Diablo Immortal: Postavy a dovednosti

Kromě zbraní, brnění a dalšího vybavení, jsou nedílnou součástí Diablovek hlavní postavy. Na koho se můžeme těšit? Jak bude vypadat jejich progresse? Na to se podíváme v dnešním příspěvku.

Ať už si libujete v půlení monster, jejich vnitřnostmi zdobíte území, měníte kultisty v červený opar, nejedno oko kvůli šípu nezůstane v důlku, být silnějším a rozsévat zkázu v řadách pekelníků je volacím znakem všech Diablo her. Diablo Immortal v tomto nebude vyjímkou.

Podíváme se, jak třídy postav a dovednostní systém pomáhají postavě sílit, vytvářet vysoce efektivní buildy a oddělovat maso od kostí.

Seznamte se, zde jsou vaši hrdinové

V technické alfě budou dostupné tyto čtyři postavy:

 • Kouzelník (Wizard)
 • Barbar (Barbarian)
 • Monk (Monk)
 • Lovec démonů (Demon Hunter)

Pokud jste Diablo hráli již dříve, tyto postavy vám nebudou neznámé. Diablo Immortal jim dává zcela nové identity. Každá postava má možnost volby ze dvou primárních unikátních dovednostní a sady dovedností, jenž některé z nich jsou veteránům již známé, a některé jsou zcela nové. Navíc každé použití primárního útoku nabíjí Ultimátní dovednost, krátký, leč signifikantní boost.

Rostoucí síla

S rostoucími levely se odemykají nové dovednosti. Síla dovedností roste společně s vašimi levely. Abyste si vytvořili vlastní build, budete si moct vybrat jeden primární útok a čtyři dovednosti, jež budete moct měnit za běhu.

Příklad buidu: Kouzelník

Vyberete si Electrocute jako primární útok a dovednosti budou následující: Meteor, Black Hole, Teleport a Ice Crystal. Black Hole udrží nepřátele v přijatelné vzdálenosti od vás, a zatím co je budete jak kancléř Palpatine budete smažit blesky, tak jim na hlavu jim hodíte Meteor. Postupující nepřátele můžete zpomalit kouzlem Ice Crystal a pokud půjde do tuhého, Teleportujete se pryč.

Příklad buidu: Lovec démonů

Kombinujte sílu základního výstřelu z kuše, Smoke Screen, Strafe, Knife Trap, Daring Swing a vytvořte tak hit-and-run build. Smoke Screen mezi nepřáteli vytvoří kouřovou clonu, vletíte mezi ně útokem Strafe, Daring Swing vám pomůže utéct a kdyby se někdo rozhodl vás pronásledovat, hodíte mu pod nohy Knife Trap.

Zkoušejte buildy a bavte se. Nezapomeňte na legendárky, které vylepšují, nebo mění jak některé dovednosti fungují.

Síla paragonů

Paragon levely (zkušenosti, které získáváte po dosažení maximálního levelu) se vrací, ale budou zcela změněny. V Diablo Immortal budou součástí talentových paragon stromů, každý z nich poskytuje unikátní bonusy ve formě boostu statů a distinktivních perků. V současné alfa verzi hry jsou tyto čtyři paragon stromy:

 • Přeživší (Survivor): Tyto talenty vysoce zvyšují schopnost přežít.
 • Lovec pokladů (Treasure hunter): Máte vyšší příjem zkušeností, vyšší šanci na nalezení pokladu, zlata a kamenů.
 • Ničitel (Vanquisher): Pokud hledáte talenty, které z vás udělají smrtící nástroj, už nemusíte dál číst.
 • Gladiátor (Gladiator): Tyto talenty zvyšují vaši efektivnost v boji proti ostatním hráčům.

Plánujeme přidávat další paragonové talentové stromy.

Paragon body získáváte po dosažení maximálního levelu. Tyto body můžete utratit v jakémkoliv talentovém stromu, který máte odemčený. Například můžete utratit jeden bod v Survivor stromu, další bod ve Vanquisher atd. Diverzifikace je užitečná, ale má to jeden háček: V jeden moment může být aktivní pouze jeden talentový strom.

Co to znamená? Každý strom nabízí trvalé atributy (Permanent Attributes) a specializované dovednosti (Specialization Skills). Trvalé atributy jsou boosty, které získáváte za utracené body. Specializované dovednosti máte k dispozici pouze tehdy, pokud je aktivní daný Paragon strom. Trvalé atributy, jak název napovídá, přetrvají i když není daný Paragon strom není aktivní.

Například Vanquisher má pasivní talent, který zvyšuje Offense Rating, a aktivní talent zvaný Zeal, který zvyšuje Attack speed po zabití monstra. Pokud deaktivujete Vanquisher strom a aktivujete jiný, Zeal nebude fungovat, ale Offense Rating z pasivky zůstane.

Zdroj: Blizzard

Komentáře 25

 1. Omlovám se za OT, ale aktuálně je zde celkem klid a mám nějaké dotazy, možná budou zajímat i ostatní.
  1. fungují boti i na GR solo?
  2. jaký follower se vám osvědčil k monkovi kolem GR 120 a jak ho máte postaveného?
  3. někde jsem tady četl, že se vývojáři snaží potlačit ve hře MF, používáte na pomocníkovi MF, konkrétně nagerling?
  Několik týdnů mně nepadnulo nic, co by se dalo použít, používám tři itemy, které nejsou ancientní. Mám ancientní náhradu, zvyšují tzv.“dmg“, (záměrně píšu v uvozovkách) ale vlastnosmi ve hře jim nemohou ancientní čuchnout .. však víte a tak hromadím kameny na augmentaci k ničemu.:)
  Nerozumím třeba faktu, že hráč který má paragon 1200+ (já 1700+), má mizerné předměty, kameny na podstatně nižším levelu, včetně vlastností které mají a je o dva GR solo max výš, než já. V prvnítisícovce je nacpáno několik stovek hráčů, které dělí od sebe 3 GR, rozdíl dvou GR je hodně. To víte, že zkouším různé varianty a mám slušný přehled o vlastnostech, které upřednostňuji před vitalitou a dextritou na itemech (opakovaně odzkoušeno), ale vychází mně to, že problém bude možná ve followerovi. Používám zatím templáře s nesmrtelností. Pokud je ochoten se někdo podělit o svoje zkušenosti s pomocníkem pro monka v první tisícovce, předem děkuji.
  Nepoužívám setové zbraně jako třeba shenlongs, mám to udělané jinak a funguje mně to delší dobu nejlépe, což si stále ověřuji změnami, ale co to udělá až budu hrát vyšší GR, netuším. icy veins, Diabloprogress a pod. mám prolezlé, ale nemohu se zbavit dojmu, že před GR vás hra „spočítá“ včetně pomocníka a rozhodne, zda máte nárok, nebo ne a nutí vás udělat změnu:) Třeba změním pasivní skil, jede to jak po másle, hra nabízí pylons, pěkné prostředí, což trvá jedno, nebo dvě kola a já se pokorně po pěti GR vrátím k původní sestavě, protože jsem v …..:) Jedete někdo s pomocníkem vysoké GR, bez nesmrtelnost?

  • Wítku, můžeš to smazat? Problém je v tom, že bych potřeboval občas něco konzultovat a nemám kde a s kým. V D2 byly známé hranice, kdy se co vyplatilo a diskuze k buildům byly i tak velice podnětné, ale to co jsem udělal, není správné, dělám v tom bordel. Děkuji.

   • Máme fórum 🙂

    • Aha, určitě jsem v sekci „forum“ už někdy byl, ale je to hodně dlouho. Nějak jsem si mylně zafixoval, že tam není nic pro mne. Tak to já si to prolezu, děkuji.

 2. Omlouvám se za promazání, ale rasistické poznámky jsou v dnešní době víc než ožehavé, nechci z toho mít nějaké problémy a opletačky.

  • spravne

  • Pozde, FBI a Antifa uz ti jsou na stope

   • Steam ukazuje, že na TQ mam pár set hodin. Zítra by mi měl dojít tablet, tak tomu dam šanci.

    • Bude o tom nejakej clanek? Docela me to taky laka.

     • Nechce se mi utrácet 🙂 Demo jsem nenašel, takže smůla.

     • Zatím mám základní hru už prakticky od vydání. Dlc koupím buď teď první a počkám na slevy, nebo když bude první dobrej, tak hned I zbytek. Jinak se titan quest hraje z myho pohledu dost dobře i na celkem malým displeji. Ani jsem si nevšiml nějakých zvláštních bugu takže to mají asi celkem vychytaný. Graficky je to fajn hra a nejvyšší detaily v pohodě zvládá i můj tel. nižší střední třídy.

     • Myslis, ze to Galaxy A51 rozbeha?

     • Hraju to na Xiaomi Mi A3. 4gb ram snapdragon 665. Nejvyšší detaily bet jedinyho problému. Nevím jaký specifikace má A50

   • dik, koukam na srovnani v AnTuTu benchmarku a A51 je o fous rychlejsi. Pomalejsi CPU, ale rychlejsi grafika a pamet, tak snad to pobezi plynule

    • Na Mia3 mám všechny detaily na max kromě stínů ty dělali problémy jinak teď vše běží naprosto v pořádku. Navíc koukám že ta A51 má I větší displej tak to bude o fous lepší zábava :-D. Jinak jsem právě dojel první postavu na normal a jdu na epic 🙂

 3. Kolik pohlaví bude hra nabízet?

 4. Je to jen můj dojem nebo to vypadá jako Diablo 3 s prvky Diablo IV? Už předešlý článek o zbraních mi byl trochu podezřelý a teď najednou talentové stromy? Bylo by fajn, kdyby kopnuli do sestavování buildů v D3 a dali tomu nový směr.

 5. jsem v jádru na vyvolávací postavy. absence WD a Necra už tak malý zájem o tuhle hru dorazila na úplnou nulu

  • Je to mobilní hra, tam je monetizace formou dokupování v podstatě jistá, tak stačí počkat a další postavy budou.

  • Necro by měl být při vydání hry (nebo to aspoň slibovali, pokud se něco nestalo) – na úvodním obrázku toho článku je úplně vlevo.

  Přidat komentář