The Darkening of Tristram 2020

I v roce 2020 se můžete těšit na The Darkening of Tristram, předělávku Diablo 1 do engine Diablo 3. Event začíná 3. ledna a končí 31. ledna.

Kompletního průvodce naleznete zde.

Návod jak získat tajného mazlíčka naleznete zde.

Komentáře 52

 1. Už někdo drtite Warcraft III: Reforged? Co jsem četl, je to samý bug. Což je za 30€ od Blizzardu vážně drzost.

 2. Pánové, jenom taková myslím užitečná poznámka pro IT „pololamy“ jako jsem já, ti zdatnější jistě pochopí. Je to odhadem snad rok, D3 mně chodil mizerně (Windows 10) a zvlášť v partě. Po stisknutí trojhmatu Ctrl+alt+del jsem otevřel správce úloh a zjistil, že je tam prográmek superfetch, který pořád silně zatěžuje operační paměť (OP). Na forech jsem zjistil, že je nazýván zabijákem OP, dostávají zabrat a snad „přednadčítá“ programy. Moje úvaha proč tam, je je nepodstatná. Nestačí tento prográme jenom zastavit, spustí se po restartu znovu, ale je třeba se proklikat až do tabulky, kde je nabídka zakázat, pustit se da kdykoliv a prg zakázat.
  Protože mně D3 začal zase špatně chodit a i PC (W10), pojal jsem podezření, zda po nějakém upgradu nebyl znovu spuštěn a nemohl jsem ho najít. Následně jsem zjistil, že snad od verze upgrade (1809?) byl přejmenová na „sysmain“ a také že jo, stejně zatěžoval OP. Opět jsem se proklikal přes správce úloh až do tabulky, kde jsem ho zakázal, nestačí o úroveň výš jenom zastavit a už mně to zase šlape v pohodě a stejně tak PC. Pochopitelně se dá zase spustit, ale nevím proč bych to dělal:) Nemám nejmodernější dělo, ale dělá co potřebuji v pohodě.
  Mohu se v něčem plést, Googla máte, tak si počtěte:), ale rozdíl je ohromný. Možná má sysmain význam na podnikových PC, ale doma je mně na h…o:)

  • Superfetch můžeš s klidným svědomím vypnout, viz tento návod https://www.technipages.com/windows-enable-disable-superfetch

   • witku, popsal jsem to zřejmě trochu nesrozumitelně, ve snaze přiblížit problém. Stručně, superfetch už není, byl přejmenován po některém pravidelném upgrade W10 na „sysmain“ a ten zůstal spuštěný a dělal mně stejné problémy jako superfetch a už nedělá:)
    Prográmek sysmain jsem našel po spuštění správce úloh, vykazoval divnou vysokou aktivitu v PC, značně zatěžoval operační paměť. Potom už stačilo zadat do Googla co je sysmain a bylo jasno, přejmenovaný superfetch.

    Mám starší PC, ale celkem slušně vybavené, dobré připojení a doporučenou kartu G-Force a bylo mně divné, co může zlobit, že se mně D3 najednou seká a v partě to bylo velice nepříjemné a někdo by mohl mít podobný problém.

    • Ono by to při stěžování, že něco moc zatěžuje PC chtělo i napsat (alespoň nahrubo), co člověk má za pc (stačí typ procesoru, velikost ram, typ grafiky). Protože je zásadní rozdíl, pokud má člověk jen nějaké doporučované minimum nebo nabušený PC. Nemyslím to špatně, ale prostě je rozdíl, zda člověk hraje Diablo na minimálních požadavcích (pro D3 a W10) anebo má silný stroj. Já osobně mám x let starý kus, kde je corei3 (3gen), 8GB DDR3 a geforce1030 a žádný problém s D3 nemám (ikdyž ten můj pc by se dnes stěží nazval kancelářským, označení herní bych mu nedal, ani když jsem ho koupil 🙂 )

    • Souhlas se vším. Dále je nutné se o PC starat. Čistit si systémový disk a podobně. Mimochodem, máš SSD? Ne, pak si ho co nejdříve porid. Dnes je to na hry nutnost. Ideální kombinace je jedno SSD na systém, druhé větší SSD na hry a plotnový disk na data.

 3. Proč je rekord přesně GR 150. To je momentálně nastavený herní strop a výš už nejde jít? Co teď ti chudáci botaři budou dělat?

  • Ano je to tak, tento strop je už ale celkem dlouho.

   • Aha. Takže engame pro boty, to je ale mrzutý 😁

    • SoulCrusher

     neni problem urobit GR 200, podobne ako nebol problem pridat T14, T15 a T16. S vyssimi GR by to ale chcelo aj pridat T17 az T50

     :DDD

    • SoulCrusher

     mimochodom vypocital aky Torment level by bol ekvivalentom GR150? 🙂

     I ked narocnost pri Torment leveloch nestupa vzdy linearne ale obcas to aj viac poskoci, takze by to bol len odhad ale aj tak by ma to zaujimalo 🙂

 4. cekanim na D4 ci muzeme zkratit Wolcenem 😉 ja to tak teda udelam 🙂

  • To je právě ono… komu se chce ještě čekat na d4. Mě zatím nic nepřesvědčilo k tomu abych to jednou koupil. Jen na název už neslyšíš

  • Jára Cimrman-po fázi očekávání, přijde fáze zklamání. 🙂
   D3 není špatná hra, ale od začátku od S1 jedu docela intenzivně cca 1200-300 paragonů za sezónu. Teď budu mít na NS po skončení odhadem 2800+- paragon na NS. V S19 měli někteří hráči za měsíc paragon cca 3000, což mě neuvěřitelně s.re.
   Tak jsem si opět pobrečel a děkuji za pozornost:) Pokud budou v D4 opět boti a hrubé herní chyby, tak ať se jdou v….t!
   DEU tady psal o Patch of Exile. Kouknul jsem na YT na video s českým komentářem, to není špatná hra a když k tomu připočítám že Activision plete do hraní politiku, tak to by musela být D4 hodně dobrá, jinak další postup bude jasný.

   • Diablo 3 je všechno jen ne špatná hra. V porovnání s Path of Exile do ní nepřidali ani desetinu obsahu. Co je od vydání Diabla 3 v něm za nový obsah? Keywardeny a farmení Hell fire amuletu, pátý akt s Malthaelem, Adventure mód, Sezóny a Greater Rifty, Kanai-cube.

    Co přidali do Path of Exile? Prodloužili storyline, přidali dva nové finální bosse, Breache, Essence, Corrupt orby, Abyss, Harbingery, Incursion temple, Delve, Betrayal, Synthesis memory eventy, Legion Breache a poslední blight. Navíc prekopali endgame a je nový atlas a nový finální boss. Již předtím čelíte Shaperovi, Elderovi, Pale Council, dvakrát Atziri. A mohl bych pokračovat.

    Fakt lituji kohokoliv, kdo pořád tvrdne na Diablu 3 a myslí si, že to není špatná hra. To může říct jen hráč, který nemá srovnání s konkurencí.

    • V PoE jsem utopil pár desítek hodin. Možná stovek. Pro mě je to absolutně překombinovaný trash. DEU, prosimtě, my všichni víme, že tě Diablo nebaví, napíšeš to pod každý příspěvek na těhle stránkách. Ale mě už to fakt nebaví číst. Takže si užívej PoE, opájej se jeho dokonalostí, ale prosím, už to přestaň psát pod každý článek. Dost dlouho jsem měl trpělivost, ale s tím už je teď konec. Jestli o tom chceš psát, PoE má vlastní web, fórum i Discord, přesuň se tam.

     • Překombinované to je, ale trash rozhodně ne. Toho obsahu už je tam na můj vkus už příliš a proto hraju jen Standard League a sám si vybírám, co budu hrát.

     • Souhlasím, PoE tu zaznívá až příliš často. Přitom většina diablovek je lepší než D3, tak není důvod psát pořád dokola jenom o PoE.

  • Tuhle hru mám také v plánu. Momentálně ale visím střídavě na World War 3 a Post Scriptum.

 5. Já prostě nejsem schopný pochopit, jak někoho může pět let v kuse bavit drtit pitomé tabulky. Hrát hru, která nemá fakticky žádný storyline a jedinou živou složkou je v ní sezónní hraní. Vyzkoušel jsem Grim Dawn a Path of Exile a obě hry tenhle paskvil strčí do kapsy. Přál bych si, aby čtyřka vyšla skutečně propracovaná, aby se vrátilo obchodování, aby přibýval nový obsah jako právě v Path of Exile. Ale pod Activision Blizzard se tohoto s největší pravděpodobností nedočkáme.

  • SoulCrusher

   bohuzial 4ky sa tak skoro nedockame…

   a noveho obsahu do D3 tiez nie. maximalne tak nejaky novy pet alebo kridla ci ramcek za splnenie sezony

   • SoulCrusher

    hlavne ze vyvijaju paralelne 2 Diablo hry sucasne. no na co je toto dobre?

   • Path of Exile 2.0 (verze 4.0) vyjde buď koncem roku 2020 nebo začátkem roku 2021. Letos vyjdou čtyři Expansion packy (3.10, 3.11, 3.12, 3.13). Spíš si myslím, že dvojka vyjde až někdy za rok na jaře. Blizzard má před sebou ohledně Diabla IV hozenou rukavici. Spoléhat se na jméno už nemůže, protože konkurence nespí. A čtyřku musí udělat na velmi vysoké úrovni, jinak by to mohla být na PC od nich v tomto žánru konečná.

    • @DEU Nezapomněl jsi náhodou, jak vypadal internet, když vyšel Overwatch? 😀 A Diablo je podstatně silnější značka. Já si teda troufám tvrdit že spoléhat se na jméno bohužel stále ještě můžou a ještě dlouho potrvá než na to lidi přestanou slyšet. Pravdou ale je že když použiju terminologii z Doty, brand je potahá jen přes early game:D a hráči tentokrát mají kam jít když je Blizz naštve.

     S tou konečnou na PC v zásadě souhlasím ale ne jako s podmínkou, ale s jako naprosto reálnou eventualitou. Protože když se podívám na současné Blizzardí portfolio, co můžou reálně udělat (resp. na co je reálná šance že dostanou od Activision-Blizzard greenlight), tak kromě D4 tam vlastně nevidím nic. Jasně, budou táhnout dál WoWko a Hearthstone ale oboje už vykazují hodně patrné známky opotřebení. OW2 bude záležitost tak na rok.

     • Hele bez přehánění si vůbec nepamatuji. Overwatch jde úplně mimo mě. Diablo je možná větší jméno než Overwatch, ale poslední roky je úspěšnější jednoznačně Overwatch. Hack&Slash je dnes okrajový žánr a hraje jej spíš old school komunita. Blizzard se Diablem IV buď může zachránit v tomto žánru, nebo jej pohřbí. Vzhledem k vývoji Hack&Slash žánru si netroufám odhadovat. Diablem 3 těžce zaspali dobu a dohnat konkurenci bude těžké, ale ne nemožné. Otázka je, jestli o to vůbec v Activision Blizzard stojí. Spíš se obávám, že ne.

     • @DEU z nějakého důvodu nemůžu reagovat na tvůj poslední příspěvek (že by moc dlouhé vlákno?) tak budu reagovat na svůj. Abys měl představu, tak Overwatch byl prostě všude, nedalo se pomalu ani uprdnout abys nenarazil na nějaký ad. Google, Youtube, Twitch, dokonce i Seznam ti vnucovaly jejich filmečky. Tuším, že i tady něco viselo v 2016. Vnucovaly je možná silné slovo protože ty filmečky nebyly špatné, úroveň by se klidně vyrovnala Pixaru.

      Důvod proč to říkám je ten, že se Blizzardu bohužel nedá upřít vychytaný marketing a obrovský budget, který na něj dávají. Takže i tady co vidím třeba příspěvek od tskoda, že na název už neslyšíš, to se fakt jenom tiše směju. Na název možná ne, ale na název a pěknej filmeček (který ti nic nenapoví o samotné hře ale na to sere bílej tesák)? To už je možná jiná písnička. Stačí kousek gameplaye speciálně upravený pro hype všech plusů, co ta hra bude mít a je to.

     • @Arrinao Nejde to, protože už jsme ve vlákně příliš hluboko. Já osobně už AAA studiím nevěřím a jakmile je hype, jsem skeptický. A zejména u EA a Activision. Ti už pohřbili nejednu sérii. Vyzkouším Betu a udělám si obrázek sám. S případným prodejem ale měsíc, dva počkám. Nicméně z Path of Exile by se mi nedocházelo lehce. Co ligu přidávají nový obsah a jakožto hráči Standard League (obdoba Non Season) mi nevadí si na něj počkat tři měsíce.

     • @Arrinao Jinak reklamy jsem nezaznamenal absolutně žádné. Odjakživa je mám na internetu blokované.

 6. SoulCrusher

  inak pozeram, ze celkom haluz ked v sezone vo stvorici dokazali dat GR150 pod 3 minuty

  to by som si rad pozrel a nechal vysvetlit 😀

  • Sezóní buff je silný a bazuka build na wizovi jede dlouhodobě

 7. Omlouvám se, že dělám v tématech bordel, ale asi jsem něco přehlédnul a nevím, kde se optat jinde. Padají mně hodně sekery do cow-levelu a mám udělaného na rifty a do cow-levelu monka thrilla (prg cca 1300+), navěsil jsem na něj vše co sype goldy a nagerling, abych mohl jet s bonusem GR a zdvihat šutry. Minulý týden mně hra v cow nakreslila pentagram a objevil se zřejmě uberdiablo, graficky provedený asi jako v D2, byl to docela fofr. Hned mě asi 3x zaříznul, tak jsem skočil do města pro převlek na GR a potom jsem ho po delší době udělal a vypadlo z něj něco jako z uberů na D3, nic moc a mně vrtá hlavou, zda jsem něco nepodělal, někdy jsou na cowlvl uprostřed vrátka do nějaké lokace a ani nevím, zda ve hře byly, zda se neotevřou nějaké prostory se speciálním gearem a pod. Nemá někdo bližší informace? Docela mě to zaskočilo a mám podezření, že jsem něco podělal.

  • Ahoj,
   pokud se nepletu tak by se něco podobného mělo stát po zabití 1000 nepřátel v řadě.
   Zkus youtube

   • ObolosCZ dík, tak jsem to našel hned na poprvé, že mě to nenapadlo:(.
    https://www.youtube.com/watch?v=_s-l9ROnm-I
    Bohužel tomu maníkovi moc nerozumím, ale vím, že to nebylo 1000 potvor v řadě, možná v součtu, ale tady jsem četl, že má snad vypadnout truhla?. Jinak to co vypadlo, bylo podobné a stejně nepotřebné, jako tomu maníkovi, nebo jsem něco přehlédl? No než jsem monkovi hodil GR gear (jedu thrilla jako v S18, baví mě víc, sety mě nudí, baví mě experimentovat), tak to bylo velmi rychlé:). Možná by někdo mohl hodit hrubý překlad do dvou vět, předem děkuji.

    • SoulCrusher

     Sucasna sezona ma buff ked po urcitom pocte zabiti v rade sa spustaju rozne udalosti, ktore maju vacsiu alebo mensiu silu v tom ako ti pomahaju likvidovat nepriatelov. Vseobecne cim viac zabiti v rade tym silnejsi effekt. Pri kazdom zabiti sa counter zvacsi, ma nejaky cooldown kedy sa zresetuje na nulu ale aj kazdy hit predlzuje cas na reset pocitadla. No a ako spravne tusis, tak po zabiti 1000 nepriatelov nabehne sam uber Diablo. Je dost neprijemny a ja som ho likvidoval aj ako barbar radsej z dialky, inak to bol vzdy insta kill. Po zabiti dostanes material na Hellfire ring/amulet.

     Ked tak rozmyslam, mohli ho aspon dat do Season Journy ako podmienku pre ziskanie Guardiana. Aj tak je tam vydy najmenej uloh. Toto a rozlozenie nejakeho primal ancient itemu. To by bolo dostojne Guardiana 🙂

     • Rozumím, děkuji, ale pořád mám nejasnosti. Teď jsem přišel k PC, pustím hru a začalo to nabízet zase nějaký speciální quest a já vím prd, co to zase je. Přišel jsem z osvěžovny:), chci si normálně zahrát, než si půjdi lehnout, ale zase nějaká nová kravina a já si chci normálně zahrát a né abych začal dálkově studovat D3. Ta hra už mně začíná lézt na nervy. Ať pustí trvale D1 v novém kabátě, kamarád mně říkal, že to byla bezvadná hra a tohle ať si nacpou do … musím končit.:)

     • SoulCrusher

      cid9 nemam pri tvojom komente moznost odpovedat tak len odpoved na tvoju otazku – zaciatkom Januara sa uz niekolko rokov po sebe spusta event „The Darkening of Tristram“, mas ho popisany v clanku nad touto diskusiou. Ak si niekedy v minulosti ulohy uz splnil tak nic nove neprinesie. Ak nie, tak si ho mozes skusit podla navodu tu zverejneneho prejst. Ide o casovo obmedzeny event, takze mas na to cas cca do konca Januara…

  • Taky se nám to v S19 stalo… Ano jako z D2.

 8. Poprosím opravu titulku, je tam 2012.

 9. miroslovakia

  opakovaný “ vtip “ prestáva byť “ vtipom „

  • SoulCrusher

   njn, mohli by to nechat zapnute natrvalo a radsej z casu na cas zapnut double XP 🙂

   aj tak Blizzard podozrievam, ze tento event maju naschedulovany a zapina sa zaciatkom kazdeho roka automaticky :DDD

  Přidat komentář