Obsah tohoto článku:

 1. Princip fungování
 2. Jak obchodovat
  1. Výběr aukce
  2. Nákup
  3. Prodej
  4. Poplatky
  5. Možnosti platby
  6. Ochrana a bezpečnost účtu 

Auction House (čes. aukční síň; zkr. AH) umožňuje hráčům prodej a nákup předmětů za zlato nebo reálné peníze. Jedná se o další způsob, jak prodávat nebo nakupovat předměty na Battle.netu vedle obchodníků, kteří se běžně vyskytují ve hře ve formě NPC postav. Auction House přijde vhod jak hráčům, kteří chtějí své předměty prodat a vydělat na tom více, než u běžných obchodníků, tak hráčům, kteří hledají nějaký kvalitní předmět a nedaří se jim ho najít.

 

Pro obchodování v aukční síni není nutné používat reálné peníze. Ty lze prodejem předmětů vydělat a později je využít k nákupu jiných předmětů. A ještě jedna poznámka: pokud hráč nemá ve hře zlato, může si ho koupit za reálné peníze.

Veškeré transakce, které v aukční siní probíhají, jsou anonymní. Kupující se tedy nedozví jméno prodávajícího a naopak. Nákup nebo prodej předmětů v Auction House dále nemá žádný vliv na PvP souboje, jelikož do každého souboje se proti sobě staví hráči na stejné úrovni.


Princip fungování

Hráč může kdykoli během hry vstoupit do aukční síně. Své předměty může prodat buď ze sdílené truhly (kterou sdílí všechny hráčovy postavy na Battle.netu), nebo z inventáře jakékoli postavy. Při prodávání předmětu si prodejce vybere, jestli bude předmět prodáván za zlato, nebo za reálné peníze. Předmět se pak dostane do aukce a zůstane v ní tak dlouho, dokud nepropadne, nebo dokud si někdo předmět nekoupí.

Předměty, které se neprodají a propadnou, se vrátí zpět do sdílené truhly prodejce. Předměty, které se prodají, se objeví ve sdílené truhle kupujícího. V obou případech aukční systém pro prodejce vypočítá fixní nominální transakční poplatek. Jeho výše závisí na tom, zda se předmět prodal, či neprodal.

Fixní nominální transakční poplatek bude stržen z účtu prodejce za každý předmět vložený do aukce. Tento poplatek se bude skládat ze dvou částí:
z pevně daného poplatku, který se platí jen pokud je předmět prodán a z dalšího pevně daného poplatku, který se platí v každém případě (i když se předmět neprodá).

Diablo 3 Auction House 

Druhý zmiňovaný poplatek zajistí, že se v aukci budou vyskytovat pouze předměty, o které ostatní hráči stojí. Prodejce si před vložením svého předmětu do aukce musí vedle ceny svého předmětu promyslet také to, zda by o jeho předmět vůbec někdo měl zájem a zda mu stojí za to tento poplatek zaplatit. Výše jednotlivých poplatků a podrobnější informace budou zveřejněny později.

Poplatek za každý vložený předmět do aukce však prodejce nemusí platit vždycky. Každý hráč má možnost do aukce přidat několik předmětů bez nutnosti placení poplatku. Počet předmětů, které může každý hráč takovýmto způsobem přidat do aukce je však omezený. Pokud se takový předmět prodá, prodejce zaplatí jen poplatek za prodej předmětu.

Vydělané peníze může hráč převést buď na Battle.net účet, nebo na účet třetí strany (tato možnost bude dostupná jen v některých částech světa a zpočátku bude omezená jen na určité oblasti). Pokud si peníze převede. Peníze však nebude možné převádět mezi Battle.net účtem a účtem služby třetí strany.

Pokud si hráč peníze převede na Battle.net účet, může je využít různými způsoby. Lze za ně nakupovat jiné předměty, nebo nakupovat digitální produkty na Battle.netu, jako např. předplacená hrací doba World of Warcraftu či další placené služby.

Následující video s českými titulky vysvětluje, jak Auction House funguje. Záběry ve videu jsou neaktuální, ale princip je stále stejný. Pokud se ve videu české titulky nezapnou automaticky, klikněte dole na tlačítko CC.


Jak obchodovat?

Aukční síň v Diablu III vývojáři navrhovali tak, aby ho bylo snadné použít a porozumět mu, ale pokud hledáte základní informace o nákupu či prodeji ať už za zlaťáky nebo reálnou měnu, tato příručka je určena přesně pro vás.

1. Výběr aukce

Před samotným prodejem předmětů, které jste získali na svých cestách světem Sanctuary je nutné, abyste se rozhodli, kterou aukci chcete používat. Diablo III totiž nabízí 2 druhy, které můžete současně využívat:

Aukce se zlaťáky (gold) – slouží k obchodování za herní měnu – zlaťáky, které získáváte během hry a putování světem Sanctuary.

Aukce s reálnou měnou je naopak k prodeji či nákupu herních předmětů za reálné peníze (dostupné pouze pro hráče od věku 18 let z Evropy a Ruska).

 

Měny v regionech
Region Měna
Amerika Americký dolar (USD)
Mexické peso (MXN)
Brazilský real (BRL)
Argentinské peso (ARS)
Chilské peso (CLP)
Australský dolar (AUD)
Evropa Libra šterlinků (GBP)
Euro (EUR)
Ruský rubl (RUB)
Asie Aukce s reálnou měnou
není po vydání hry dostupná.

Každý ze tří regionů ve hře – Amerika, Evropa a Asie má svou vlastní nezávislou aukci se zlaťáky a reálnou měnou (která je určena v závislosti na daném regionu, viz tabulka níže). Tyto aukce jsou nepropojené, takže neuvidíte předměty z jiných regionů v nabídce.

Aukci si zvolte podle toho, kde bydlíte, přesněji řečeno podle adresy, kterou jste uvedli při zakládání vašeho Battle.net účtu. Platí, že všichni hráči mají přístup na aukci se zlaťáky do všech regionů, ale mohou obchodovat na aukci s reálnou měnou pouze v jejich regionu.

Jakmile se přihlásíte do Diabla III, Battle.net automaticky určí nejvhodnější aukci s reálnou měnou pro vás. V závislosti na tom, kde bydlíte navíc můžete využívat i jiné měny v daném regionu.

Tabulka vlevo přehledně ukazuje regiony a jejich měny

 Výběr aukce krok po kroku:

 1. Přihlaste se do Diabla III.
 2. V obrazovce s výběrem postav klikněte na tlačítko aukce (Auction House), které se nachází vlevo.
 3. Kliknutím na tlačítko v pravém horním rohu aukce jednoduše kdykoliv přepnete mezi aukcemi.

Pokročilý tip:

Aukce ukazuje defaultně pouze předměty ve vaší měně podle místa bydliště. Pokud chcete měnu změnit, učiňte tak v nabídce nastavení (Options).

2. Nákup

Aukce v Diablu III jednoduše umožňuje vybavit postavu, získat předměty pro určitý build nebo nákup obzvláště vzácné zbraně nebo brnění.

V aukci jsou dva hlavní typy předmětů:

 • vybavení – např. zbraně a brnění
 • komodity – např. předměty pro craftění a gemy

Nákup krok po kroku:

1. V nabídce aukce klikněte na tlačítko Search. Defaultně se vám objeví výběr doporučených předmětů pro vaší postavu.

2. Vyberte si kategorii předmětu, který hledáte (například vybavení, gemy, atd.) z levého menu. 

3. Specifikujte parametry předmětu, který hledáte z levého menu. Výběr můžete zúžit podle herní třídy, typu předmětu, vzácnosti, preferovaných atributů, levelu a dalších. Pokud sháníte komodity jako jsou zlaťáky, gemy nebo suroviny pro crafting, aukce za vás automaticky sama najde nejvýhodnější cenu na trhu v závislosti na množství, které sháníte.

 

4. Předměty, které budou splňovat vámi nastavená kritéria se zobrazí ve výsledcích. Ty mohou být dále filtrovány pomocí filtrů na horní straně vyhledávacího okna.

5. Pokud naleznete vámi hledaný předmět a chcete ho koupit, pak na něj klikněte, a pak nastavte nejvyšší částku, kterou jste ochotni za předmět utratit nebo ho rovnou kupte. Berte na vědomí, že ne všechny předměty mají možnosti přihazování nebo okamžité koupě, to záleží vždy na prodejci.

 

6. Pokud budete nakupovat v aukci s reálnou měnou, pak musíte před dokončením nastavit způsob platby.

7. Pokud bude váš příhoz nejvyšší ve chvíli, kdy aukce skončí, pak je váš a přihozená částka se vám odebere z účtu.

8. Po výhře je ještě nutné předmět poslat do truhly. Klikněte na záložku Completed, označte předmět a klikněte na Send to Stash.

 

3. Prodej

Pokud naleznete předmět, který se vám nehodí, můžete se ho pokusit prodat na aukci a trochu si vydělat. Za každý úspěšný prodej si aukce strhne poplatek.

Prodej krok po kroku:

1. Klikněte na záložku sell.

2. Klikněte na předmět, který chcete prodat z vaší truhly nebo inventáře. Můžete libovolně procházet inventáře všech vašich postav.

 

3. Jakmile si vyberete to, co chcete prodat, zobrazí se předmět uprostřed a vy můžete nastavit startovní částku pro příhozy a výkupní cenu pro okamžitou koupi. Pro předměty, které lze prodávat ve větších množstvích (gemy, materiály, …) se nastavuje jen výkupní cena.

 

4. Pokud obchodujete na aukci s reálnou měnou, musíte ještě vybrat způsob, kterým vám doručíme peníze z prodaného předmětu. Můžete zvolit poslání na váš Battle.net Balance nebo na Paypal účet, pokud ho máte připojený k Battle.net účtu a máte zapnutou službu Mobile Alerts. Berte na vědomí, že posláním peněz na Paypal si účtujeme poplatek 15% z ceny.

 

5. Jakmile kliknete na tlačítko Create Auction, předmět se ihned odebere z inventáře / truhly a je umístěn do aukce. Do 5 minut je možné aukci zrušit, později to není možné. Aukce trvá 48 hodin a můžete najednou prodávat pouze 10 předmětů.

Přehled aukcí

V sekci záložce Auctions můžete sledovat stav jednotlivých nákupů a prodejů. Můžete tak přehledně na jednom místě vidět všechny aktivní aukce. Také je můžete odtud jednoduše zrušit.

4. Poplatky

Před vložením předmětu do aukce uvidíte veškeré poplatky, které se na vaší aukci vztahují, uprostřed obrazovky. Ty se aplikují pouze pokud předmět skutečně prodáte.

Pro vybavení

(zbraně, brnění, doplňky a ostatní unikátní předměty)

 • Poplatek za transakci – 15% z ceny pro aukci se zlaťáky, 1L / €1 za předmět.
 • Poplatek za přesun (pokud posíláte peníze na Paypal účet) – 15% přesunované částky

Pro komodity

(gemy, materiály, barviva, stránky, recepty a ostatní běžné předměty)

 • Poplatek za transakci – 15% prodejní ceny pro obě aukce
 • Poplatek za přesun (pokud posíláte peníze na Paypal účet) – 15% přesunované částky 

5. Možnosti platby

Máte několik možností pro placení vámi koupených nebo prodaných předmětů pomocí aukce s reálnou měnou:

Battle.net Balance

Služba, která je vaší virtuální peněženkou připojenou k Battle.net účtu a kterou lze využívat pro placení v Blizzard Store (hry, předměty do her od Blizzardu, apod.). Více informací o Battle.net Balance »

Battle.net Balance je možno používat pro následující měny:

 • Americký region: USD, MXN, AUD, BRL, CLP, ARS
 • Evropa: EUR, GBP, RUB

Paypal

V některých oblastech světa je možné propojit Battle.net účet s účtem na Paypal. To je možné pouze pro následující měny:

 • Americký region: USD, MXN, AUD
 • Evropa: EUR, GBP

Kreditní karty (pouze pro nákup)

Je možné používat množství kreditních karet, které jste si přidali na vašem Battle.net účtu.

6. Ochrana a bezpečnost účtu

Blizzard Entertainment bere ochranu účtu velice vážně a na jejich stránkách je bohaté množství informací o tom, jak chránit svůj účet proti hacknutí. Nikdy nesdílejte vaše přihlašovací údaje a zvažte použití dalších bezpečnostních opatření k zvýšení bezpečnosti jako je například Battle.net Authenticator (možné koupit např. na Xzone) nebo bezplatný Battle.net Mobile Authenticator.

Vývojáři se rozhodli, že pro zvýšení bezpečnosti zavedou pro hráče, kteří chtějí využívat aukci s reálnou měnou, povinné použití následujících služeb:

Battle.net Authenticator

Jedná se o malé zařízení, které generuje unikátní číselný kód, který je nutné před přihlášením vypsat. Existuje ve formě malé klíčenky nebo aplikace pro některé chytré telefony.

Takže pokud váš Battle.net Balance dosáhne jisté hranice, budete nuceni se připojit Authenticator ke svému účtu.

Battle.net Authenticator si můžete pořídit např. na Xzone » 

Mobile Alerts

Tato služba vám čas od času zašle SMS zprávu s kódem pro ověření vaší identity. Je nutné tuto službu aktivovat, abyste mohli využívat Paypal nebo nakupovat předměty v aukci s reálnou měnou.