Můžou Diablo 2 tradovací stránky za to, že nebude obchodování v Diablu 4?

Fanoušci si na Diablo Redditu a na fórech si stěžují, že Diablo 2 tradovací weby jsou důvodem, proč vývojáři Diabla 4 změnili, jak bude ve hře fungovat obchodování. Poukazují přitom i na to, jak vypadají poslední speedruny v nové sezóně D2, která vyšla minulý čtvrtek.

Jak to vypadá z leaků Diabla 4 z testování pro “Přátele a rodinu”, obchodování v blížícím se titulu bude velmi omezené. Zatímco obyčejné nebo magické předměty tradovat půjde, na legendárky nebo setovky můžeme zapomenout. Co ale vedlo vývojáře k této změně, která je i mezi hráči velmi kontroverzní? S novou sezónou Diabla 2, která odstartovala minulý týden, se zdá být jasnější, proč chce Blizzard obchodování omezit.

Co je na fóru, to se počítá

Netrvalo dlouho a po launchi nové D2 sezóny se začali end-game itemy překvapivě hodně kumulovat na několika účtech. Frustrovaní hráči se obrátili na fóra a Diablo reddit, kde se vyjadřovali dost explicitně. Například redditor BerettaValentine si nebral servítky a shrnul celý problém slovy “FUCK JSP!”, kterými poslal oblíbenou tradovací stránku d2jsp.org víte kam.

JSP a další podobné platformy umožňují hráčům D2:RS tradovat mezi sebou itemy za využití speciální JSP měny s názvem “Forum Gold”. Forum Gold ale můžete získat nejen prodejem předmětů, ale také nákupem za skutečné peníze – tzv. přispěvkem na provoz přímo stránce JSP.

BerettaValentine ve svém postu tvrdí, že JSP “ničí celý smysl hry a zejména sezóní žebříčky”. Popisuje, jak skupina hráčů díky forum goldům hned na začátku ladderu nakoupila top narolované itemy a ospravedlňovali svůj postup tím, že si je přece zaslouží, když měsíce farmili a prodávali své dropy na non-ladderu a v season 1. Smyslem nové sezóny je ale podle Valentine, že v nové lize všichni začínají od nuly a přinést si externí zdroje jde úplně proti duchu ladderu.

Zakončuje, pro mnoho z nás kteří napjatě vyhlíží Diablo 4, temným proroctvím: “Lidé jako vy jsou důvod, proč nebudeme mít obchodování v Diablo 4.” To je další výstřel ve žhavé debatě, která kolem D4 už nějakou dobu zuří. Stojí v ní proti sobě ti, kteří si raději užijí SSF styl (Solo-self-found), kde mají jen itemy co najdou sami a proti nim ti, kteří tvrdí, že nemají tolik času na grind a rádi tradují s ostatními. Pro někoho tradování snižuje zážitek z toho, když jim osobně padne skvělý drop, pro někoho je to naopak radost z toho, že ho budou moct vyměnit za něco lepšího.

SSF ladder pro Diablo 2

I v Diablu 2:RS se stále více a více hráčů ozývá s požadavkem na představení SSF režimu hry, jak jej má například POE. Kdyby dostali možnost rádi by si prý zahráli SSF ligu a jeden z uživatelů například poznamenal: “SSF komunita roste a je stále hlasitější, je to něco, co si obyčejní hráči mohou užít a nemusejí u toho přemýšlet, kolik run jim asi vynese nový unique a jak se nenechat ošidit.”

I když teď celá komunita slaví úspěch, který předvedl MrLlamaSC se svým rekordním čase na lvl 99, mnoho hráčů zmiňuje, že by je mnohem více zajímalo, vidět podobný run ale v SSF prostředí, bez týmu, který vás boostí a bez tradovaných itemů.

Debata o obchodování tady nejspíš bude až do vydání D4, kdy Blizzard finálně nastaví tento systém pro blížící se hru. Zatím se je skoro tady closed Beta, ve které bude určitě zajímavé sledovat, jak budou tyto mechanismy vymyšlené.

Převzato z Game Rant

Jeden komentář u „Můžou Diablo 2 tradovací stránky za to, že nebude obchodování v Diablu 4?

Napsat komentář