O webu

Redakce

Web http://diablo2lod.diablo3.cz spravovala v celé jeho historii spousta lidí, ale těch, kteří na tomto webu stále pracují a snaží tento web i přes jeho stáří udržovat při životě, je jen několik. A tady jsou…

Správci:

James
ikonka
 • zakladatel webu
 • Práce: technická správa webu + vše ostatní
 • E-mail: james(zavináč)diablo3.cz

— — — — — — — — — — — — — — — — — —

Redaktoři:

Fraxinus
ikonka
 • Práce: správa obsahu
 • E-mail: fraxinus(zavináč)diablo3.cz
Venom
ikonka
 • Práce: všeobecná výpomoc s články, novinky, překlady
 • E-mail: venom(zavináč)diablo3.cz

— — — — — — — — — — — — — — — — — —

Externí spolupracovníci:

DamageDeath
ikonka
 • Práce: postavy a runová slova ke stažení, buildy, crafty
 • E-mail: damagedeathLAYNE(zavináč)seznam.cz
 • ICQ: 585563467
Grammator
ikonka
 • Práce: modding, Avalon, správa Diablo fóra
 • E-mail: a_grammator(zavináč)centrum.cz
 • ICQ: 349473699
Javůrek
ikonka
 • Práce: správa Diablo fóra
 • E-mail: javurek(zavináč)diablo3.cz
 • ICQ: 368902179
Drakesis
ikonka
 • Práce: buildy
 • E-mail: Drakesis(zavináč)seznam.cz
 • ICQ: 424251811
Immortal King
ikonka
 • Práce: tvorba obrázků
 • E-mail: immortal.king(zavináč)azet.sk
 • ICQ: 633608438

— — — — — — — — — — — — — — — — — —

Dále spolupracovali

Mezi další spolupracovníky patří:

 • Adbruk, Atarawel Forfun, Azure, BakyX, Blooder, Blootoon, Bordelo, Bubackkk, Cali, Clint, Chuck, Derflan, DarKneR, DarK.o, Datel, Deadlock, Doldus, Dollar, Dolfi77, Drakesis, Dwarwen, Etheral, Fraxinus, Ghost, Groso, Gulde, Hannibal, Hanss, Hatt, Hed, Hefo, Ikski, Immortal King, Iristar, Ivanhoe, Jack D, Jargue, Keipa, Kingoz, Leorik, Lord_Sp, Losky, Lothar, Mates, Mot, Meloun, Mirda, Mr. Lotus, Mumak, Nakls, Nagaloni, Nikkatzu, Nikolas, Nile, Panáček, Panda, PaN Error, Peperon, Player, Raisen, Rico, Shogun88, SimoN, Tabul, Tordah, T0×1c, Umrfix, Vojta, Vorvy, Willy Long, Wreptile, Xoggyx, xXx, Zantira, ZaNy$, ZuuuZ a další…
 • Jména jsou seřazena podle abecedy.

— — — — — — — — — — — — — — — — — —

Zvláštní poděkování

Za spolupráci na tomto webu patří speciální poděkování Black Eaglovi, PVDemu (oběma za pomoc s technickou stránkou webu; Black Eaglovi ještě za rozsáhlejší pomoc s obsahovou částí webu), Livemu a především také Krolthovi, který pro tento web udělal tolik, jako nikdo jiný. Dokázal tento web dostat o několik úrovní výše, a to jak rozšířením obsahové části webu, tak vylepšením jeho vzhledové stránky. V neposlední řadě vypomáhal také s technickou stránkou webu a přišel s mnoha vylepšeními. To, že se stal bezpochyby nejaktivnějším redaktorem, jen dokazuje fakt, že se stal nejdéle aktivním redaktorem (později také správcem) v historii webu.

Důležitou roli zde na tomto webu hrají stálí návštěvníci a věrní čtenáři. A právě těm patří zvláštní poděkování za přízeň.

▲ Nahoru ▲

Podpora a sponzorství

Veškeré informace, návody, rady i soubory na tomto webu jsou poskytovány zdarma, provoz tohoto webu však zdarma není. Uvítáme proto jakoukoli finanční pomoc či finanční dary a všem těmto lidem budeme vděčni.

Přispět můžete buď kliknutím na tlačítko Přispět, které vás nasměruje na PayPal systém. Tam potom můžete vybrat i přesnou částku, kterou chcete přispět.

Druhou možností je příspěvek pomocí bankovního převodu, a to na toto číslo bankovního účtu: 1883895083/0800. Do poznámky můžete uvést své jméno a heslo jako je např. Diablo3.cz, aby bylo jasné, že se jedná o příspěvek na provoz tohoto webu.

Na provoz finančně přispěli: E.d4v1ds cz.
Děkujeme.

▲ Nahoru ▲

Historie webu

Tento web byl založen v září 2004. Původně mělo jít o jednoduchý přehled základních informací o Diablu 2 a datadisku Lord of Destruction. Web neobsahoval příliš velké množství dat a ani nebyl nijak rozsáhlý. Typické pro toto rané období bylo také jednoduché rozložení a design v šedivých barvách. Hlavní menu mělo horizontální tvar a bylo umístěno v horní části webu.

První větší pokrok přišel v březnu 2005, kdy se web zaplnil spousta informacemi. K menší obměně došlo také ve vzhledu webu, ale rozložení a struktura webu zůstala stejná. Pod hlavním logem byla tedy umístěna tabulka pokročilejšího typu a pod ní byla obsahová část webu.

Prosinec 2005 znamenal pro tento web mnoho. Došlo k radikálnějším zásahům do struktury webu, kdy hlavní menu bylo přesunuto do levé části webu a stalo se tak mnohem obsáhlejším. S tím souvisí další rozšíření obsahové stránky webu a také databáze předmětů.

Do třetice všeho dobrého. Možná právě tak znělo heslo pro další etapu. Změny ale nebyly příliš velké. V lednu 2006 totiž proběhla snaha o vylepšení vzhledu levého menu, které původně bylo nově přidáno v předchozí verzi. Navíc bylo přidáno také pravé menu, ve kterém se objevovaly méně podstatné věci, jako anketa, minichat a odkazy.

O co menší byl přechod z druhé etapy do třetí, o to větší byl právě ten následující. Radikálnější zásah do designové části webu přinesl v březnu 2006 nový vzhled nejen menu, ale také loga webu. Web tak náhle začal působit mnohem temněji, a to možná především kvůli jasně převažující černé barvě. Menu bylo potom sestavené převážně z odstínů hnědé barvy.

Přichází velká revize obsahové části webu a její zkvalitnění co se uspořádání týče, pozadu ale nezůstal ani vzhled webu a tak v prosinci 2006 přišla další výraznější změna, která položila základ minimálně dvěma dalším etapám historie tohoto webu. Základem designu je šedivá, tmavě žlutá až zlatá barva v kombinaci s temným logem, ve kterém se objevují bratři Diablo a Baal.

Dvě zásadnější změny ve vzhledu webu zapříčinily, že se na webu udržel jeden vzhled déle než půl roku. Další menší změna se týkala jen drobných vylepšení a přišla tedy až v červenci 2007. Co se obsahové stránky týče, na web bylo přidáno několik doplňkových informací a takových informací, které nejsou příliš důležité. Šlo například o zajímavosti nebo opravdu podrobné návody. Toto byla také první verze webu, která se dočkala i své zimní podoby.

Únor 2009 přinesl obdobu předchozí verze webu, a to především po vzhledové stránce. Typickými se stala postranní menu, která zaujala především tvarem římské číslice II, která je také v logu Diabla II. Ke změně došlo i v hlavním logu webu. Z něho totiž zmizel Diablo a zůstal jen Baal, tedy postava datadisku Lord of Destruction. Na webu se také objevuje první reklama a výpis komentářů, který je umístěn do prostoru obsahové části – nad novinky. Stejně jako tomu bylo u předchozí verze, i zde jsme se dočkali zimní obdoby.

Poslední velká změna přišla v dubnu 2010, kdy došlo k celkové revizi informací, které se na webu za předchozích několik let nashromáždily. Data se totiž hromadila a mnohdy tak web postrádal organizaci či přehlednost. Výraznější zásah byl proto proveden do obsahové části webu, s čímž souvisela také změna uspořádání jednotlivých kategorií v levém menu. Obsahové změny doplnila také obměna vzhledu, navíc také došlo k rozšíření celkové šířky webu.

Tolik k historii tohoto webu. Kdyby se na něm však nepodílelo tolik lidí a hráčů Diabla II, kolik se podílelo, nikdy by se nedostal tam, kde je. Nelze snad ani konkrétně říci, jak velkým kolektivním dílem se tento web stal. Web v letech 2005 – 2009 spolupracoval s herním webem Vokr.com a od roku 2007 je také součástí Diablo centrály. V březnu 2010 tento web překonal hranici 2 000 000 návštěv.

Web vytvořili fanoušci Diabla II.

Napsat komentář