Diablo Immortal bude Free-to-play

Nejpalčivější otázka týkající se Diablo Immortal byla zodpovězena. Diablo Immortal bude v základu zdarma. Ale co mikrotransakce?

Testování bety Diablo Immortal odstartovalo. Mnoho hráčů se do teď ptalo, jak to bude s placením. Blizzard v novém blogovém příspěvku představil plány na platební model. Kromě toho, že hra bude v základu zdarma, bude obsahovat spoustu mikrotransakcí.

Náš přístup a naše hodnoty

Víme, že hlavní otázka ohledně Diablo Immortal zní: Jaký je business model? Udělat jej pro hráče správně je pro náš tým důležité a dnes vám chceme představit, jak se k němu postavíme v Diablo Immortal. Co to je, na jakých hodnotách staví a jak v praxi funguje.

Diablo Immortal bude free-to-play s možností nákupů v aplikaci. Plánujeme podporovat Diablo Immortal pravidelným obsahem, který bude poskytován zdarma. Obsahem bude nové vybavení, fičury, postavy, příběhy a oblasti. Chceme, aby každý nákup byl férový a jeho hodnota byla jasná a hodnota nákup měla důraz na herní zážitek pro všechny.

Hlavní hodnotou je gameplay. Hlavní mechaniky musí být zábavné, nákupy by nikdy neměly obejít jádro gameplay – zabíjení démonů a získávání vybavení. Dále by měla existovat možnost získat většinu věcí, za které se bude platit. A je kriticky důležité, aby vybavení šlo získat pouze hraním hry.

Chceme, aby nákupy stály za to a prohlubovaly vaši zábavu ze hry, a kde to bude možné, tak aby se bavili i vaši spoluhráči. Nákupy by neměly odtahovat pozornost od herního zážitku.

Nákupy by měly být jako bonus a být zcela dobrovolné pro zážitek ze hry. Jádro Diablo Immortal bude vždy zdarma a vy byste si měli hru užívat po mnoho hodin bez ohledu na to, zda utratíte nějaké peníze.

Co si můžete koupit: Pár příkladů

Dobrým příkladem výše zmíněných hodnot jsou Crests použité v lder Rifts. Hráči mohou běhat Elder Rifts jak se jim hodí a získají v nich Crests a další mohou koupit. Crest poskytují osobní a sociální benefity. Používáním Crests si okořeníte zážitek, jelikož poskytují náhodné modifikátory a rozšiřují gameplay. Rift pak může být těžší, nebo naopak výzvou. Použitím Crests si zajistíte bonusy v podobě Run a Legendárních kamenů. Crests taktéž dávají Rift body pokud jsou použity nejméně jedním členem party, posléze budou všichni členové party odměněni Rift body a to i bez toho, aniž by museli použít jejich Crests. Nasbírané Rift body slouží k nákupu předmětů, např. Legendárních kamenů.

Dalším příkladem je Reforging. Reforging potřebuje speciální upotřebitelné předměty, které získáte hraním, nebo nákupy. Hráči získají Reforge Stones za extra re-roll vlastnosti předmětu, nebo si můžete koupit Specialized Reforge Stones, které vám umožní zaměřit se na vlastnosti předmětů, které požadujete nejvíce.

Immortal má Battle Pass systém progrese, hráči budou získávat odměny za plnění Seasonal Quests a herních aktivit. Battle Pass má dvě větve, zdarma a placenou. Všichni hráči získají odměny ve Free větvi (např. Reforge Stones a Crests), platící hráči budou mít přístup k exkluzivním kosmetickým věcem a dalším odměnám.

The Market

Než se pustíme do detailů, chceme říct, že toto není Diablo III real-money auction house. Výměna věcí je nedílnou součástí Diablo, a bylo nám uštědřeno mnoho lekcí, dobrých i špatných. V Diablo Immortal chceme, aby se hráči mohli účastnit férové, zdravé a hráči řízené ekonomiky, která nemá vliv na gameplay.

Market spojuje anonymní kupce a prodejce bez možnosti nákupu za reálné peníze. Jsou limity na to, co lze dát na Market. Market bude jedním ze zdrojů materiálů, doplňkových předmětů, Legendárních gemů, ale nebude místem, kde budete moct nakupovat vybavení. Market je možností pro všechny hráče, včetně těch, kteří nikdy nenakupují za reálné peníze, aby vyměnili nalezené věci za herní měnu.

Herní měna v Diablo Immortal

V Diablo Immortal jsou tři hlavní druhy měn. Lze je získat hraním a placením reálnými penězi. Níže je přehled těchto měn, jak je získat a příklac, na co je lze použít.

 • Zlato padá z nepřátel, truhel, a dalších míst v Sanctuary. Nelze jej koupit nebo směnit, lze jej získat pouze hraním. Zlato lze použít na upgrade předmětů a nákup vybavení od NPC.
 • Platinum získáte za denní aktivity a reálné peníze. Platinum můžete získat za prodej předmětů na Market. Platinum lze použít na nákup předmětů na Market, nebo na vyrábění Charms.
 • Eternal Orbs lze získat pouze za reálné peníze. Můžete jej použít na nákup Platinum, Battle Pass, Specialized Reforged Stones, Crests a kosmetických předmětů.

Technická alfa a dále

Technická alfa je zaměřena na gameplay a ujištění se, že Immortal je zábava. Technická alfa nebude mít zapnuté transakce za reálné peníze, hráčům poskytneme herní měnu, aby otestovali naše systémy. Tím chceme říct, že budeme nadále vylepšovat náš přístup vedený našimi hodnotami – gameplay na prvním místě, poskytnutí smysluplných možností, které jsou designovány jako bonus. Naším cílem je, že vše je dobré pro Diablo Immortal a hráče.

Nemohu se zbavit dojmu, obzvláště pak u Reforgingu, že hrou skrz na skrz prostupuje Pay-to-win. Bohužel nebyl nám poskytnut přístup, abych mohl hru a nastavené platební modely otestovat.

Zdroj: Blizzard

Komentáře 7

 1. tak pisane tam je ze itemy kupovat nebudes moct a hernu menu mozes ale za tu si mozes kupovat len tie modifikacie na tie rifty nic viac

  • Eternal Orbs lze získat pouze za reálné peníze. Můžete jej použít na nákup Platinum, Battle Pass, Specialized Reforged Stones, Crests a kosmetických předmětů.

   • no ale ziadne itemy si kupovat nebudes moct

    • 1.no ale mozes kupis si tieto Eternal orby za ne si kupis platinum a za ne si kupis itemy na markete.
     2. Nakup crests upravujes narocnost riftu kde bude pravidlo viac crestu lepsi drop.
     3.Reforged stones upravis si tie dropnute veci na godroll a vuala mame tu pay to win ako vysity.

     Tieto slova si mozu strcit tam kde slnko nesvieti. : Chceme, aby nákupy stály za to a prohlubovaly vaši zábavu ze hry, a kde to bude možné, tak aby se bavili i vaši spoluhráči. Nákupy by neměly odtahovat pozornost od herního zážitku.

     Nákupy by měly být jako bonus a být zcela dobrovolné pro zážitek ze hry. Jádro Diablo Immortal bude vždy zdarma a vy byste si měli hru užívat po mnoho hodin bez ohledu na to, zda utratíte nějaké peníze.

     • ako jasne nevravim ze microtransakcie su dobre ale za tie orby si nekupis gear a na markete si kupis len craftovaci material nie gear

     • @diablik ale ten gear si za crafting mats upravíš tak, aby byl lepší, což zavání P2W, nebo Pay-to-faster-progress (což je jen podle mě pseud-hezky řečeno P2W).

 2. No potes koste otestuju si to na tomto free to pay paskvilu a do 4teho dielu pojdu smerom live servis game pass sracky. ou je uz sa nemozem dockat. Ked uz to chcu robit takto tak nech to je cisto aspon o kozmetik veciach nie moznost kupovat itemy a menu ktoru potrebujes na progress.

  Přidat komentář