkove.

  1. vec – Autor se snazil popsat build napriklad pro zacatecniky nebo velice obcasne hrace, uvedl sice „… na jakoukoliv obtiznost…“ atp., ale proc ne? Treba s tim inferno jednou dotahne, udela par zmen a vylepsiho.

  2. vec – To, ze ste nekteri borci s 1000+ hodinama je sice krasne, ale asi by to chtelo trosku vic respektu take k ostatnim navstevnikum webu a „clenum komunity“, protoze schazovat je neni proste dobre – to je prachsprosta lidska ignorance

  3. vec – Autorovi fandim, aby se do D3 jeste vic dostal a pripadne build aktualizoval a konkretne ja si ho klidne rad vyzkousim uz jen k vuli tomu, abych vyzkousel neco zajimaveho.

  Btw, nikoho nehanim za jeho svobodny projev nazoru, ale myslim si, ze by to chtelo trocha vice empatie.

  Jo a abych nezapomel – clanek se mi libi.

   

 11. mám WW build, nahratých cez 1000 hodín, i v hardcore celkom dosť a kým som vypiplal barbara na MP10, tak to bola Syzifovská práca….pokiaľ do toho človek nechce investovať príliš veľa….

   

 12. MattCorman: zapni si elective mod v options a hned se budou sestavovat buildy lépe. MP neznamená multiplayer, ale monster power. Jinak snaha za 1, ale informační hodnota 0, jak tu psali už jiní. 

 13. SoulCrusher

  ten clanok treba stiahnut, opravit chyby ktore tu boli vymenovane, otestovat ho na inferne a vyssich MP a napisat pripadne kde su hranice tohto buildu aby sa hraci ktori s barbarom nikdy este nestretli a chceli by s nim zacat hrat, nedostali do omylu. Tu kritiku co tu padla nepovazujem za hate ale za naozaj konstruktivnu kritiku. Nemalo by ta to ale odradit ale skor motivovat nastudovat si techniky v pozadi D3 lepsie. Mozno prides na dalsie napady ako tento svoj build vylepsit.

 14. Ja bych hlavne ocenil, ze tady nekdo predvedl svuj build. Podobnej clanek tady nebyl mesice. A pokud s tim buildem clovek zvlada zvolenou obtiznost, tak je ten build vlastne ok 🙂 

 15. MattCorman : Když je MP vysoká není problém. Nezmatkuji a dokáži rosekat i 50 najednou…. Tomu verim ,ale neni mi jastna jedna vec. V kolik zacinas a v kolik koncis urcite na MP10 to bude prece jenom na delsi lokte. Usmívající se Ocenuji tvoji snahu a nemam zadne vyhrady az na par nepresnosti ve tvem clanku ,ale keci typu Když je MP vysoká není problém… tak mi to pojd ukazat hraji uz prece jenom nejaky ten patek a problem kolikrat mam. 

 16. MattCorman: Jak můžeš hrát na vyšších MP s 20k dmg?

  Jak můžeš tvrdit, že tvůj build je hratelný na vyšších obtížnostech když na vyšší obtížnosti nemáš postavu?

  Jak můžeš tvrdit, že jsi svůj build testoval na více obtížnostech když máš teprve MP1? Na 60 lvlu to hraješ teprve tak 2 hodiny a už se odvažuješ psát článek o tom jaký používáš build? Nechtělo by to nejdříve řádně otestovat? Co ti bránilo v tom aby jsi během 1 dne projel celé inforno (když je tak easy) a napsat článek až poté?

  Víš jak se počítá Life steal na infernu a jaký je rozdíl mezi Life stealem a Life on hit?

  Víš o tom, že gem ve zbrani nepřidává Strength ani Vitality?

  Víš, že je dobré používat All resisty?

  Když bereš kritiku, tak proč si ty kraviny na které tě tu tolik hráčů upozornilo neopravíš?

  Důvod proč by to nemělo být v novinkách je ten, že článek by měl mít nějakou úroveň. Pro koho je teda ten článek určen? Pro začátečníky asi ne, protože v článku je plno věcí, které nejsou pravda a budou z toho jen zmatení. Pro pokročilé a zkušené hráče asi taky ne, těm je tenhle článek jen k smíchu…

  Přestaň to tu pořád obhajovat. Prostě jsi napsal článek bez dostatečných znalostí hry a někdo kdo měl nejspíš dost vypito to zveřejnil. To kolik jsi odehrál hodin v D2 je jedno. Články piš až odehraješ aspoň 200 hodin v D3.
  Mě to připadá jako kdyby kluk co se naučil zrovna jezdit na kole napsal článek o tom jak se jezdí na motorce. Usmívající se

 17. Inspiroval me Bazuk s jeho buildem Weapon throw! Opravdu chtěl jsem udělat build podle mě, jedinečný takový jaky hraju bezproblému. Nedohral jsem sice inferno, ale to neznamená, že neumím hrát. kdybych neudělal tenhle build, někdo jiný by určitě podobný udělal. Jak říkam je to PVE. Bez problému. Nemám dohrané Inferno, ale nemám zatím problém. Když je MP vysoká není problém. Nezmatkuji a dokáži rosekat i 50 najednou. Každý hraje něco jiného a s jinými skilly. Já si zvolil možnost za a a tím je CBB. 

   

  DŮVOD proč to je v novinkách je jeden. V sekci D2LOD se vždy každý build každé mihnutí okolo d2 a lod vepsali do novinek. A nevidím důvod proč by tomu tak nemělo být u D3. Ano build je na první pohled nuda, sux, useless. Ale až ho vyzkoušíte, zjistíte, že build obstojí v tom na co je stavěný. A tím je PVE! Tak se přestaňte hádat. Kritiku beru, a pochvalám děkuji, snažil jsem se i přes ty chybičky, které draždí oko každého profi hráče. Ale Build je můj a je tam vše co jsem měl na srdci a co jsem chtěl napsat. CBB na PVE! Kdo má stím problém ať se obrátí na vedení a napíše svůj build. 

   

  HAVE A NICE DAY! Dont be so Jelaous !!! 😀

 18. k tomu lze napsat jediné LOL Usmívající seUsmívající seUsmívající se

 19. azaxsyndrom

  Máš u mě respekt že ses do něčeho takového vůbec pustil s těmi zkušenostma co máš …..ale jinak build je vhodný tak Inferno MP0  , postráda efektivitu a po vyzkoušení i zábavu …. 🙂

   

 20. To jak tu po sobje štekate je najepši na tomto webe Vyplazující jazykUsmívající se

 21. SilverHandCZ

  To Drakkari:

  Ad jedna. Nikdo nic netvrdil o tom že je někdo bezchybný hráč. Jsou ale skutečnosti, který si prostě překrucovat nemůžeš a bohužel v článku je jich plno.
  Ad dva. Nikdo tvůrcům nic nenakazuje. Pokud je to ale „officiální fan web“ pak by měl publikovat opravdu ověřené a hodnotné informace. Jestli se tohohle někdo chytne a přeloží to a postne jinde, pak bude za blbce celá D3 CZ komunita.
  Ad tři. Nemyslím si, že diablo fans upadá, ale pokud by tomu tak mělo být pak to bude právě kvůli publikování takovýhle nesmyslných informací, protože to lidi přestanou číst.

  Věřim, že tě štve, že má někdo jiný názor, ale tak to bude vždycky pokud se budou psát nesmysly a místo nejaké sebereflexe a nápravy se to bude obhajovat „právem psát co chci“. Jediná možná a přijatelná reakce od autora by byla, kdyby ten článek stáhnul, napsal, že to opraví a publikuje znova, což se zatím nestalo. Nesmysly typu fialovej kámen do zbraně na vitalitu fakt číst nejde. A pokud z takovýhle informací vychází do svého buildu tak o čem to pak je.

 22. No jo já zapomněl, že jste všichni super nadpozemští hráči s bezchybnými znalostmi o D3. Ale to vám nedává právo přikazovat tvůrcům webu co mají a nebo nemají dávat do novinek. Pokud web upadá pak jenom kvůli takovým urážlivým komentům co jsou níže. Konstruktivní kritika v dnešní době nikomu nic neříká, a hned každý sprostě vyštěkává.

 23. SilverHandCZ

  To Drakkari:

  Právě naopak, lidi který zajímá diablo 3, nenechají takovýhle nesmysl bez povšimnutí. Na každým odstavci tam je jedna hloupost za druhou. Tohle když si přečte začínající hráč tak je úplně v háji. A jestli jsi aspoň četl ty kritiky, tak by jsi viděl, že nikdo až tak moc neřeší build jako takový. Každý ať si hraj s čím chce, to je základ. Co ale je hodně špatný, že autor nemá ani základní znalosti a v tom mají všichni problém a bohužel pravdu. Jinak ať si hraje s čím chce, ale musí existovat učitá míra zodpovědnosti pokud píšu článek a ta tady bohužel chybí. A pokud chybí autorovi, neměla by chybět odpovědným osobám u diablofans.cz. Tenhle článek tu nemá co dělat. Jak již bylo napsáno, tohle patří na fórum a ne do novinek!

 24. Četl jsem si článek a pořád mi tam něco nesedělo. Pak jsem se kouknul na profil autora a bylo mi vše jasné. Usmívající se

  Autor píše:

  „S tímhle buildem byste neměli mít problém v žádné obtižnosti.“

  Nechápu jak si to může dovolit tohle tvrdit, když ještě ani neodhrál první act inferna. 🙂

  „Life steal – Tahle vlastnost je povinností. Co největší life steal. Nejméně kolem 30 za hit.“

  Opět nechápu co měl tímto na mysli. Pokud je to 30 za hit tak je to Life on hit, ale na to je 30 málo… Jen tak pro zajímavost. Ví autor jak se počítá Life steal na infernu? 🙂

  Dále life steal s asi ne 20k dmg je úplně na nic. To má mnohem lepší Life on hit


  K postavě autora. Ví autor k čemu je all resistance? Cože?! Protože jsem ji našel jen na opasku a to je hodně důležitá vlastnost…

  O Hellfire ringu, červeném gemu v helmě, socketu ve zbrani se ani nevyjadřuju. Za těch pár hodin co odehrál na to asi nemá goldy…


  Dělal jsem build, protože to je build. Až uděláte svůj vlastní tak palec hore.

  To je sice pěkný, ale já stále nechápu jak si nezkušený hráč dovolí napsat článek o nějakém buildu. Připadá mi to jako kdyby okresní hráč fotbalu učil hráče z první ligy jak se hraje. Usmívající se

  Dalo ti to sice práci, ale tyhle kritiky jsi mohl čekat. Když nováček učí zkušené hráče, tak se není čemu divit. {#emotions_dlg.cry}

  Normal je easy, NM je easy, Hell je sranda,Inferno je easy do doby než nejsem ožralí.

  Inferno je easy si můžeš dovolit říct, až ho projedeš. 🙂 A nezapomeň na MP, Keywardeny a Uber Bossy…


  Jinak nechápu jak tenhle článek mohl vyjít. Měli byste tu provádět nějakou kontrolu než daný článe vypustíte do světa. Smutný

 25. Plné chyb a nepřesností. Nechápu, jak tohle mohlo projít přes vedení, tenhle web poslední dobou nějak upadá, když do novinek cpou takové chujoviny. Ano, dal si s tím práci, to se cení, ale mělo to jít někam na fórum a ne na hlavní stranu. Build jako takový neřeším, ať si hraje každý co chce.

 26. Pěkný build, každá alternativa způsobu hraní je dobrá, pokud má hlavu a patu a plní svůj účel – zábavnost. Některé ignorantské ovce, jak je zde vidět z jejich projevu, hrají jen nejefektivnější buildy, někteří si build ani samy nevytvoří, jen si najdou na internetu nejlepší a nejefektivnější možnost a pak na fórech blejí pitomosti jako omg wtf noob na každého kdo používá něco jiného. Styďte se.

 27. Jsem autorem tohoto buildu http://diablofans.cz.webx3.d2.cz/643-build-weapon-throw-barbarian.html a jsem rád, že jsem tímto článkem pomohl MattCormanovi napsat svůj build. Snad bude více takových a hlavně použitelných.

  Toto je tak opravdu build do začátku, na vyzkoušení a pokud někoho baví, tak proč ne. Časem sám zjistíš, že jsou lepší, rychlejší a efektivnější způsoby hraní. To se mi právě na Diablu 3 líbí, že můžete různě zkoušet a experimentovat (jak se skilly, tak s vybavením). Já se svým weapon throw barbarem nahrál snad 300 hodin, pak mě to začalo trošku nudit, tak jsem si jen místo ancient spearu dal whirlwind, kterým rozsekám to velké množství nepřátel mnohem rychleji a hra je opět trošku jiná.

  Vaše postava se za ty spousty hodin vyvíjí, vylepšujete si neustále výbavu, zvyšujete dmg, tak to chce i měnit skilly, které používáte. Koho baví hrát do 100 paragonu pořád stejný build?

  Ale ať hrajete jakýkoliv build, měl by mít trošku hlavu a patu. Bude vás to pak i víc bavit, když uvidíte výsledky.

 28. SilverHandCZ

  OMG..to je teda blábol. Jsem myslel že apríl už dávno byl.
  Nejvíc mě na tom pobavilo, kolik toho napsal o věci o který, jak je vidět vůbec nic neví.
  Ale abych nebyl jen kritický, tak jsem se například dozvěděl, že existují gemy do zbraně,
  které přidají sílu nebo vitalitu, hned si je jdu vykraftit 🙂

  Jinak chtěl jsi nějaký response, tak jako ve škole:
  Za snahu a práci s článkem máš bez debat za jedna. Muselo tě to stát hodně práce a času.
  Za obsah bych tě ze školy vyhodil…

 29. Mě se to líbí, ne z herního hlediska, ale dokázalo mě to slušně pobavit Usmívající se

  Hlavní kritéria pro zbraně:

  • Vysoké poškození
  • Vysoký attack speed
  • Hlavně nějaké body do vitality a strength…
  • Life steal
  • Critical hit chance + critical hit
  • Nějaký volný socket…
  Jenom zbraň by stála pár bžiliónů 😀
  • Life steal – Tahle vlastnost je povinností. Co největší life steal. Nejméně kolem 30 za hit.
  Jestli si tím myslel 30% tak to chápu proč tě ten build baví 😀
 30. Inferno je lehký do doby než nejsi ožralí 😀 to si vystihl 😀

 31. Děkuju všem za rozporu plné komentáře. Rád bych odpověděl na pár vaších vyjádření na muj build.

   

  1) Tenhle build vypadá jako useless. Já ho hraji na Inferno sám a hra mě baví. Skilly jsou nakombinované tak, abych je využil na 100%. Stun, slow atd.

  2) Na pvp jsem měl problém s postavami na dálku, což je asi snad každá jiná kromě barba a monka. 😀 Ale je pravda, že když se někdo dostane k barbarovi většinou nemá šanci.

  3) Dělal jsem build, protože to je build. Až uděláte svůj vlastní tak palec hore. Vím, že vám to příjde jako sra*ka, ale mě to tak nepříjde. 

  4) v D2 mám odehráno přes několik 1000 hodin zrhuba 3 roky hraní. D3 je na tom hůř, ale to nemění fakt, že nerozumím hře.

  5) Build je SC PvE (solo) ! Pokud někdo tomuhle nerozuměl, ať si najde co to znamená. Chtěl jsem build silný tak, abych si užil hru sám a v klidu. Normal je easy, NM je easy, Hell je sranda,Inferno je easy do doby než nejsem ožralí. Stačí mít Equip a ne, že tenhle build je nepoužítelný.

  6)  Mrzí mě ty negativa. BTW ne každé kombinace skillu u hrdinu jsou dobré. Jako vám příjde múj.

   

  Zkuste a uvidíte sami.

   

  S pozdravem MattCorman

 32. Peterviki666 mas to vyskusane ze si napisal ze je to Fake? Moze to bit dobre napriklad ale ja barbara nehram tak to nemozem vyskusat a ohodnotit

 33. Ja bych tenhle build spis ocenil. Na hc to asi nebude, ale na sc pri dnesni obtiznosti hry muze mit clovek build prakticky jakejkoliv, nemusi kazdej hrat jen ty nejefektivnejsi vyzkouseny buildy.

 34. Zpracování článku super, ale ten build je katastrofickejCože?!

 35. peterviki666

  Caf, akoze dobry Fake … 🙂 pobavil som sa > dakujem 🙂

 36. Oceňuji snahu muselo to zabrat více času než celá samotná tvoje hra.. Až to budeš hrát rok, tak napiš .-) Ale jinak myslím, že je to trochu mimo mísu když nemáš dohráno ani inferno… Jako dávat knižecí rady s barbarem na hellu a 1 paragonem se mi zdá usměvné…

 37. Podle meho jste se nechali vsichni napalit. Nekdo si tu z nas dela srandu a povedlo se to Usmívající se . Autorovi gratuluju, ze si dal tu praci a ty nase barbary zvedl ze zidle. Tak nelenit, nekomentovat a sup sup zachranovat svet Usmívající se

 38. jezisi vy jste bukvice, barbar neni jen o wotb, kdyz to nekoho nebavi, tak at si hraje jiny build, o tom to je o zabave, nevidim jediny duvod proc by nemohl hrat mp10, akorat mu to bude trvat nez sejme elity, ale pokud ho to bavi??? s barbarem se da hrat uplne cokoli na jakekoliv mp.

 39. Prepáč. Rozpísal si to tu pekne a snažil si sa, ale naozaj je to až strašidelne nekonzistentné a rozhárané. A v podstate nehratelné. Naozaj. Ako Ti tu už napísali, pozri si fórum a hlavne nejaké hratelné buildy na barbara. Ja mám napr. pre barba našetrené až na tri buildy ( podla nálady ) a prišiel som k tomu pekne postupne. Ale začínal som, lebo je to strašne lacné a zo začiatku aj dosť efektívne a bezpečné, s weapon throw buildom. Aj tu som niekde návod videl a je veľmi dobrý. Link: http://diablofans.cz.webx3.d2.cz/643-build-weapon-throw-barbarian.html A niekedy si ho zo zábavy ešte nahodím a s primárnym skillom okolo 400-600k DPS. Ale hlavne to máš tak na začiatok do 5M goldov. Skús sa na fóre inšpirovať, vyber si niečo pre seba, lebo tie skilly ti naozaj musia na seba nejako logicky na seba naväzovať aby si dosiahol čo najvyššiu efektivitu skillov. Ja som odpisoval o sto šesto. Netrápiš sa tolko a lepšie postupuješ a keď si zapneš public alebo si ideš s niekym zahrať, tak využiješ barba čo najlepšie.

 40. big shit

 41. Hned jak jsem přečetl v uvodu že maš odehrano za barba  několik desitek hodin  tak už mi bylo jasné že tuhle novinku mužu přehlídnout .zasekl jsem se až  na obrazku se skillama kde mě udivilo už jen že není berrsekr ale vyvolaní stařešin nevim co je to za build ale pokud dam  MP 10  tak se mužu leda tak koukat jak tam mam pěkně vyvolané paňáčky a tod asi vše. Normal jsem i skouknul tu psanou strategii boje a asi ti gratuluju že jsi se nudil a vytvořil jsi si jeden ze 100 buildu na MP1. Vim o čem je MP 10 z barbem  mam nahrano přes 1000 hodin ale určitě se asi zitra zasměju s lidma na mumblu který budou zkoušet a nadavat u tohodle buildu jestly to tedy vubec někdo někdy vyzkouší ,každý kdo hral trochu barba pozna už od pohledu že je ten build jak špatnej pokus o vtip. pokud si někdo myslí že je to unique build a že jsem hejtr tak pošlete request a rad se na tu estradu podívam a možna si ještě udělam prinscren jak mi někdo osvětuje tenhle buid 😀

 42. Oceňuji Tvou snahu o komplexní popis. Nicméně Tvůj build postrádá kompaktnost a v textu máš ohromné množství nepřesností, pramenících z Tvé nezkušenosti. To, že jsi nováček, není žádné zlo, všichni jsme jednou začínali. Nicméně bych Ti doporučil navštívit zdejší fórum. Dozvíš se mnoho užitečných informací o herních mechanikách, buildech a skillech, které Ti pomohou získat přehled, tolik potřebný pro psaní podobných článků. Hodně štěstí! Mrkající

 43. Za snahu palec hore ale inač na HC nepoužitelne bych umrel aj na Hell a na SC hraju iba male deti !!! V klidu

  Přidat komentář