Diablo Immortal: Closed Alpha novinky

Několik měsíců probíhala uzavřená alfa Diablo Immortal, ve které bylo testováno několik novinek.

Nová postava

Tvá víra tě nezradila. Křižák je zde. Jako fanatický stoupenec oděný do neproniknutelného brnění vybavený řemdihem procházejte bitevním polem. Hledejte božský význam v čištění světa Sanctuary od pekelného hnusu za pomoci humanity, svaté magie. Křižák je mid-range hybrid – kouzelník/melee kolosus.

Následovat jej bude Nekromant.

Nové zóny a dungeony

Dobrodružství pokračuje. Hluboko v srdci hor Tamoe vstoupíte do nové zóny Mount Zavain. Ta je domovem Monků. Khazra, taktéž známí jako kozolidé, či kozí démoni, jsou na válečné stezce, která ohrožuje Sentinel’s Watch. Odražte zuřivou invazi, ponořte se do mlžného závoje a poražte nebezpečí, jenž může mít indice vedoucí k úlomku Worldstone.

Vydejte se skrz sněžné pláně Frozen Tundra. Válkou stižená oblast hory Arreat je stále pustošena Pánem Destrukce. Pouze barbaři dovedou udržet Baalovy armády na uzdě, ale jednotlivé klany jsou rozesety po celé oblasti a izolováni od ostatních. Musí se sjednostit, nebo zemřou v osamění. Dejte dohromady barbarské kmeny a spojte se v boji proti stejnému nepříteli, nebo opět začne rozsévat zlo.

Toto je pouze špička ledovce. Objevil se nový dungeon ve Frozen Tundra. Dungeon, ve kterém se skrývá relikvie z dávných, dlouho zapomenutých časů. V Cavern of Echoes budou hráči při hledání Iceburn Tear muset odvrátit chladný dotek smrti.

Cyklus sváru – Cycle of Strife

Od rozbití Worldstone konflikt mezi Nebem a Peklem pohltil celý svět. Nejelitnější válečníci, Immortals, přísahali, že ochrání Sanctuary před zlem. Vybaveni Eternal Crown a přístupem do Immortals’ Vault mají mnoho možností, jak zůstat ostražití při hlídání lidskosti. Takovéto riziko si žádá odpovědnost, protože zlo nikdy nespí, Immortals ve svém úkou nesmí polevit. Pokud ovšem jejich úlohu nezvládnou, Stíny je nahradí jako strážce Sanctuary. A jako noví Immortals budou vědět, že je čeká stejný osud.

Cycle of Strife

Při Cycle of Strife bojují tři frakce, Adventurers, Shadows a Immortal(s), o Eternal Crown. Starodávný zdroj a středobod Cycle of Strife.

Připravte se na válku

Pouze ti s bystřejšími smysly pro přežití budou žít tak dlouho, že budou moct rozhodnout o svém osudu. A mezi nimi jsou hledači dobrodružství a pokladů, taktéž známí jako Adventurers.

Všichni hrdinové začínají jako Adventurers, plní denní mise vedoucí k potlačení všudypřítomného zla. Jakmile budou dostatečně silní, mohou buď současné Immortals vyzvat na souboj a stát se Shadow, nebo mohou dostat pozvánku do řad Imortals.

Staň se tím, čeho se světlo bojí: Osvoj si Stíny

Za zdmi posvátných hal jsou ti, jenž sledují Immortals ostřížím zrakem. Jsou známí jako Stíny a jejich jediným úkolem je zajistit, aby Immortals vydrželi bránit Sanctuary před silami Pekla. Pokud Immortals selžou, nahradí je Shadows. Pouze ti nejelitnější válečníci jsou hodní Eternal Crown a ušlechtilého břímě.

Co budete jako Shadow dělat

Všichni Shadow mají jediný cíl, vyvolat Rite of Exile, těžce vydřenou šanci sundat z trůnu Immortals. Ale i uvnitř Shadows je kompetice. Sami mezi sebou bojují o to, kdo je nejsilnějším kandidátem na Rite of Exile. Shadows se dělí na Dark House, a jednotlivé Dark House mezi sebou soupeří o to, kdo vyzve Immortals. Pouze ten nejlepší Dark House se zúčastní Rite of Exile.

Kontrakty

Shadows se budou účastnit tématických úkolů – Kontraktů – aby se zvýšilo jejich postavení v Dark House, který reprezentují. Kontrakty zvyšují šanci na účast v Rite of Exile.

Vault

Shadows mohou udělat nájezd na Immortalský Vault a pobrat, co zvládnou. Čím déle ve Vaultu zůstanete, tím zvyšujete šanci, že vás odhalí stráže, které přivolají Immortals. Pokud se tak stane, Immortals se mohou teleportovat přímo do Vaultu a vyzvat vás na přímý PVP souboj. Pokud Immortals vyhrají, vše, co jste posbírali, ztratíte. Pokud chcete do Vaultu, buď vy, nebo člen vaší party musí mít Shard of Living Night.

Cesta krve

Aby Shadows otestovali odvahu a zjistili, že jsou hodni trůnu Immortals, mohou zkusit výzvu v podobě krátkého solo dobrodružství Path of Blood proti skupině démonů a monster. Čím vyšší level, tím vyšší obtížnost. Pokud zvládnete level vyčistit, zvýší se vaše postavení mezi Shadows a přiblížíte se k Eternal Crown.

Shromáždění

Zatímco Shadows spolupracují na sesazení Immortals, na trůn nemůžou usednout všichni. Top10 Dark Houses vyšlou jednoho šampiona ve chvíli, kdy započne Rite of Exile. Když se usadí prach a Immortals jsou poraženi, vzejde jeden vítěz a uzme Eternal Crown.

Rite of Exile

Když Rite of Exile započne, Shadows z nejsilnějších Dark Houses vyzvou v PVP boji Immortals. Jestliže Shadows zvítězí, bude korunován nový Immortal a cyklus započne znovu. Pokud Shadows prohrají, současní Immortals budou vládnout dál.

Pouze jeden Hrdina může nosit korunu Immortal vůdce – Eternal Crown, ale všichni jeho spolubojovníci se stanou součástí frakce Immortals. Jestliže se vám podaří uzmout trůn a stát se Immortal, bude vaším úkolem vylepšovat Dominance a bránit se útokům Shadows a Dark Houses.

Crowns of the Immortals & Essentia

Vůdce Immortal, který bude nosit Eternal Crown, bude mít možnost korunovat 4 další velitele, kteří budou mít svoje vlastní koruny. Každá koruna propůjčí speciální síly, jejichž síla bude závislá na Dominance. Jedná se o mix ofenzivních a defenzivních buffů pro hráče nosícího tuto helmu a jeho spoluhráče v blízkosti.

Plněním Daily Goals budou Immortals sbírat Essentia, zdroj, který se bude používat na raidy, např. Kion’s Ordeal.

Kion’s Ordeal

Kion’s Ordeal je unikátní raid dostupný pouze pro frakci Immortals. Jakmile budou Immortals připraveni, mohou použít Essentia a otevřít raid až pro 48 lidí. Na jeho splnění (zabití bosse) mají 30 minut.

Za splnění Kion’s Ordeal získáte nejen silné odměny, ale i Blessing of Daedessa – buff pro Immortals a Adventurers. Tento buff poskytuje bonus do Elder Rifts a navíc naplní Vault. Pokud ovšem Immortals nezvládou vyčistit raid, buff dostanou Shadows!

Braňte Vault

Shadows se mohou pokusit zaútočit na Immortal Vault. Když se tak stane, Immortals musí shromáždit obranu. Pokud je vyvolán poplach, Immortals se mohou teleportovat a pomoc Vault Guardians, pokusit se zastavit útok Shadows a zabránit jim odnést poklady. Immortals budou krátce po teleportu do Vaultu nesmrtelní.

Cykly v Diablo Immortal: Přivítejte nové vládce

Cykly v Diablo Immortal slouží k tomu, aby byla ukončena vláda současných Immortals. Pokud Dark House porazí Immortals během Rite of Exile, současný Cyklus skončí a začne nový. V tu chvíli se všechno spojené s Cyklem resetuje. To znamená: Ranky, Eternal Crown levely, Path of Blood atd. Po skončení Cyklu dostanou všichni účastníci speciální tituly Deeds of Valor, které budou reprezentovat jejich úspěchy. Vůdce Immortals a jeho 4 zástupci dostanou speciální poctu: Jejich jméno bude nesmazatelně vyryto na Wall of Honor. Cyklus ovšem neskončí, pokud se Immortals povede ubránit v Rite of Exile.

Battleground

Před vlastním Cycle of Strife se otevře Battleground, ve kterém si hráči otestují odhodlání. Navštivte Immortal Overlook ve městě Westmarch a zúčastněte se PVP bitev 8v8. Hráči si mohou vybrat, zda chtějí útočit, či bránit. Nebo nechají vybrat hru, na kterou stranu je postaví, odměnou jim bude větší odměna.

Útočící hráči musí zabít Guardians a eskortovat Zealous Idols, aby byli schopní zničit Ancient Hearth, zdroj síly nepřátel. Obránci jim v tom musí pochopitelně zabránit, buď v časovém limitu, nebo útočníky prostě vymažou z mapy.

Helliquary

Po dokončení hlavní dějové linky v Bilefen se hrdinové setkají s Deckardem Cainem v jeho dílně. Deckard vám představí jeho nového přítele, barbara Rayoca, mladého muže z hory Arreat. Rayoc po boku Charsi (kovářka z Diablo 2) vyvinul zajímavé zařízení zvané Helliquary. Tato mašinka umožní hráčům lokalizovat silná monstra a pochytit je. Jakmile je příšera poražena, Helliquary přemění její zbytky (Demonic Remains) do síly, kterou může hrdina využít.

Helliquary je potřeba levelovat, aby mohla využívat více sil. Hráči musí sbírat Scoria, které za pomoci Charsi přemění na Hellfire Scoria, jenž pak může být využito na levelování Helliquary. Jak je Helliquary vylepšováno, hráč využívá více sil. V určitých interval se naskytne možnost konfrontovat velmi silná monstra. Seberte odvahu, naostřete zbraně, nachystejte potky, naleštěte zbroj. S každým levelem Helliquary jsou monstra silnější. V end-game se hráčům postaví nebezpeční bossové, na které se musíte náležitě připravit, ba co víc, musíte spolupracovat, abyste tyto výzvy pokořili. Jen ti nejlepší získají nejcennější odměny.

Obchodník s Essencí

Dobrodruzi navštívivší město Westmarch naleznou obchodnici jménema Zamina. Navštíví ji v případě, že chtějí využít Essence Transfer system a tím upravit legendární vybavení. Tento systém si vzal inspiraci z Kanai’s Cube. Hráči mohou extrahovat Essenci legendárního předmětu a přidat si ji do sbírky. Poté mohou využít možnosti Inherit a Essenci přesunout do jiné legendárky a zcela tak nahradit původní legendární vlastnosti, jméno, 3D model a text, ovšem za ponechání atributů, magických a dalších vlastností, ranku, gemů a socketů. Nebojte, tento proces lze vrátit zpět.

Zdroj: Blizzard

Jsem jediný, komu se hra začíná zdát krape překombinovaná a navíc s obrovským potenciálem k Pay-to-Win?

Komentáře 4

  1. Z popisu to zní jako hybrid mezi D3 a D4, jen pro mě z nepochopitelných důvodů na mobil.

    • miroslovakia

      money…v Ázii sú mobilné rpg hry neskutočný biznis…

  2. Díky za článek, no celkem se v tom ztrácím. Na mobilní hru a nejen na mobilní ale na diablovku se mi to zdá po přečtení článku až moc složité, a ta má idea si porelaxovat po práci jen zabíjením monster se trochu vytrácí 😀 . Daily q jsou zlo, ze začátku si člověk řekne jo dobré, ale když to dělá každý den 7 dní v týdnu tak to rychle začne štvát a stane se z toho povinné denní kolečko co zabíjí čas, které je nutné absolvovat, což znám moc dobře z wowka :-/ .

    No uvidíme jak to bude fungovat v reálu.

  3. Nie neni si jediny komu sa to zda P2W som uz spominal ked si postoval starsi prispevok kde sa pojednavalo o hernych menach a co za co si mozes kupit. Plus tie vstupy do dungoch a moznost lepsieho dropu. Teraz sa ktomu zamiesa pvp kde budes mat daily misie a urcite si budes moct prikupovat za neaku tu ich menu vstupy . Podla mna ta hra je planovana od zaciatku ako p2w. Na only cosmetik zalezitosti nema blizz gule a ani uz povahu. Ked nebude riadne cinkat do kasicky tak ta neako omezia a budes bud musiet platit alebo nie ale bude ti vsetko trvat 5x dlksie mensi luck a na urcite veci nedosiahnes alebo sa im na to vyprdnut a prestanu robit tieto kvazi f2p srajdy a zacnu sa venovat AAA zalezitostiam.

  Přidat komentář