Diablo IV: Legendární, Setové a Unikátní předměty

Diablo bylo vždy o hledání těch nejmocnějších a nejvzácnějších předmětů. V Diablu IV je ale  gearování překopané a doplněné o několik nových zajímavých mechanik. Dnes jsme pro vás připravili shrnutí všeho, co zatím víme o legendárních, setových a unikátních itemech.

Legendární předměty

V Diablu IV nejsou legendární předměty vyhrazeny jen pro end-game. Budete je nacházet, jak budete postupovat kampaní a levelovat. Narozdíl od Diabla 3, kde ale byly vaším hlavním zdrojem síly, přišli v D4 vývojáři s několika nápady, jak hráče přivést k tomu, aby pečlivěji zvažoval, zda chce mít legendární zbraně skutečně v každém slotu.

Magické, vzácné a legendární affixy

Legendární předměty v Diablu IV budou mít více affixů než jakýkoliv jiný item. Níže vidíte příklad, ve kterém má legendárka 4 affixy plus svoji legendární sílu označenou hvězdičkou. Zajímavostí je, že i když mají legendárky více affixů než rare itemy a ty zase více affixů než magické předměty, tak legendárky nemohou na affixu narolovat tak vysokou hodnotu. Magický předmět tak má jen jednu nebo dvě vlastnosti, ale zato s nejvyššími čísly. Teoreticky je tak možné, že některé buildy budou chtít i v endgame hrát s modrými itemy, které mají perfektně narolované staty. Žádný typ předmětů nebude tak zcela zbytečný.

 

Legendární síly a esence

Legendární předmět má vždy jeden legendární affix. Na příkladu níže vidíte, barbarskou sekeru, která zvyšuje damage o 4% až do 24% za každou vteřinu, kdy jste neutratili žádnou zuřivost. Tato legendární síla se však objevuje na více itemech, než jen na této sekeře. Může vám padnout legendárka, která dělá úplně to samé, ale přitom je to 1H zbraň, 2H zbraň, rukavíce, amulet nebo prsten.

Pokud legendární předmět získáte, můžete jej vzít k novému vendorovi – Okultistovi. Ten vám z něj za úplatu vyextrahuje jeho legendární sílu v podobě tzv. essence. Tuto essenci pak můžete použít na vzácný předmět, čímž z něj vytvoříte legendárku a essenci přitom spotřebujete. Essence budou mít v inventáři samostatný tab, takže lze očekávat, že si jich v průběhu hry vytvoříte pěknou zásobu.

 

Craftění nových legendárek

Pokud použijete essenci na vzácný předmět tak si zachová své původní affixy a nově přidá nový legendární affix. Budete tak muset hledat skutečně silný rare předmět, aby se vyplatilo na něj vaši essenci použít. Navíc to má ještě další háček. Legendární předměty vytvořené tímto způsobem už nebude možné opět rozložit a essenci tak používat donekonečna.

Bude tak jen na vás, zda si essenci pošetříte na vyšší level, zda ji využijete na jiný slot, nebo si ji prozatím necháte na původním předmětu. Pokud ji ovšem ponecháte na původním předmětu, vzpomeňte si na to, že legendárky při dropu nemohou narolovat hodnoty, které najdete na rare itemech. Nejlepší legendárky tak vzniknou použítím essencí na velmi silné vzácné předměty.

Možnosti jsou široké a hlavně to už nebude jen o legendárkách. Vzácné předměty zůstanou vždy důležité bez ohledu na to, jak daleko v end-game budete. (A představte si, jaké buildy půjde vytvořit pokud essenci stacknete třeba 5x na všech item slotech!)

A na jaké legendární síly se můžeme těšit? Níže pro vás máme přehled některých odhalených legendárek. Všimněte si, že v těchto příkladech vidíme stejnou legendární sílu na různých slotech.


Sety

O setech toho ještě tolik nevíme. Co je ale už nyní jasné, že setové itemy budou v průměru slabší než legendární předměty. Ale nebojte, doženou to samozřejmě silnějším setovým bonusem. Blizzard nás tak tlačí k tomu, abychom opět pečlivě zvažovali, který item využívat a jen bezhlavě nehuntili setovky.


Unikátní itemy

Unikátní předměty jsou… unikátní. Můžete mít na sobě vždy jen jeden, rollují se vždy se stejnými affixy a schopnostmi a jejich síla není založená na nepřiměřeně vysokých statech, ale spíš na výjimečné schopnosti, která úplně mění playstyle a umožňuje vytvářet unikátní buildy. Povšimněte si například prostředního itemu, který dává druidovi šanci automaticky vycastit další tornádo, pokud zásáhne tím, které už seslal. ?️?️?️

 

4 komentáře u „Diablo IV: Legendární, Setové a Unikátní předměty

Napsat komentář