Blizzard: Tento rok žádný major release

Blizzard na konferenčním hovoru potvrdil, že tento rok nechystá vydat žádnou hru, která by se dala považovat za „major release.“

Dvanáctého ledna se konal pravidelný konferenční hovor s investory ohledně stavu Activision-Blizzard, finančních výsledcích a plánech na další měsíce. Conf-call začal CEO Bobby Kotick slovy o rekordním roku 2018, ale i přes rekordní rok nedosáhl Activision-Blizzard na plánované výsledky.

Tahounem letošních výsledků je podle očekávání World of Warcraft: Battle for Azeroth, ten se ovšem podle diskuzních fór, Redditu a Discordu nesetkal s pozitivní kritikou z řad hráčů a po původním nadšení má strmě klesat počet předplatitelů.

Podobné, nízké výsledky se podle Collistera “Coddy” Johnsona očekávají i příští rok. Nejspíš z těchto důvodů bude tedy Acti-Blizz propouštět u Activision, Blizzard, King a dalších studií pod křídly Activision, namátkou High Moon. Výpověď dostane kolem 800 lidí.

…chceme více developerů. Máme za cíl vám přinést více obsahu do existujících her a vdechnout život zatím neoznámeným projektům. Esport a Overwatch League jsou taktéž pro nás prioritou, budeme i nadále produkovat skvělý kompetitivní obsah.

Abychom mohli lépe podporovat tyto cíle, musíme reorganizovat týmy, které se nepodílejí na vývoji her. Výsledkem je, že snížíme počet nedevolperských pozic v Severní Americe a v podle potřeb provedeme v následujících měsících podobný proces i v ostatních pobočkách.

Podle všech indicií a e-mailu zaměstnancům, který získal server Kotaku, se největší škrty dotknou přímo vydavatelství Activision a e-sportu. Což více-méně potvrzuje ukončení oficiální podpory e-sportu u Heroes of the Storm z poloviny prosince.

V posledních letech se nedevoleperské týmy rozrostly, aby podporovaly rozličné potřeby. V současné chvíli velikost některých týmů neodpovídá našemu vydavatelskému plánu.

Vyhození lidé naštěstí neodejdou s prázdnou, Blizzard se s každým velkoryse rozloučí, ačkoliv by podle amerického práva zřejmě nemusel.

Každému (vyhozenému) zaměstnanci nabízíme balíček s odstupným skládájící se z peněz, pokračování současných benefitů a podpory při hledání další práce.

Na druhou stranu má dojít k navýšení počtu lidí podílejících se přímo na vývoji her. Na konferenčním hovoru mělo zaznít, že nejvíce lidí by měly dostat týmy věnující se několika zatím neoznámeným projektům z Diablo série. Dále pak týmy Overwatch, Warcraft a Hearthstone. Každý z týmů by měl zaznamenat 20% nárůst počtu lidí. Podle redditora u/Strategyofthemind bylo po conf-callu otevřeno 140 nových pozic.

Během telefonátu s akcionáři mělo taktéž zaznít, a ač se nám to nemusí líbit, že každá IP (=hra) z portfolia Activision-Blizzardu dostane vlastní verzi free-to-play mobilní hry (včetně mikrotransakcí). Vývoj jednotlivých her je už údajně rozjetý v různých stádiích dokončenosti.

Nedovedeme si představit zrovna Heroes of the Storm nebo Warcraft III na mobilu, ale asi to půjde. Overwatch by se mohlo inspirovat u Fortnite, Diablo jsme již viděli a World of Warcraft? Inu, nechme se překvapit.

Letos měly vyjít tituly World of Warcraft Classic a Warcraft 3: Reforged. Evidentně je Blizzard nepovažuje za Major Release. Bohužel se zřejmě letos nedočkáme Diablo Immortal. Ač to neradi říkáme, pokud se nestane nic zásadního (oznámení DLC, datadisku), může to být poslední hřebík do rakve Diabla. Jsme jednou z posledních stránek vytrvale přinášející novinky z Diablo série*, nedostatek novinek může celou frančízu, fanouškovskou základnu i naši stránku pohřbít.

*Diablofans.com, DiabloII.net, několik polských Diablo stránek omezují činnost na nezbytné minimum, nebo rovnou končí.

Zdroj: Activision, Battle.net, Wowhead, Kotaku, Polygon, Reddit

Komentáře 11

 1. Doufám, že bude aspoň major announcement. I když… Po tom, co posledního bylo podle Blizzard major announcement… 🤐

 2. Nemusí každý rok vydávat novou hru, ale mohli by pro každou ze svých her mít alespoň jeden minor.
  Tak třeba z Netflixu budou informace o Diablo seriálu.

 3. Za mě tě Witku prosím, aby jsi nekončil (viz konec článku o ostatních fan stránkách). Já vím, že to nevypadá dobře, ale zkus prosím vydržet 🙂 Díky

  • Neskončím, jen těch novinek letos asi nebude tolik, na kolik jste bývali zvyklí. Což může mít za následek úbytek čtenářů.

   • díky 🙂 Že bude míň zpráv se dá čekat, ale to nevadí 🙂 Uvidíme, s čím se „vytáhnou“ na dalším Blizzconu. A do té doby to vydržíme. Ono máme tu ještě D1 A D2, případně D3, tak je co hrát 🙂 Ale pokles jejich akcií a propouštění taky něco naznačuje 🙁

  • Otazka je, zdali pro PC hrace neco velkeho nekdy vubec vydaji. S oznamenim Diabla Immortal jasne deklaruji, ze presouvaji svuj hlavni zajem na komunitu hracu mobilnich her. Obavam se, ze Diablo 3 klidne muze byt posledni velkou serie na PC.

 4. On snad nekdo neco jineho cekal? 😀

  Přidat komentář