Hra za Amazon

U Amazon je na PvP velmi účinný Guided Arrow, i když 99% Amazon jsou hybridky (Bow i Javelin). Vhodné jsou také Poison Javelins, jelikož mají opravdu vysoké poškození. Takže stačí jeden, chvilku běhat okolo oběti a pak ji dorazit třeba pomocí Lightning Javelin nebo pomocí Multiple Shot, který je navíc vhodný proti čarodějkám a všem, co používají Teleport.

Amazon má obecně problém s Paladiny, jedinou účinnou obranou jsou Evasiony (úhyby), což je druhá nejlepší vlastnost Amazon na PvP. Může totiž uhnout úplně všemu. Amazon musí být každopádně hodně rychlá, což u ní nebývá problém. Pro zmatení nepřítele se hodí Dodge. Malé problémy má s Necromancery, Assassin a Druidy (záleží také na buildu). Proti postavám na blízko je výborný také Charged Strike, který se možná nezdá, ale pokud máte opravdu dobrou Amazon, tak můžete jedním zásahem sebrat 1/2 životů třeba i barbarovi.

Hra proti Amazon

Amazon je těžké zabít. Pořád někde běhá a z dálky vás bombarduje Guided Arrowy. Dokáže si poradit s každým, pokud se to za ni umí, takže nejsilnější proti ní je Paladin, který ji dá jednoduše Charge a buď ji zabije jednou ranou, nebo ji hbitě „usmituje“ (pomocí Smite se vždy trefí). Také Fist of the Heavens je proti Amazon velmi účinný.

Za Necromancera je to složité, můžete ji zavřít do Bone Prison nebo zpomalit pomocí Decrepify, ale na většině serverů jsou tyto dva skilly zakázané.

Barbara platí to, co vždy, prostě ji dohnat a co nejrychleji zabít pomocí Whirlwind nebo Frenzy.

Za Druida platí to samé a pokud jste Elemental Druid, tak se hodí Fissures nebo se k ní musíte teportovat a zakouzlit Tornado + Huricanne.

Se Sorceress je Amazon těžce vyrovnaná, záleží na umu hráče. Zajímavý je boj Assassin proti Amazon, Assassin má totiž velmi účinné skilly jako Traps, Mind Blast a Kicky ale Amazon je ji zase schopná zabít na 2–3 rány.

Výbava pro Amazon

 • používá se brnění Fortitude
 • luky Lycanders Aim a Windforce (který ale nebývá povolen)
 • boty buď Watrewalky, ale spíš War Traveller nebo Gore Rider
 • rukavice určitě Dracul’s Gasp nebo Magnus‘ Skin; v některých případech Magefisty (Javazonka), rukavice s preffixem Lancer’s (+3 to Javelin And Spear Skills) a Trangs Oul’s Laws (kvůli 25% Passive Poison Mastery); často se používá rare +2 Passive And Magic Skills a 20% Incereased Attack Speed + další bonusy jako Steal atd. a ve výjimečných případech i Steelrend
 • pásek většinou Verdungo nebo Thundergos’s Vigor
 • prsteny buď + skilly (Bul Kathos, Stone of Jordan) a Raven Frost nebo nějaký rare s Mana a Life Stolen Per Hit, případně Manald Heal
 • amulet může být Metalgrid, ale ten se moc nevede. Cat’s Eye je výborný a Maras’s Kaleidoscope pro Javelin Amazon, případně nějaký rare/magic
 • kavelin se používá téměř vždy Titan’s Revenge (nejlépe Ethereal)
 • k Javelinu štít buď Stormshield, nebo runové slovo Spirit; občas Lidless Wall nebo Whistan’s Guard; někdo používá také 4 socketed štít socketlý Rainbow Facety
 • helma buď Harlequin Crest nebo nějaká rare Circlet
 • charmy buď Damage (Sharp Grand Charm of Maiming) nebo Javelin skillery

— — — — — — — — — — — — — — — — — — — — — — —

« Zpět do sekce Multiplayer – Player versus Player.