Jedovatí hadi Witch Doctora a barbaři Ancients z Diabla 2 jako pomocníci

witch-doctor-male A máme tu opět klasické
zpravodajství od Bashioka z oficiálního fóra. Jak si zahraniční fandové
všimli, v Gameplay videu Demon
Huntera
zhruba v čase 10:15 to vypadá, že Witch Doctor vystřeluje jedovaté
šipky. Má jít o „jedovaté hady“, které postava střílí do obličeje
nepřítele.

Pokud se dobře podíváme na strom „kouzel“ u Barbara, všimneme si na nejvyšších
pozicích dovednosti, při které dokáže Barbar přivolat pomocníky, přesně
řečeno Talica, Korlica a Madawca. Vypadá to, že je bude
možné přivolat až někdy na začátku obtížnosti Nightmare a díky
používání runových kamenů bude každá z vyvolaných postav používat
různé skilly. Bude to asi silné kouzlo, ale potrvá opravdu jen chvilku. Jeho
název je Call of Ancients.

Takto vypadali barbaři „Ancients“ v Diablu 2:

Co se týče změn charakteru, bude prý možné každé
nastavení/rozdělení bodů později změnit. Nicméně bude povětšinou
snazší udělat novou postavu, než některá nastavení měnit. Vše bude
totiž hodně drahé a časově náročné.

Ještě upřesnění k Demon
Hunterovi
. Pro tuto postavu totiž nebudou vyčleněny jen Ranged Weapons
(zbraně na dálku), ačkoliv jsou jádrem používaného arzenálu. Ze zbraní
na blízko bude lovec démonů moci určitě používat i jednoruční zbraně
a štíty. Také bude mít traity pro
používání „melee weapons“ i štítů. Této
zajímavosti si všiml Sigurn.

Ve hře by také měla být možnost podívat se na věci,
které ostatní hráči získali, bez toho, aniž se musela otvírat tradovací
okna (prostory určené k obchodu).

Další otázka, která se na zahraničních webech probírala, bylo to, zda
bude ve hře nástroj, který dokáže při použití nějakého prvku
náhody
přisoudit získaný předmět té či oné osobě. Co máme na
mysli? Díky tomu, že má každý hráč svůj „loot“ (kořist) již
odpadají bitky o to, kdo si danou věc ponechá. Nicméně pokud nastane
situace, že budou hrát dva hráči a jeden získá věc, kterou by chtěli
oba, bylo by dobré míti něco (třeba 100hrannou kostku), která by je
dokázala rozsoudit. Oba dva si pak jednoduše hodí o to, kdo daný
předmět získá.

Většina hráčů si zajisté všimla toho, že se v pozadí
inventáře nachází portrét postavy. Tento prvek má pomoci
k lepšímu ztotožnění se s postavou. Je to prvek známý především ze
starých klasických RPG.

Co je také zajímavé je to, že questové předměty
nebudou v inventáři, tudíž při samotném hraní nebudou zabírat místo.
A to je za poslední týden z oficiálního fóra vše.

51 komentářů u „Jedovatí hadi Witch Doctora a barbaři Ancients z Diabla 2 jako pomocníci

  1. 2Schmitty: Ohledně toho dropu si myslím, že prostě nikdo nic neuvidí, dokud mu to nějakým způsobem neukážeš. A že by jsi tím trávil 1/5 herního času nemyslím, zase tolik k darování toho nepadne. Jestli si dobře vzpomínám, tak jediné, co by se dalo darovat, budou class specific zbraně. Zbytek by snad měl být univerzální pro všechny postavy jen na každém jinak vypadat (armor obecně).

  2. Ňouma: Já ale s tebou naprosto souhlasím. To že dropnutá věc je vidět jen u jedné postavy a někomu padne zase něco jiného je perfektní a to jsem vůbec neřešil. Bavím se o tom, jak budou informováni ostatní o tom co tobě padlo a aby to nezpomalovalo hru (alespoň já nechci strávit 1/5 hracího času kontrolou nějakých logů viz WoW).

    Mystic je pro mě příjemným překvapením. Taková představitelka mě nenapadla :)

  3. 2Klaun: Ale jako cikánka v pohodě :-D Je to nápad nečekanej, tudíž velký plus. jen aby nám ty runy nevyráběla stylem: Dej tolik a tolik surovin a peněz, a já se pokusím ti vyrobit runu. Pak to všechno prodá a prochlastá. Tobě řekne bohužel…síly mi nebyly nakloněny. Známe přeci svý lidi 8-)

  4. Tak to si dle jejich tvrzení myslíš špatně. Jak už říkal JUra, co padne druhým,je druhých. Co padne tobě, je tvoje. Tento systém už je potvrzen a měnit ho? Proč? Max. nabídnou vychytávku na ukázání itemu do group a zbohem tvá Máňa. Je to opravdu jeden z nejlepších systémů, co může být. Když budeš hrát s kamarády, rozdávej co hrdlo ráčí. Ale já přeci nedám vzácnej orb někomu, kdo mi před chvílí rozebral stejně kvalitní meč. To ho radši taky rozeberu a něco si nechám vyrobit. Kdoví, třeba ty vyráběné věci budou lepší než ty, které dropnou. Necháme se překvapit.

  5. Bashiok psal, že by spíš mělo jít o něco, jak svýmu kámošovi „ukázat“ item, co ti padl, jestli ho nechce. Ve WoWku je systém, že když otevřete chatovací okno a přes Shift kliknete na item, tak se jeho název přepíše do okna a když na něj někdo klikne, tak to vyvolá stejné okno, jako kdyby na něj najel v inventáři. Říkali, že chtějí něco podobného, ale bdue to vypadat asi jinak.

  6. @Ňouma: Na ty runy by to chtělo udělat tabulku někdy během bety, až jich bude víc, zatím to moc nemá cenu podle mě.

    Co se týká BN, tak jsem narazil na zajímavější topic. Týpek říká, že nedohrál po 8-mi hodinách na beginnera první misi v SC2 a ptá se, jestli bude Diablo na normal lehké. :-D

Napsat komentář