Diablo Immortal je téměř hotové

Internetový magazín Bloomberg přinesl překvapivou informaci o stavu vývoje nové, mobilní hry z dílen Blizzardu. Dočkat bychom se měli již brzy.

Čína je, co se týče her, poněkud zvláštní. Hry potřebují povolení, aby vyhovovaly zdejším zákonům a kulturně-společenským konvencím. Minulý rok došlo k 10měsíčnímu zastavení schvalování, protože vznikl nový regulátor. Ten má za cíl bojovat proti závislosti na počítačových hrách. Tím vznikla dlouhá řada neschválených her. Podle magazínu Bloomberg toto zastavení schvalování způsobilo, že herní trh na dálném východě ztratil několik set miliard dolarů na hodnotě.

Podle tiskové agentury Reuters hlavní cenzurní úřad letos opět požádal lokální úřady, aby přestaly posílat další žádosti o schválení, čímž v podstatě znovu došlo k pozastavení, jelikož seznam her z roku 2018 čekajících na schválení má tisíce položek. Firma NetEase, stojící za vývojem a distribucí Diablo Immortal v Číně, ovšem tyto zvěsti popřela. Zároveň potvrdila, že vývoj Diablo Immortal se blíží ke konci.

CFO (Chief Financial Officer, finanční ředitel) Yang Zhaoxuan na konferenčním hovoru s analytiky pronesl:

Některé provinční a místí regulatorní orgány upravily formát žádostí, ale my to nepovažujeme za zastavení schvalování.

NetEase tedy s čínskými úřady do nějaké míry spolupracuje a komunikuje, a zcela evidentně pracuje na schválení Diablo Immortal, čímž by se potvrdilo chystané vydání dalšího díl hack-and-slash rubačky. NetEase a Activision zcela nepochybně potřebují razítko schvalující vydání poslední iterace Diabla v Číně, tím by se jim povedlo dostat Diablo do mainstreamu a širšího povědomí veřejnosti. Yang Zhaoxuan taktéž uvedl:

Z pohledu co-developera je hra víceméně připravená. Pokud chcete znát přesné datum vydání, obraťte se na Activision-Blizzard.

Zdroj: Bloomberg, Otechnice.cz

Komentáře 9

 1. No, jestli je to pravda, tak jsem zvědavý na kvalitu (Witek nám určitě zrecenzuje 🙂 ). A proč? Jde o to, že prý na Blizzconu (nevím z koho) vypadlo, že na hře dělají teprve několik měsíců. A jestli je pravda o datu vydání (jaro 2019), tak by to znamenalo, že jim na to stačil cca rok. Nevím, ale i na mobilní Diablo se mi to zdá jako hodně krátká doba vývoje. Nebo je to u mobilních her normální čas na vývoj?

 2. Nechává mě v klidu. Na druhou stranu jí stejně zkusím aspon uvidím proč jí Blizzard uvedl jako TOPovku na Blizzconu.

 3. BaronDevil666

  Jestli to nedostane zelenou v Cine, tak to bude hrat zakladna tak 5ti hracu… Vlastne bych jim takovejhle disaster pral.

 4. Dark_Deamon

  Možná by to měli přejmenovat na Diablo Mortal.

 5. Jiný trh tohle ani zajímat nemůže, tak když nedostanou razítko, budou akcie zase padat.

 6. Z pohledu co-developera je hra víceméně připravená. Pokud chcete znát přesné datum vydání, obraťte se na Activision-Blizzard.

  Je mi z takové situace blivno !

  Přidat komentář