Větší rozlišení hry? Proč ne…

V Diablu II jsou pouze dvě možnosti nastavení rozlišení: 640×480, nebo 800×600 pixelů. Jak ale nastavit vyšší rozlišení hry, přestože to sama neumožňuje? K nastavení vyššího rozlišení hry než je 800×600 vám pomůže program D2MultiRes v1.02 – Diablo II Multiple Resolution Patch (ke stažení v sekci Download – Programy), který funguje pouze ve verzi hry 1.12. Program má však jednu nevýhodu – za jeho používání můžete na Battle.netu dostat ban.

Nyní ale k podrobnějšímu popisu programu. Ten se skládá ze čtyř souborů:

  • D2MultiRes.txt
  • D2MultiResGame.exe
  • D2MultiRes.dll
  • D2MultiRes.mpq

Instalace je jednoduchá. Zkopírujte D2MultiResGame.exe, D2MultiRes.dll a D2MultiRes.mpq do adresáře Diabla II, tedy tam, kde máte Diablo II nainstalované. Během kopírování není potřeba žádné soubory přepisovat, takže žádný z původních souborů v adresáři nebude pozměněn. Tento program podporuje pouze GDI mód, tedy mód „v okně“ a grafické pluginy DirectDraw. Pokud používáte Glide mód, pravděpodobně neuspějete. Pokud používáte Direct3D, Diablo II sice budete schopni spustit, ale ve hře se pravděpodobně budou objevovat chyby. Pro aktivaci DirectDraw musíte spustit soubor D2VidTst.exe (nachází se v adresáři Diablo II) a vybrat možnost „DirectDraw“.

Hru spustíte souborem D2MultiResGame.exe. Diablo II se nejprve spustí v tradičním rozlišení 800×600 pixelů, ale během hry to lze změnit v nastavení, tedy ve „Video Options“, kde stačí vybrat z nabídky „Resolution“ to správné rozlišení, které Vám bude vyhovovat.

Jak již bylo zmíněno, program není dokonalý a může v sobě obsahovat nějaké chyby. Žádná z nich by ale neměla vyloženě vadit při hraní. Možná si jich ani při hraní nevšimnete.

« Zpět do sekce Download – Programy.