Základní info – Hardcore

Hardcorové postavy jsou pro takové hráče, kteří si chtějí užít opravdové nebezpečí. Pokud hrajete na Battle.netu (dále jen BN) a zvolíte si, aby se vaše postava zapisovala do žebříčku, bude v odděleném žebříčku pro Hardcore (dále jen HC) a dostane speciální „poctu“ ve jménu, které bude napsáno krvavě červenou barvou. HC mód je však k dispozici na klasické hře jednoho hráče – Single Player.

V HC žijete pouze jednou, tím je myšleno, že pokud zemřete, vaše herní postava nemůže být nadále používána. V případě smrti ztratíte veškeré vybavení vaší postavy včetně čehokoliv, co jste si uložili do truhly. Pouze pokud hrajete na BN nebo nějaký jiný druh Multiplayeru, je možné si nastavit aby váš spoluhráč po vaší smrti „sebral“ mrtvolu vaší postavy a tak zachránil předměty.

Poznámka: Společnost Blizzard Entertainment v žádném případě neručí za vaše HC postavy. Pokud si zvolíte hrát za HC postavu, hrajete tak pouze na vlastní riziko. Blizzard nezodpovídá za smrt a ztracení vaší HC postavy z žádného důvodu – například kvůli lagu, „zásahu Boha“, kvůli vaší malé sestře nebo dalších jakýchkoliv důvodů. Blizzard nebude a ani nemá možnost navrátit vám vaší HC postavu zpět. Proto prosby na společnost Blizzard Entertainment jsou zbytečné a budou ignorovány. Stejná pravidla platí také pro realmy.

Tvorba Hardcore postavy

hardcore

Tvorba hardcore postavy.

Po spuštění hry nebo BN vyberte možnost Vytvořit novou postavu. Pro vytvoření postavy zaškrtněte tlačítko „Hardcore“. Nachází se pod místem, kde píšete jméno vaší postavy. Pokud hrajete Multiplayer a chcete se připojit k nějaké hře s HC postavou, musíte mít vy také HC postavu. Jinými slovy Multiplayer spolu mohou hrát pouze hráči se stejným typem postav – v tomto případě HC postav. Důležitá věc je, že HC postava se dá vytvořit pouze v případě pokud jste zabili Baala s normální (ne HC) postavou. Pokud jste tuto podmínku alespoň s jednou vaší postavou splnili, můžete založit HC postavu.

Výhody Hardcoru

Vaše jméno je napsáno červeně a po zabití Baala získáte pro vaši postavu speciální titul:

Obtížnost Titul
Normal Destroyer (Ničitel)
Nightmare Conqueror (Dobyvatel)
Hell Guardian (Ochránce)

Pokud hrajete na BN a zvolíte si, aby se vaše postava zapisovala do žebříčku (ladder) – budete postupovat v žebříčku. Všude, kde se objevíte, bude každý vědět, že jste ještě nikdy nezemřel. Budete prožívat vzrušení, že máte jen jednu šanci. HC mód není pro každého, ale pouze pro experty. Pokud máte strach z umírání, nehrajte HC.

„Posmrtný život“

Mimo ostatních věcí, které byly již uvedeny, se po vaší smrti objeví výzva stisknout klávesu Escape. Po stisknutí této klávesy najdete vaší postavu v menu postav jako ducha. Pokud hrajete na BN, najdete svou postavu také jako ducha v BN Chat Room (Chatovací místnost). Nyní se již nemůžete připojovat do hry a ani hru vytvářet. Pokud hrajete na BN, můžete však stále chatovat a vaše umístění na žebříčku zůstává.

Pokud vaší HC postavu vymažete, ztratíte tak pozici v žebříčku. Pamatujte: k udržení vaší postavy aktivní (v žebříčku) s ní musíte být přihlášen minimálně každých 90 dnů.

smrt

Smrt hardcore postavy.

Záchrana předmětů

Pokud zemřete, je tu možnost, že jiný hráč sebere vaši výbavu. Když zemřete, tento hráč musí být s vámi ve hře a oba musíte souhlasit, aby on „vyzvedl“ vaše věci. (dá se to nastavit stisknutím klávesy P). Díky tomu máte příležitost zachránit předměty, které máte na sobě ve chvíli, kdy zemřete. Buďte však opatrní, tuto možnost používejte jen ve chvíli, pokud hrajete s hráčem, kterému věříte. Někteří hráči se vás mohou pokusit zabít, aby si vzali vaše vybavení (pokud máte nastaveno, že si může vzít věci po vaší smrti). Tento způsob obohacováni je však zakázaný! Nikdy to nedělejte!

Pokud však hrajete s kamarádem nebo s osobou, které věříte, je dobré, když po založení nové HC postavy vám předměty z předešlé postavy vrátí.

Pozor však, pokud stisknete Escape dříve než váš spoluhráč „sebere“ vaše mrtvé tělo, vaše předměty budou ztraceny. Nemůžete však poprosit spoluhráče, aby vybral i věci, které máte v truhle – to totiž nejde. Nikdo do vaší truhly nemůže. Pro bezpečí vašich předmětů v truhle je přesuňte k jiné postavě nebo je nechte ležet na zemi, aby mohly být sebrány jiným hráčem.

Opětovné použití jména mrtvé HC postavy

Můžete vymazat vaší mrtvou HC postavu a znovu si vytvořit novou se stejným jménem. Pozor však, pokud vaší postavu smažete, ztratíte umístění v žebříčku i když máte postavu se stejným jménem nově vytvořenou.

Rady a tipy pro hru na Hardcore

Životy jsou všechno

Stále se dívejte kolik máte životů! Pokud všechen život „uteče“, je konec. Mějte na paměti, že pokud zemřete v normálním módu, nic se neděje a pokračujete dál, ale pokud zemře HC postava, už nadále nemůže pokračovat ve hře.

Ještě jednou životy

Snažte se získat co možná nejvíce životů. Budete pravděpodobně potřebovat dávat více bodů do Vitality a zvýšit si tak celkové životy. Dobré jsou též předměty, které zvyšují váš život. Skvělou pomůckou jsou také předměty, které mají vlastnost sání života (Life Stolen Per Hit) – tato vlastnost je neocenitelná – pomáhá vám udržet si život postavy na bezpečné hranici.

Údržba opasku

Udržujte opasek u vaší postavy stále plný Healing a Rejuvenation elixíry. Buďte vždy připraveni je použít. Rejuvenation používejte tehdy, kdy Healing lahvička nestačí doplňovat vaše životy – zvláště pak ve velké skupině monster.

Útěk, nejlepší zbraň

Používejte útěk. Pokud jde na vás veliká skupina nepřátel, je dobré „roztahat“ si je na větší plochu a jednoho po druhém zneškodnit.

Bezpečnost

Při hraní na BN raději opusťte hru ve chvíli kdy máte slabé spojení a máte veliké lagy. Častokrát se stává, že kvůli tomuto HC postavy umírají.

Kamarád

Používejte „vyzvedávací strategii“. Mějte s sebou ve hře kamaráda, který případně po vaší smrti sebere vaše předměty a poté vám je vrátí, až budete mít postavu novou.

Ještě jednou bezpečnost

Dávejte si pozor na to, kdo vstupuje do vaší hry. Je mnoho hráčů, kteří se vás na Multiplayeru budou snažit zabít a získat tak vaši výbavu. Na BN je dobré chránit založenou hru heslem, které znají jen lidé, kterým věříte.

Napsat komentář