Jádrem každé hry, a Diablo nevyjímaje, je loot. Hlavně pak předměty, které vylepšují vaši postavu. Jak se k tomuto aspektu hry staví Diablo Immortal?
Co by to bylo za Diablo hru bez hlubokého, bohatého a odměňujícího loot systému. Diablo Immortal chce být věrné kořenům zatímco bude posouvat hranice. Diablo Immortal má jiné potřeby a cíle, než je tomu u tradičních aRPG. Chceme vám dát úžasné možnosti volby, spoustu flexibility, takže si budete moct upravovat postavu podle sebe, pochopíte, že žádné dvě Diablo hry nejsou stejné.
Diablo Immortal je stále ve vývoji, takže níže napsané se může změnit.
Vytváření předmětů
Vybavení v Diablo Immortal má většinout tři druhy statů: Základní staty, Atributy a Magické atributy. Nejsilnější předměty majít díry na kameny, Legendární atributy a další.
Základní staty jsou zobrazeny vedle ikony a mohou obsahovat: Life, Damage, Armor, Offense Rating, Defense Rating, Potency, and Resistance.
- Life zvyšuje vaše HP
- Damage zvyšuje poškození udílené zbraněmi. Damage je zvyšován vaším primárním atributem.
- Armor poskytuje redukci příchozího nemagického poškození.
- Armor Penetration snižuje efektivnost nepřátelského brnění.
- Offense Rating zvyšuje poškození o určité procento nepřátelského Defense Rating.
- Defense Rating snižuje příchozí poškození o určité procento nepřátelského Offense Rating.
- Potency prodlužuje dobu trvání debuffů na nepřátelích.
- Resistance snižuje dobu trvání debuffů na vaší postavě.
Atributy jsou Strength, Intelligence, Fortitude, Vitality a Willpower.
- Strength je primárním atributem pro barbary, monky a demon huntery.
- Intelligence je primárním atributem pro kouzelníky.
Všechny atributy zvyšují Offense a Defense Rating. Primární atributy zvyšují poškození, neprimární atributy poskytují další defensivní benefity.
- Fortitude zvyšuje Armor, Armor Penetration, Offense a Defense Rating.
- Vitality zvyšuje počty životů, Offense a Defense Rating.
- Willpower zvyšuje Potency a Resistance, Offense a Defense Rating.
Magické atributy přidávají specifické síly, např. Attack Speed a Cooldown reduction, čímž můžete zdokonalovat postavu a váš herní styl.
Nasaďte si, co můžete
V Diablo Immortal má postava přístup k 12 typům vybavení. Primární vybavení bude obsahovat legendárky s efekty, které budou měnit dovednosti, sekundární vybavení bude vylepšovat a upravovat staty a magické atributy.
- Helma
- Kalhoty
- Hrudní plát
- Zbraň
- Ramenní chrániče
- Off-hand/sekundární zbraň
Sekundární vybavení
- Náhrdelník
- Pásek
- Prsten 1
- Prsten 2
- Boty
- Rukavice
V Diablo Immortal naleznete předměty následujících kvalit (od nejnižší po nejvyšší):
- Normal (bílé)
- Magic (modré)
- Rare (žluté)
- Legendary (oranžové)
![]()
![]()
Setovky nebudou součástí Diablo Immortal, chceme hráčům ponechat svobodu při mixování legenárek tak, jak si sami budou přát.
Čím vyšší kvalita předmět, tím lepší staty a tím více statů. Magic a Rare předměty mají affixy, které říkají, jaké magické atributy jsou na předmětu. Např. „Purified Short Sword of Authority“ říká, že Short Sword (typ předmětu) má Purified prefix (démoni obdrží vyšší poškození), suffix Authority zvyšuje Strenght a Willpower.
Možnosti magic atributů mají obvyklé attack speed, bonusy do poškození a armor, ale i mnoho dalších. Nově obsahují i „Cheat death“ mechaniky, prodlužování buffů, vyšší poškození do téměř mrtvých nepřátel a další. Do startu plánujeme přes 30 různých magických atributů a chystáme se přidávat další.
Legendární předměty budou mít legendární vlastnosti. Ty většinou nějakým způsobem upravují některou dovednost, vylepšují ji, jiné mají kosmetické vlastnosti. Každá legendárka je omezena na jednu postavu, má unikátní jméno a vzhled, a unikátní vzhled efektu.
Vylepšení předmětů
Rare a Legendary předměty mohou být vylepšeny skrz nový systém, kterému říkáme „item ranks.“ Rare předměty padají s rankem 0 a mohou být vylepšeny až na 5. rank. Děje se tak u určených řemeslníků a za vylepšení musíte utratit určitý počet materiálů. Každý další rank přidá předmětu stat. Legendárky mohou dosáhnout až ranku 20, navíc mají i dašlí benefit v podobě Bonusových atributů, ale o tom níže.
![]()
Charms
Charms poskytují jeden až pět ranků pro unikátní skilly, roll je náhodný. Nechtěné Charms můžete rozbít na skill stones, které poté můžete později použít na reroll bonusů na dalších Charms.
Charms mohou vylepšit až pět různých skillů jakékoliv postavy, takže rerolling proces využijete k tomu, abyste získali specifické bonusy, po kterých toužíte. Charms mají vlastní slot v předmětech a využívat můžete pouze jeden Charm.
Runy
Runy jsou výrobní materiál, který získáte v Elder Rifts. Existuje 15 run, některé je složitější získat. Runy jsou využity v pláncích spojených legendárními kameny a předměty.
![]()
![]()
Kameny a díry v předmětech
Běžné kameny vylepšují určitý druh základního statu předmětu, do kterého jsou vloženy. Kameny mohou mít až 10 ranků. Stejně jako tomu bylo v přechozích Diablo hrách, gemy se vylepšují tak, že vezmete 3 kameny jedné kvality a uděláte z nich jeden kamen vyšší kvality.
Předmět Maximální počet obyčejných kamenů Maximální počet legendárních kamenů Druh kamenu/barva Helma – 1 Legendární Hrudní plát – 1 Legendární Ramenní chrániče – 1 Legendární Kalhoty – 1 Legendární Zbraň – 1 Legendární Off-hand/druhá zbraň – 1 Legendární Náhrdelník 3 – Červený, žlutý, modrý Prsten 1 1 – Náhodný Prsten 2 1 – Náhodný Rukavice 3 – Žlutý Pásek 3 – Červený Boty 3 – Modrý Celkem 14 6 – Díry u legendárek jsou speciální případ. Legendárky mají pouze jednu díru, ale můžete do nich vložit legendární gem, více níže.
Rozebírání předmětů
Předměty, které naleznete a nemáte pro ně využití, mohou být rozbity u kováře a výměnou získáte různý materiál. Ten pak můžete použít pro zvýšení ranku předmětů, nebo na vytvoření nových věcí.
Poklady nedozírné kvality: Legendární kameny
Legendární kameny získáte z Elder Rifts a Legendary Crests, nebo si je můžete vytvořit. Každý kámen potřebuje specifické materiály (včetně run) a plánek na jeho vytvoření. Legendární kameny mají unikátní benefity, jenž nenaleznete nikde jinde (fungují podobně jako legendární kameny v Diablo 3).
Když získáte legendární kámen, můžete jej vložit do zbraně, která má místo určené pro tento druh kamenů (viz tabulka výše). Bonus z tohoto kamenu získáte okamžitě po vložení.
Vylepšování legendárních kamenů
Legendární kameny budou hrát klíčovou roli v postupu hrou, takže jejich vylepšování je velmi důležité. Základní proces vylepšení legendárního kamenů je kombinace identických kamenů do jednoho silnějšího. Kameny, které nepotřebujete můžete prodat na Marketu. Vyšší ranky legendárního kamenu jsou kombinací většího množství kamenů na nižších rancích.
Ultimátní vybavení
Získání těch nejlepších předmětů v Diablo Immortal vyžaduje čas a úsilí. Každý předmět musí být získán a vylepšen koncovým uživatelem, a jen ti nejoddanější získají přístup k celému arzenálu plně vylepšených předmětů. Naším cílem je, abyste měli pořád na co se těšit, tento systém vám poskytne hodiny hraní a pečlivě zvážených rozhodnutí.
![]()
Bonusové atributy a Reforging
Každá legendárka má rank 20. Na 6., 11. a 16. ranku získáte bonusový atribut. Tyto speciální affixy se rollují ze šesti různých skupin.
Jakmile předmět dosáhne 6. ranku, můžete jej reforgnout. Reforge vám umožní rerollnout bonusové atributy, aby seděly do vašeho buildu. Reforge děláte obyčejnými Reforge Stone, které získáte ve hře, nebo speciálními Reforge Stone, které si můžete koupit a tyto speciální Reforge Stone mají méně náhodný reroll. Speciální Reforge Stone neposkytnou vyšší bonusy, poskytnou větší kontrolu nad reforge bonusových atributů.
Zdroj: Blizzard
Ani tentokrát si neodpustím komentář. Minule jsem si postěžoval, že ze hry je cítit P2W, nyní jsem si tím skoro jistý. Z celého systému na mě dýchá nutnost farmit do zblbnutí a neskutečný RNG, který lze např. občůrat nákupem Special Reforge Stone, čímž bude člověk nenápadně tlačen do nákupů za reálné peníze. Kdyby ve hře byly placené kosmetické předměty, neřeknu ani popel, ale toto je za hranou toho, co jsem ochotný akceptovat.
Podle toho co je zatím známo nesouhlasím s tím, že se jedná o jasný P2W. Oni musí motivovat hráče k platbě, jinak jim ten systém nebude fungovat. Od začátku jsem věděl, že kosmetický systém mikrotransakcí v diablu nebude fungovat, ten velmi dobře funguje ve velkých otevřených světech nebo v kooperativních hrách typu League of Legends, kde se hráči můžou předvádět ostatním, ale Diablo immortal nevypadá až tak moc otevřené aby toto fungovalo.
Ten systém který jsem četl ve článku se zdá být docela chytrý. Nedává hráči sílu navíc jen zvyšuje šanci platícímu hráči na rychlejší úpravu předmětů oproti hráčům neplatícím, který může, ale také nemusí kvůli tomu déle farmit. To není P2W systém. V rámci mobilních her na google play je toto ještě velmi umírněné.
Nesrovnávejte to s PC hrami, ale s mobilními.
„jen zvyšuje šanci platícímu hráči na rychlejší úpravu předmětů oproti hráčům neplatícím“
ano to je p2w systém
To je tak hezky kulatně řečeno, že jsem si nemohl nevzpoměnout na některé skalní fans tady jak ve 2012 obhajovali RMAH a říkali jak je to vlastně nevinnost sama, když si člověk jenom připlatí aby dané předměty, které by nakonec beztak sám našel, prostě jen získá dříve. Než ovšem vyšlo najevo to, na co ti největší hejtři poukazovali od začátku, totiž že v zájmu rentability takového systému bude nutné dropy i item systém nastavit a manipulovat tak, aby byli lidé pro RMAH co nejlépe motivováni (jinými slovy aby si sami nedokázali v reálném čase najít nic).
Tady je to úplně o tom samém. Ano, neplatící hráč „může a nemusí kvůli tomu déle farmit“, ovšem pokud mu má daná mikrotransakce něco nabídnout a motivovat ho ke koupi, pak neplatič nejenomže může ale v 95% případů déle farmit prostě musí. A vzhledem k tomu že je to Activision-Blizzard, kdo má tuhle hru na starost, tak je nasnadě že se bude usilovat o maximalizaci zisku za každou cenu.
Osobně si myslím že na poli mobilních her je to furt snesitelné a OK. Nechci si moc hru spoilovat, tak se nedívám nijak extra na streamy z hraní, ale co jsem tak měl možnost vidět, přijde mi to fajn. Je jasné, že nelze čekat styl hraní na PC, ale dost mi to na první pohled udělalo radost… jestli to je po pár hodinách a v endgame nuda nebo nějaké P2W … to nevím a nesoudím a neodradí mě to, až hra vyjde i u nás 😀 jen by mě zajímalo, kdy to pustí i tady..
Já tomu fandím nikdy jsem to nehejtil, jen mám obavy, že hra super, ale na mobilu se nedá hrát tak dlouho jako u PC třeba.. vidina lehnout si do postele a pařit a pařit je super, nicméně displej je tak dost teplý a mě osobně to dost otravuje, jak si pálím polštářky u palců 😀
Eventuelní řešení bude emulátor .. ale kdoví, než se to nějak zprovozní … ale mobilní CODko jsme taky jaksi hráli a byla to zábava 😀
Prave proto by to mohli hodit i na Switch. Velkej displej a pohodlny ovladani. I takovy rychly veci jako je Hades se na tom hrajou dobre. Vylouceny to ostatne neni. Cheng rikal, ze hodne lidi je o to prosi.
Připojím si k telefonu ovladač a obraz budu zrcadlit na televizi čimž se z telefonu stane jakási konzole 🙂 , uvidíme jak to bude u Diabla immortal fungovat.
Lidi to docela chvali, i ovladani je prej dobry. Mohli by to vydat na Switch.
Hej, tiez som toho nazoru, ze by to mohli hodit na Switch. Potom by som aj uvazoval o kupe 😉
Ja ho kupoval kvuli BOTW. Ale moc sanci tomu nedavam. Prece jenom pred 2 rokama na nem vysla plnotucna trojka, tak by to nedavalo moc smysl. Ostatne porad cekam kdy mi Blizz vyda na Switch Hearthstone :/