Všeobecná revize webu dokončena

hlava Všeobecná revize tohoto webu byla dokončena. Došlo ke změnám různého charakteru. Hlavní důraz byl kladen na uspořádání a přehlednost informací na tomto webu. Kromě úpravy těch dosud známých informací bylo přidáno také několik informací nových. V neposlední řadě byl upraven také vzhled.

Výrazné zásahy byly provedeny do levého menu, které bylo zkráceno takřka na polovinu původní délky. Zmizela z něj spousta nepodstatných odkazů, které jen komplikovaly pohyb mezi jednotlivými částmi webu. Zrušeny byly také některé kategorie. Všemi těmito úpravami se docílilo jednodušší a především rychlejší orientace.

To, co bylo v menu změněno se muselo projevit i jinde. Některé sekce a články webu byly sloučeny, některé naopak rozděleny. Příkladem může být sloučení sekcí Svatyně a Lokace do jednoho nového článku s názvem Prostředí. Tento článek byl například ještě obohacen o přehled hlavních měst a také o další užitečné informace z bývalé sekce FAQ / Návody. – Viz sekce Základní info – Prostředí.

A to byl další záměr – rozdělit informace z článku FAQ / Návody podle toho, kam patří. O tajných lokacích již řeč byla, ale týkalo se to například i synergií, které našly své nové místo v sekci Dovednosti. Dále je to například návod, jak se dostat do tajného Cow Levelu. Ten byl pro zařazen do sekce Horadric Cube, jelikož je to právě Horadrická kostka, která je pro vstup do této lokace nezbytnou součástí. Navíc bylo zjištěno, že recepty na Horadric Cube nebyly kompletní. Za doplnění si zaslouží poděkování Homer_cz. – Viz sekce Předměty – Horadric Cube.

Kompletně novou tvář dostaly questy. Přestože všichni pravděpodobně vědí, kde co a jak hledat, bylo potřeba i tady provést úpravy, opravit chyby či nedostatky a obohatit text obrázky přímo ze hry. Samozřejmostí by měla být také úvodní videa ke každému aktu, která byla původně zbytečně oddělená v sekci Videa. Tato sekce již neexistuje. Za zpracování obrázkového doprovodu patří velké poděkování Immortal Kingovi, který pečlivě připravil obrázky pro jednotlivé questy. – Viz sekce Základní info – Questy.

Ani příběh nezůstal pozadu. Že hrajete Diablo už několik let a ani neznáte jeho příběh či nevíte, jak spolu jednotlivé události souvisí? Právě od toho byl původní příběh poupraven a obohacen o chybějící části, které tam původně vůbec nebyly. Další poděkování tentokrát míří k Mirdovi, který se zasloužil o takto precizně zpracovaný příběh. – Viz sekce Základní info – Příběh.

Obsahových změn je mnohem více, není zde ale prostor vše kompletně rozebrat. Proto se přesuňme na hlavní stránku webu. Ta doznala velkých změn, zejména její spodní část. Kromě nového vzhledu novinek tak přibyla zbrusu nová kategorie: Komunita. Kromě přehledu o nejnovějších komentářích zde na tomto webu a příspěvků na fóru se možná dozvíte také nějaké zajímavosti (box „Víte, že…“) a přehled můžete od nynějška mít rovnou také o připravovaném titulu Diablo 3 (box „Diablo 3 stručně), a to aniž byste museli opouštět tento web. Zaujme-li vás některá ze 4 nejaktuálnějších zpráv ohledně Diabla 3, stačí jednoduše kliknout na odkaz a dočíst se podrobností. – Viz Hlavní stránka.

No a změny byly provedeny i po technické stránce. Šířka webu byla oproti původní šířce zvětšena, s čímž souvisí také fakt, že došlo k celkovému zvětšení písma. Časy, kdy bylo rozlišení 1024×768 tím nejpoužívanějším, jsou pryč. Web by již neměl působit tolik „úzce“ a pohodlně počíst by si mohl i uživatel s větším rozlišením. V případě vzhledu šlo o navození temnější atmosféry s využitím teplejších barev a odstínů. Zatímco v hlavním logu webu se objevil zděšený Marius a Harrogath, v levém menu byly zvoleny symboly questů symbolizující danou kategorii menu. V pravém menu pro změn posloužily Necromancerovy kletby.

Spodní část webu by měla být nyní praktičtější než dříve. Na konci každé stránky tohoto webu se nachází šipka směřující vzhůru, která se po najetí kurzorem rozsvítí. Kliknutím na tuto ikonku se dá jednoduše na kterékoliv stránce dostat nahoru do horní části webu. Patička webu má opět spíše praktické využití. Jsou tam odkazy na všechny ostatní weby Diablo centrály a také na oficiální Battle.net a na oficiální web výrobce Diabla II – Blizzard Entertainment.

Na závěr ještě poděkování všem ostatním, kteří nějakým způsobem pomohli při tvorbě této verze, pracovně označované jako „maturita“…

 • Alyx
 • Damagedeath
 • Drakesis
 • Grammator
 • Hannibal
 • Homer_cz
 • Immortal King
 • Javurek
 • Krolth
 • Lord_Sp
 • Marast
 • Mirda
 • Saesa
 • Slw
 • Toxic
 • Vorvy
 • xXx

Za všeobecnou asistenci si ještě zaslouží zvláštní poděkování Venom.

Napsat komentář