Jak se staví démon

Kolegové z americké stránky IGN.com měli tu čest vyzpovídat jednoho z týmu, který pracoval na Diablu III, Christiana Lichtnera, a dozvěděli se velice zajímavé informace z pozadí tvorby hry a převážně designu nepřátel a hlavních bossů. Jak původně vypadal Diablo? Co má společného Azmodan a krab? Čtěte dále…

Běžný hráč nemá při hře příliš mnoho času ocenit důmyslný a propracovaný vzhled svých protivníků, jelikož do jedné až dvou vteřin protne jeho tělo svou ostře nabroušenou zbraní či provrtá salvou kouzel nebo šípů. Během té chvíle si možná povšimne kostlivcovy těžkopádné chůze nebo uhnívající plíce visící z blížícího se nemrtvého. V průběhu hry se naučí rozeznávat rozličné druhy nepřátel podle jejich pohybu, zvuků, animace smrti a hlavně bojových dovedností, ale rozhodně příliš neřeší, jakou na sobě mají zbroj. 

U bossů je to jiné, ti zkrátka neumřou na první zásah a jsou obrovští. Vezmeme si jako příklad Duriela z Diabla II, který vás jednoduše rozpáral na kusy po dvou úderech a donutil vás se zamyslet nad buildem vašeho avatara. To je právě důvod, proč si dal Blizzard extrémně záležet na designu právě bossů.

 

Azmodan

Azmodana, Pána hříchů, který se objevil ve známém Black Soulstone videu, chtěl Blizzard ukázat světu s nádechem marnivosti ve formě ozdobných šperků a bohatě zdobeného brnění. 

První koncepty ho zobrazovaly jako stvoření v brnění podobné krunýři, ale s tím Blizzard spokojen nebyl. Christian Lichtner se k tomu vyjádřil ve smyslu: „Nevypadal to příliš působivě a impozantně jak bychom si představovali.“ 

Postupem času jak se design vyvíjel, došli umělci k tomu, že by mohl útočit tak, že by se zaklonil dozadu a použil klepeto. „To se nám líbilo, ale pořád se nám to zdálo nedokonalé. Cítili jsme, že jsme zašli příliš daleko,“ řekl Lichtner. Nakonec se tým rozhodl ponechat některé krabí rysy na dolní části těla a tu horní část kolem hlavy stylizovat do podoby koruny.

V té době už Blizzard samozřejmě věděl, že použije Azmodana do svého chystaného filmečku a tak musel tým zapracovat i na unikátních výrazech v obličeji a mimice. „Snažili jsme se o zajímavý a originální obličej. Nemám na mysli vnější část, ale tu vnitřní,“ pokračuje Lichtner. „Museli jsme poupravit umístění očí a úst.“ Velký problém s touto verzí pro nás byl kilt, který byl sice povedený a detailní, ale zakrýval démonovy nohy.

To je dovedlo k finální verzi, kde má stále krabovi podobné nohy a dolní část těla spojenou se zdobením (prsteny, náramky, ornamentální brnění), které nezakrývá příliš jeho těla. 

 

Diablo

Podle Lichtnera se Blizzard při tvorbě hlavní postavy nebo bosse nebojí vytvořit kolem 50 – 60 konceptů, jen aby zajistil co nejlepší výsledek.

Velká část týmu byla do tvorby nové podoby Diabla zainteresovaná. V Diablu II byl Pán teroru velice prostorově výrazný se spoustou bodáků, jak je vidět na obrázku výše. 

Po několika iteracích se došlo ke konceptu, kdy byl Diablo zeštíhlen. „Tuto verzi jsme pravděpodobně měli prozkoumat o něco více. Jde o velice svalnatou a stále agresivní podobu s ostrými tvary, které mu dávají jedinečný výraz,“ komentoval Lichtner. „Proto jsme s touto verzí pracovali dále.“

„Není to něco, co byste od Diabla čekali, ale stále je mu to velice podobné,“ řekl Lichtner o skoro finální verzi. „Je na něm vidět mnoho bodáků a ostrých tvarů. Stále je to ten zvrácený a příšerný démon. To nás dovedlo ke konečnému výsledku.“

„Nakonec jsme nechali jeho ústa v úrovni ramen,“ dodal Lichtner k finální podobě. „Dodává mu to o něco hrůznější vzhled. Jde nám o to, aby měl ikonický a nezapomenutelný výraz a podobu.“ 

 

Brnění a sety

Proč se vlastně obtěžujeme s bojem proti tolika démonům? Někdo by jistě řekl: „Abychom zachránili svět,“ a měl by pravdu. Ale většina z nás to dělá kvůli tomu, aby sebrali jejich vybavení, obléknout ho a cítit se jako hrdinové.

„Vizuální progrese u brnění je další klíčová záležitost, na které jsme usilovně pracovali,“ řekl Lichtner. „Chceme, aby se hráč cítil čím dál tím lepší, silnější s vylepšujícím se vybavením a stoupajícím levelem.“ Pokročilé zbroje nemají jen zdůrazňovat classu, pro kterou patří, ale hlavně má vypadat velice velice úžasně. Blizzard chce, abyste se cíliti uspokojeni když ho budete mít na sobě.

Text i obrázky převzaty a přeloženy z webu IGN.

38 komentářů u „Jak se staví démon

  1. Secondface: Mě k Diablovi the Lord of Terror ta štíhlost celkem hodí, ten dinosaurodrak z D2 vypadal moc tupě a spíš jak Lord of Destruction. Jako pána hrůzy si představím něco jako ten poslední návrh Diabla – prostě se před ním neschováš a vypadá víc děsivě, je víc hmyzí 😀 prostě Alien ftw

    K Azmodanovi jsem se už vyjádřil o pár příspěvků níž, takže jen doufám, že se ve hře moc vyskytovat nebude a boj s nim bude rychlá práce 🙂

    Jedno pozitivum na designu postav mě napadá u Barbara, vypadá v tom brnění jako rytíř, kterýho všichni oplakávaj, že už neni v D3. Jinak se mi celkem líbí design armoru Wizarda a Demon huntera, ostatní ujdou.

  2. Co se týče Azmodana tak si k jeho vzhledu nemůžu stěžovat 🙂 první koncept se mi zdá velmi obyčejný, nudný možná až unavený… další dva koncepty mi příjdou ulítlé a ta sukně… děs… k fnalní podobě nic nemám… má neco z Butchera a krabí chodidla se mi zdají jako krok správným směrem na který se lehce zvyká (klasický záporák) 😀

    Co se týče Diabla taky bych byl radši za původní koncept z D2 a nechal ho svalnatým určitě větším než byl v D2 a v co jsem hlavně doufal bylo více hlav 😀 ale vzhled ženy má podle mě ve hře své opodstatnění, mě by třeba přišlo divný kdyby se Diablo dostal do ženského těla a jediné co by po proměně měli společné by bylo nic mezi nohama 😀

    tím se dostávám k třetímu bodu a to jsou věci na postavy se kterými nesouhlasím 😀 připadají mi stašně přeplácané. uvidíme co zmůže obarvení… sice tomu moc nedávám ale snad s tím půjde něco dělat 😀 

  3. Diablo se opravdu povedl, v podstatě okopírovaná xenomorph queen, ale radši okopírovat něco co vypadá dobře než vytvořit něco podle sebe. viz. ten krabo pavoučí květináčo sněhulák se samičím pohlavním orgánem místo hlavy… Seriously Blizzard? Vždyť to vypadá jako Baal po letní brigádě v Mcdonaldu 😀

  4. Azmodan je krasavec, první art Diabla je fakt sexy, vypadá jako Balrog nebo démon z Heroesů 6. Jeho štíhlejší verze není špatná, ale nepůsobí tak zvířecky, surově. Ona je pravda, že démoni mohou měnit podobu, takže může vypadat jako little pink pony, Megan Fox nebo obrovský „balrogovský“ ho*ado.:)
    Barbar v tom brnění vypadá jak nějakej digimon, nemůžu si pomoct.:D

  5. Mikro:Pro mě byl taky spoiler teďka ten Diablo.I když v koutku duše jsem tak nějak tušil, že ho tam Blizz nakonec dá(upřímě, bylo by to divné hrát Diablo bez DiablaUsmívající se), tak jsem tak spíš věřil tomu, že tam nakonec nebude(Po událostech ve dvojce).Ale teď jste mě utvrdili, takže už tomu moc nevěřím, že by tam nebylMrkající.

    Ale ten Bellial jsem si jako myslel, že tam bude každopádně.Tak si ho asi nechávají na datáč{#emotions_dlg.cry}, či dokonce na D4Usmívající se.

  6. Azmodan je povedeny, bude radost do neho rubat V klidu jak psal Spellsword – taky myslim, ze Diablo bude mit neco spolecneho s Leah, tak si prebere i „jemnejsi“ tvary

    treba Diablo jako final boss v zakladu nebude, Blizz ho necha az pro datadisk (to by ale zklamal Usmívající se), jsem zvedavy, kdo z prime evils zustane a da vzniknout datadisku

  7. Naprostý souhlas s MikremMrkajícíProstě ten první art je takový typický Diablo.Ale na druhou stranu se domnívám, jestli to nakonec opravdu nebude dost souviset s příběhem D3, kdoví z koho bude nakonec Diablo transformovat, může to být Leah, ale taky se bojím, aby to nakonec nebyl TyraelCože?!Usmívající se.No nakonec stejně si na to po čase zvyknu, a bude mi to jedno jak Diablo vypadá, hlavně, že jeMrkající.

    Neví, někdo náhodou ty bossy všech aktů, měl by to být Diablo,Azmodan,Bellial a kdo?To asi ještě neprosáklo ven od Blizzu, že?

  8. @Geoffrey to vsechno vim. Ale ja mel za to ze Diablo, Mephisto a Baal jsou bratri (rodina). A ze ti lesser s nima nemaji nic spolecneho. Tak jsem nad tim trochu vic premyslel koho tim vlasne myslel. Kdyztak o tom napiste nejaky clanek. Tady ta Ďábelská kronika je pekna, ale pro poradneho fanouska malo obsahla:).

  9. pardon za double post!

    SkeletonKing: já bych řekl, že prime evils a lesser evils se nikdy nemění…. prostě prime evils vládnou peklu a ostatní jsou jim podřízeni… a taky to tak je, proč třeba Andariel a Duriel pomáhali Diablovi při hledání bratrů, když Andy, Duri, Belial a Azmodan vyhostili Prime evils do Sanctuary?… prostě hierarchie je jasně daná, stejně tak to je v Nebi (tam maj taky rozepře, ale pořád se postavení andělů nemění)

  10. Geoffrey: By mě zajímalo jaký má význam nižší zlo a prvotní zlo. Přičemž nižší zlo vyžene z pekla prvotní. Tudíž nižší zlo je automaticky poté pasováno na prvotní ? Král je přeci ten co drží trůn. Nějak nechápu tu hierarchii, když si každej démon dělá stejnak co chce. To je pak jak v Games of Thrones, kde každý kdo chce se prohlásí za krále nebo lepé řečeno krále všech heheh 🙂

  11. @Dejavu: Ve světě Diabla máš 7 Greater Evils (Velká zla), z nichž jsou 3 Prime Evil (Prvotní zla) a 4 Lesser Evil (Nižší zla). Diablo, Baal a Mephisto jsou Prvnotní zla, Azmodan, Duriel, Andariel a Belial jsou Nižší zla. Pokud jsi hrál dvojku, víš kdo mrtvý je a kdo ne. ^^

  12. Ja jsem naopak prave spokojen (Diablo je hodne stylovy, hlavne ten dlouhy ocas jak vas s nim bude svihat)… Jen je skoda, ze ty obrazky vypustili pred vydanim (jak Azmodan tak Diablo). Ta podobnost Duriela s Azmodanem je naprvni pohled patrna. Btw kdo hral nekdy LOL tak ta podobnost s Urgotem je taky neskutecna.

    V tom videu Black Soulstone jak rika, ze mu zabila bratry… Koho tim mysli? (neznam tak cely pribeh, ale Diablo,Baal a Mephisto to podle me nejsou)

  13. Jsem si temer jistej ze v diablu 3 bude Diabluv avatar ze zeny. Jinak azmodan je snad na vsech ukazanejch artech lepsi nez ve finalni podobe. Zvlast ten prvni a ten na druhym obrazku uplne vpravo jsou super. Ale to uz je asi o vkusu kazdyho, navic k tomu musi delat i animace, model do hry, ten bude viden izometricky, tim padem zase o trochu jinak pusobit. Doufejme ze to maj zmakly vic nez my mudrlani tady na foru=)

Napsat komentář