Normální – Magické – Rare – Sety – Unikáty – Crafty – Runová slova – Speciální – Vložitelné

Ostatní – Zlato a truhla – Horadric Cube – Vlastnosti předmětu


Magií očarované předměty poskytují jejich majiteli oproti běžným předmětům podstatně lepší vlastnosti. Ne všechny magické předměty jsou však stejné kvality a hodnoty.

Jak Peklo postupně šířilo svůj vliv, mocní mágové a kováři se mu museli bránit. Vytvořili si proto předměty s magickými vlastnostmi, aby se pekelným démonům dokázali ubránit. Magické předměty jsou proto první skupinou předmětů, u kterých se vyskytují magické vlastnosti. Ve hře jsou takové předměty značeny modrou barvou.

Pro magické předměty jsou specifické prefixy a suffixy. Každý magický může mít prefix (předponu), suffix (příponu), nebo oba najednou. Nikdy ale nemůže mít dva prefixy nebo dva suffixy zároveň. Šance na to, že magický předmět má jak prefix i suffix, nebo jen prefix, je 25%. Šance na to, že magický předmět bude mít jen suffix je 50%.

Magické předměty jsou ale poměrně různorodé, protože prefixy a sufixy jsou generovány náhodně. Není ale nemožné najít dva naprosto totožné magické předměty.

Předměty typu Circlet, Staff, Wand nebo Orb mají speciální vlastnost, které se říká Magic Level. Ta umožňuje, že uvedené předměty mohou mít prefixy či suffixy vyšší kvality, které lze najít jak u monster, tak při hazardu (Gamble – týká se jen Circletu). Tyto bonusové vlastnosti jsou však jen u předmětů, u kterých jsou uvedené. Neznamená to tedy, že automaticky všechny předměty typu Staff mají vlastnosti vyšší kvality.

Zde jsou jednotlivé magické vlastnosti na předmětech:

Zde jsou jednotlivé magické vlastnosti Charmů:

Zde jsou jednotlivé magické vlastnosti Jewelů: