Vicarious Visions jsou součástí Blizzardu, D2 remake na spadnutí?

Vicarious Visions se stalo plnohodnotnou součástí Blizzardu a podle kuloárních informací je Diablo 2 remake nejen v dobrých rukou, ale i téměř jistotou.

Na jaře 2020 jsme informovali o údajných pracích na remasteru/remaku Diablo II. Podle původní zprávy na něm měli dělat borci z Vicarious Visions. Zdá se, že tato zpráva dostává zřetelnější obrysy. V noci na 23. ledna přišla ze států, že Vicarious Visions se stali plnohodnotnou součástí Blizzardu, poté co je na toto místo „pustil“ Activision.

V Activision se Ví-Ví podíleli na Destiny 2 a remacích několika her, v poslední době je proslavila dvojice remaků Tony Hawk’s Pro Skater 1 a 2. Více se rozepisovat o nich není třeba, pro pochopení situace to stačí.

Situaci dokresluje několik zajímavých faktů. Blizzard v tichosti zrušil Team 1, který měl mít na starosti práce na remaku Diablo 2 a veškerou zopdovědnost přesunul na Diablo IV tým. A 200 zaměstnanců Vicarious Visions mělo právě doplnit Diablo IV tým. Zkušenosti s vývojem i remaky her je předurčují k tomu, aby pracovali na nové Dé dvojce. Byť se zatím jedná o nepotvrzené informace, ale všechny indicie směřují k tomu, že se snad již letos dočkáme Diablo 2 v novém kabátku. A snad bez ostudy…

Zdroj: Bloomberg, Jason Schreier via Twitter, GamesIndustry.biz

Komentáře 1

  1. HarrY PotTer

    Tohle je nejlepsi novinka roku, už na to čekám několik let;)

  Přidat komentář