Čtrnáctá sezóna končí

Jak bylo napsáno v představení 14. sezóny, 16. září 2018 v 17:00 CEST bude ukončena a provedeny všechny známé úkony. Patnáctá sezóna bude startovat již 21. září 2018 v 17:00 CEST.

Přenos

Hráči, kteří se účastnili sezóny zajisté ví, že nebyl nedostatek zlata, předmětů, Paragonů. Co se stane s tím vším ve chvíli, kdy sezóna skončí? Ve zkratce – o nic nepřijdete.

Zde je kompletní seznam odměn, které si budete moci užívat na nesezónních hrdinech po skončení sezóny:

Hrdinové

Sezónní hrdinové budou změněni na nesezónní. Hardcore hrdinové budou dále HC, normáloví si budou moci i nadále užívat nekonečno smrtí. Není potřeba mazat žádného z vašich existujících hrdinů, abyste těmto nově příchozím udělali místo.

Zlato

Veškeré zlato poputuje na nesezónní hrdiny.

Paragon zkušenosti

Zde prosím pozor, přenáší se čistě jenom získané zkušeností (experience), ne celé paragon levely! Pokud jste v sezóně získali Paragon level 400, v nesezóní části taktéž 400, výsledný level nebude součet paragonů (800), jak byste rádi, ale součet zkušeností (507). Na vlastní nebezpečí si sami váš výsledný paragon level  můžete spočítat v této kalkulačce. Jedná se o stránku třetí strany, důrazně nedoporučujeme vkládat vaše battle.net údaje! Výsledek taktéž nemusí úplně odpovídat!

Blood Shards

Stejně jako zlato, vše poputuje na nesezónní hrdiny. Pokud máte maximum BS, bude možné mít dočasně více než je vaše maximum. Ale i zde pozor. Další BS již nebude možné sbírat do doby, než budete opět pod maximem capu BS.

Předměty

Předměty, které má hrdina na sobě a ve svém inventáři se převedou společně s ním. Předměty v bedně přijdou herní poštou. Poznáte to podle malé obálky vlevo dole. Máte 30 dní na jejich vyzvednutí od prvního nalogování do hry po skončení sezóny. Poté budou nenávratně ztraceny.

Řemeslníci a plánky

Pokud level vašeho sezónního hrdiny je vyšší než u toho nesezónního, přenese se. Všechny recepty, které jste se v sezóně naučili, ale vaši nesezónní řemeslníci je neznají, se přenesou.

Sdílená bedna

Pokud máte na sezóně koupeno více záložek a volného místa než na nesezónních hrdinech, přenesou se.

Achievementy

Jakýkoliv postup achievementy v sezóně se přenese. Toto se děje v reálném čase, není třeba čekat na konec sezóny.

Kanai’s Cube

Všechny extrahované legendární síly (legendary power) se přenesou na nesezónní postavy.

Při startu nové sezóny nebudou mít sezónní postavy přístup k těmto extrahovaným silám, bude potřeba začít znovu od začátku.

Odměny za účast v sezóně

Každý, kdo dosáhne v sezóně levelu 70, získá unikátní vzhled (transmogrification) helmy a ramenních chráničů. Tyto vzhledy se odemknou okamžitě, není třeba čekat na konec sezóny.

Za jednotlivé splněné Seasons Journey na vás čekají unikátní rámečky portétu. Rámeček se po každé splněné Journey odemkně okamžitě, není třeba čekat na konec sezóny.

Za splněné journey taktéž obdržíte mazlíčka.

Mějte na paměti: Vždy platí, věci a paragon zkušenosti z HC se přenesou pouze na HC, z normálu pouze na normál!

Conquesty

Conquesty se, narozdíl od ostatních věcí, nepřenáší. Nejsou totiž dostupné nesezónním hrdinům. Conquesty, lépe řečeno nesezónní achievementy, tedy neovlivní celkový počet Achievement bodů. Ale nebojte se, že o ně úplně přijdete. Budou uloženy v „knize rekordů“ ve vašem profilu.

Žebříčky

Ve chvíli kdy sezóna skončí, všechny úspěchy budou uloženy a z žebříčků vymazány, nebude možné dosáhnout nových pořadí do doby, než začne druhá sezóna. Přibude rozbalovací menu, budete moci přepínat mezi současnou a minulou (minulýma) sezónou. Výsledky budou dostupné i na webu.

Nesezónní žebříčky nebudou zatím vymazány, takže budete moci nadále soutěžit. Tyto žebříčky budou vymazány o něco později, na konci takzvané Éry. Datum bude upřesněno v tu správnou chvíli.

Mezi sezónama

Mezi čtrnáctou a patnáctou sezónou bude pár dnů volna. Můžete jej využít na úklid věcí po přenosu, prohlédnutí si žebříčků, zhodnocení vašich výkonů a přípravu na nadcházející sezónu.

Zdroj: Battle.net

Jste připraveni na konec?

Dařilo se vám v sezóně? Jakého nejvyššího Greater riftu jste dosáhli? Kolik Conquestů jste získali? Máte nějaký zážitek z této sezóny? Napište nám do komentářů.

Komentáře 13

 1. Hm, tak Blizzard se tuto sezónu překonává. Double goblin buff skončil v 17.00, ale sezóna stále běží, a to je skoro půl sedmé.

 2. A je to tam !!! Juch juch juch !!! Pěkně to vyšlo … PL 1000 a GR 100 sólo poprvé v životě v Diablu pokořen 🙂 Teď zasloužená pauza do 22.9. 😀

 3. Zatím žádné informace o nadcházející sezóně? Trochu zvláštní. Každopádně je jisté, že zbývají v odměnách dva typy ráměčků. https://i.imgur.com/quNMZS3.jpg

  • Co je na tom prosím tě zvláštního ? 😀 Informace o nové sezóně s odměny jsou zveřejněné cca 7-10 dní po skončení aktuální. Moc se mi líbí ten rámeček s andělem a démonem , snad dojde už řada na něj 😉

   • Nějak jsem očekával po oznámení konce i to, co bude příště, ale koukám, že to trvá alespoň týden, než zveřejní odměny. Otázka je, co bude po tom, navíc tohle bylo vytěženo z kódu už před lety. Už ani transmogy se nedělají.

 4. No, jestli nebude nejaka zasadni zmena, treba v season theme, tak tu 15. uz nebudu tolik honit. Kdyby chtel nekdo zahrat….. Honzus#21755

 5. Za mě také super sezona. Neměl jsem sice tolik času hrát, ale PL se blíží 1000 a do konce sezony se pokusím poprvé v životě dát sólo GR100. Zatím jsem na 99 a ještě mám prostor na 3 augmenty. Zvonící Monk je super 🙂

 6. Za mě supr sezóna… PL 2k, většina věcí s aug. něco málo primálek.. Zatím v top 500, ještě zabojuji třeba se dohrabu výš. Těším se na novou

 7. Jsem docela zvědav, jak to bude s těmi časy. Blizzard na svých stránkách v US i EU mutaci uvádí 17.00 CET pro konec i začátek sezón, 13. sezóna končila v 18.00 CEST (tedy 17.00 CET), tak uvidíme. 🙂

  Přidat komentář