baal

Typ monstra

Demon.

Jeden z finálních bossů speciálního questu The Pandemonium Event.

Historie

Über Baal je ukrytý v tajné oblasti, kde spolu s bratry dává rozkazy třem velitelům – Lilith, Durielovi a Izualovi. Tito velitelé se nacházejí ve svých vlastních skrytých oblastech. Hráči, kteří jsou dostatečně silní a chytří na to, aby rozluštili tajemství tohoto „Pandemonia“, získají znalosti a poklady používané jen nejsilnějšími představiteli zla.

Popis

Über Baal představuje mnohem větší hrozbu než jeho normální forma, a to hlavně proto, že má při sobě Diabla na tankování. Mezi účinná kouzla proti Baalovi patří Static Field od Sorceress či vlastnost Crushing Blow. Z pomocníků jsou nejlepší žoldáci z druhého a pátého aktu. Z odolností je dobré zvýšit odolnost vůči chladu (Cold Resistance) a také odolnost vůči fyzickému poškození (Physical Resistance).

K Baalovi a jeho dovednostem. Jeho útočný skill Hoarfrost (ledový hrot) je nepříjemný jak tím, že vás zchladí, tak vlastností Knockback (odhození). Tím, že si vás Baal odsune od jeho těla a navíc vás zpomalí, získá dostatečný čas k tomu, aby se mohl soustředit na své další dovednosti, kterých využije hned vzápětí. Jsou to například skilly Vile Effigy nebo Mana Rift (viz. níže). Snažte se tedy Hoarfrost kouzlu vyhýbat. Řešením může být také vhodná pozice. Pokud Baal nemá dostatek místa pro svá kouzla, nejsou tolik účinná a někdy je dokonce není ani schopen využít. Do souboje je samozřejmě vhodné si vzít několik elixírů typu Rejuvenation Potion, čímž si zajistíte jak Life (životy), tak Manu. Při samotném souboji s Baalem se také ujistěte, aby ve vašem okolí nebyla žádná chapadla – tzv. Festering Appendage. Ta jsou totiž výsledkem dalšího Baalova kouzla a pokud jste v jejich dostatečné blízkosti, půjdou vám nemilosrdně po krku.

Über Baal si regeneruje životy dvakrát rychleji oproti běžným monstrům.

Dovednosti

Über Baal má nejvíce dovedností. Je schopen mnoha kouzel, kterými svým nepřátelům ztěžuje život. Jsou to…

Chilling Armor

Tahle dovednost je stejná jako Chilling Armor kouzelnice.

Teleport

Baal je schopen se kdykoli a kamkoli teleportovat. Během tohoto procesu se však nemůže léčit a regenerovat tak své životy.

Defense Curse

Kletba, která snižuje nepříteli obranu o 95%.

Blood Mana

Tato kletba se kromě Baala vyskytuje také u monster typu Succubus. A co způsobuje? Stručně řečeno – pokud kouzlíte, způsobujete poškození sami sobě. Čím vyšší je spotřeba Many, tím vyšší je poškození, které sami sobě způsobujete. To se týká i kouzel jako je například Teleport od Sorceress, ale naopak se netýká dovedností jako Thunderstorm nebo Energy Shield, protože ten už byl vykouzlen před vyvoláním kletby.

Jakmile na vás Baal sešle tuto kletbu, vykliďte bitevní pole a vraťte se do města. Důležitou poznámkou je ještě fakt, že tato kletba je účinná pouze v případě, kdy máte více Many než Life (životů).

Incineration Nova

Ohnivý prstenec, jehož plameny jsou vykouzleny přímo z pravého Pekla a sežehnou vše, co se jim postaví do cesty. Máte-li vyšší odolnost vůči ohni, nemělo by toto kouzlo způsobovat větší poškození.

Hoarfrost

Ledový hrot, který způsobuje chladivé (Cold) poškození, odhazuje (Knockback) směrem zpět a navíc zpomaluje. I s průměrnou odolností vůči chladu (Cold Resistance) může toto kouzlo způsobit nemalé problémy.

Mana Rift

Nepříteli vysaje polovinu Many, kterou zrovna má. Máte-li např. 100 Many, zůstane vám 50.

Destructive Strike

Útok destruktivního charakteru, který navíc způsobuje +120–200% ohnivého (Fire) nebo +120–160% chladivého (Cold) poškození.

Festering Appendage

Chapadla způsobující problémy všem, kteří se nachomýtnou v jejich blízkosti.

Vile Effigy

Baalův dvojník, který dokáže ze souboje jednoho proti jednomu udělat až směšnou bitvu jednoho proti dvojité pekelné zkáze. Dvojník má stejné schopnosti jako jeho stvořitel, ale jeho životy ubývají rychleji. V případě vykouzlení dvojníka je nejlepším řešením útěk z bitvy, a to přímo do města. Baalův dvojník by po určité době měl zmizet.

Vlastnosti

Level Experience Life
Hell Hell Hell
110 10336000 650000–660000
Melee Attack 1 Attack Rating 1 Melee Attack 2 Attack Rating 2
Hell Hell Hell Hell
429–494 16330 214–312 16330
Defense % Block Damage Resist Magic Resist
Hell Hell Hell Hell
3150 55 50 75
Fire Resist Cold Resist Lightning Resist Poison Resist
Hell Hell Hell Hell
75 110 75 75
Drain Effectiveness Immunities Chill Effectiveness
Hell Hell Hell
20 Cold 15

Vysvětlivky k vlastnostem uvedených v tabulkách:

 • Level = úroveň
 • Experience = zkušenosti
 • Life = životy
 • Hell = obtížnost Hell (Peklo)
 • Melee Attack 1, 2 = útok zblízka 1, 2
 • Attack Rating 1, 2 = útočné hodnocení 1, 2
 • Defense = obrana
 • % Block = x-procentní šance na blokování
 • Damage Resist = odolnost vůči poškození
 • Magic Resist = odolnost vůči magii
 • Fire Resist = odolnost vůči ohni
 • Cold Resist = odolnost vůči chladu
 • Lightning Resist = odolnost vůči bleskům
 • Poison Resist = odolnost vůči jedu
 • Drain Effectiveness = účinnost sání
 • Immunities = imunity
 • Chill Effectiveness = účinnost chladu

— — — — — — — — — — — — — — — — — — — — — — —

« Zpět do sekce Monstra – Rozdělení.