Blizzard bude masivně propouštět

Po letech nabírání tisíců zaměstnanců se Activision-Blizzard rozhodl, že je na čase se několika set lidí zbavit.

Activision-Blizzard by v úterý 12. února měl na základě nižších prodejů oznámit propouštění. Tedy alespoň podle lidí seznámených se situací ve firmě. Údajně by odchod zaměstnanců měl přinést svěží vítr po těžkých měsících, během kterých hodnota akcií Acti-Blizz spadla o téměř 50 %.

Podle insiderů, kteří si z pochopitelných důvodů nepřejí být jmenováni, má být „odejito“ několik set lidí z důvodů restrukturalizace, která si klade za cíl centralizaci firmy a navýšení profitů. Ve firmě je nyní zaměstnáno okolo 10 000 lidí.

Podle posledního konferenčního hovoru s investory se Overwatchi a Hearthstone moc nedaří. Oba herní tituly hraje stejný, nebo dokonce nižší počet lidí. Destiny 2: Forsaken, co se prodejů týče, taktéž moc nedařilo. Bungie Inc. se nejspíše z těchto důvodů rozešlo s Activisionem. Ať tak, či onak, v konečném důsledku Acti-Blizz přijde přibližně o 400 milionů dolarů. Analitici očekávájí propad prodejů her z portfolia Activision-Blizzard o 2 % na 7,28 miliardy dolarů.

Zdroj: Bloomberg

Zajímavé shrnutí a ohlédnutí za několika minulými měsíci sepsala Bellatrix, kolegyně z WoWfanu. Doporučujeme přečíst.

Komentáře 6

  1. Zajímavé jsou pro mě údaje o zákaznické atraktivnosti Overwatch a Hearthstone, které byly před Act. prezentovány jako nadmíru úspěšné.
    Dle mého všeobecného povědomí ( což nemusí korespondovat se skutečností ) jsem vždy za nejlepší považoval ,,old klasik“ Diablo až poté WoW a SC.

  2. Na tohle si bude třeba vzpomenout, až bude venku Diablo Immortal. Moc šancí jim ale nedávám. A to jsem na ten BlizzCon plánoval jet.

  3. „delnici“ prijdou o praci kvuli spatnenmu rozhodovani tech nejvyssich

  4. BaronDevil666

    Heh… Uz ta zprava jim pekne vydelala. Propad z 48$ za akcii na 40$. Jen tak dal…

  5. Akcionari si nechteji utrhavat od ust…

  6. ..the world is changing (gaming)

  Přidat komentář