Mike Morhaime končí jako prezident a CEO Blizzardu

Jako blesk z čistého nebe přišla dnes v noci zpráva, že Mike Morhaime předává svoji pozici prezidenta a CEO (Chief executive officer = výkoný ředitel) J. Allenu Brackovi.

J. Allen Brack před tímto krokem zastával pozice Vice President (víceprezident) a Production Director (výrobní ředitel). Mike ovšem svou pouť v Blizzardu nekončí. Zůstává na pozici strategického poradce pro Blizzard.

Po mnoha letech práce s nejtalentovanějšími lidmi z průmyslu jsem se rozhodl, že je čas, aby Blizzard vedl někdo jiný. Od teď budu pracovat jako poradce pro firmu, kterou tak miluji a obdivuji. Mých povinností prezidenta Blizzardu se zhostí můj přítel, kolega, důvěryhodný poradce J. Allen Brack.

Měsíc před Blizzconem je tato zpráva poněkud rozporuplná, ale po 27 letech v herním průmyslu na vedoucích pozicích zcela pochopitelná. Není jisté, zda se Mike na Blizzconu, jak bývalo zvykem, zhostí úvodní ceremonie.

Mimo jiné povýšili i tito lidé:

  • Ray Gresko, býválý výkoný ředitel Diablo 3 a výkonný producent Overwatch. Nově bude působit jako vedoucí vývoje.
  • Allen Adham, jeden ze zakladatelů Blizzard Entertainment. Nyní bude na pozici výkonného producenta a seniorního víceprezidenta. Na starost bude mít vývoj nových her.

Zdroj: Blizzard, Tisková zpráva

Komentáře 2

  1. Neviem ale vnutorny hlas mi hovori ze to niecim smrdi , ale tak moze to byt proste len odchod na predcasny dochodok.

  2. dawemorraless

    V noci sem na to čučel na FB celkem překvápko.

  Přidat komentář