Bestiář

V Diablu II je opravdu velké množství monster. Nejen jejich druhů, ale i jednotlivých typů. Všechna monstra jsou proto rozdělena podle, toho v jakém aktu je najdeme. Neznamená to ale, že v ostatních aktech je nenalezneme.

— — — — — — — — — — — — — — — — — — — — — — —

Akt bossové

Akt bossové se vyskytují na konci každého aktu a jejich porážka je nezbytným požadavkem pro postup do dalšího aktu. Jelikož je svět rozdělen do pěti aktů, celkový počet akt bossů je rovněž pět. Jsou to:

Každý akt boss má své hlášky, které většinou vypustí z úst hned při prvním setkání. O hláškách všech akt bossů se dočtete ve speciálním článku s názvem Hlasy zla.

— — — — — — — — — — — — — — — — — — — — — — —

Super unikátní bossové

Super unikátní bossové jsou ve hře fixně umístěni. Od klasických unikátních monster, které se ve hře vyskytují náhodně, se liší také tím, že mají nějaké magické schopnosti navíc. Na rozdíl od unikátních monster se nemusí vyskytovat ve skupinkách s podřízenými (tzv. miniony). Na obtížnosti Nightmare všechny super unikátní monstra získávají o jednu schopnost navrch, na obtížnosti Hell jsou to už dvě schopnosti navíc.

Jelikož super unikátních monster není málo, jsou z hlediska přehlednosti rozdělena do pěti kategorií podle aktů.

Na vyšších obtížnostech jsou super unikátní monstra těžší i z pohledu imunit. U všech super unikátních monster navíc platí, že veškeré chladící (Cold) útoky a efekty jsou sníženy o polovinu, a to včetně doby trvání (Duration). Ta je také o 1/2 snížena.

Nutno poznamenat, že většina super unikátních bossů je umístěna v oblastech, které jsou důležité pro plnění questů.

Někteří super unikátní bossové mají své hlášky, které většinou vypustí z úst hned při prvním setkání. Hlášky těchto bossů najdete ve speciálním článku s názvem Hlasy zla.

— — — — — — — — — — — — — — — — — — — — — — —

Über bossové

Über bossové jsou speciální monstra, která byla do hry přidána v patchích 1.10 a 1.11. Vyskytují se pouze na Battle.netu a je poměrně obtížné je zabít. Jejich vlastnosti jsou na vyšší úrovni a mají také některé specifické dovednosti. Zde je kompletní seznam über bossů:

Jména uvedených bossů jsou často spojována se speciálními questy, protože s nimi mnohdy přímo souvisí. V neposlední řadě je dobré si uvědomit, že za poražení takovýchto bossů je i odměna na odpovídající úrovni.