Diablo: Immortal pololetní update ze srpna 2020

Diablo: Immortal je ve vývoji hezkých pár let a informací je po skrovnu. Po dlouhé době jsme dostali novinky z čínského ChinaJoy, které ani nebyly oficiálně komunikovány.

Po dlouhé době se na oficiálním blogu objevil příspěvek o stavu vývoje Diablo: Immortal.

Zdravím Diablo Immortal komunitu!

Už nějakou chvíli jste od nás nic nedostali, takže jsme se chtěli podělit o informace o tom, jak pokračuje vývoj Diablo Immortal. Všimli jsme si mnoha palčivých otázek ohledně stavu vývoje Diablo Immortal. Buďte si jisti, že na hře se maká.

 Pracujeme z našich domovů a vývoj nadále dobře pokračuje. Máme radost, že se blížíme ke klíčovým milníkům. Jedním z nejdůležitějších milníků každé Blizzardí hry je interní testování. Blizzard je plný zanícených hráčů s rozdílnými styly a rozdílnými chutěmi. Interní playtest umožňuje vývojářskému týmu přístup k detailní zpětné vazbě.

Diablo Immortal tým se těší na to, jak si kolegové po celém světě budou užívat naši hru. Feedback budeme sbírat dd prvního přihlášení k výběru legendárky, jenž perfektně zapadne do vašeho buildu, bude nám pomáhat v rozhodování při dalším směrování hry před tím, než opustí zdi Blizzardu. Při práci na tom, co je možné na mobilech chceme, aby hra poskytovala autentický Diablo boj a tradiční lesk Blizzardích her tak, aby hra byla na dané platformě intuitivní.  Jakmile interní testy skončí, zaměříme se na zpracování zpětné vazby. Tento milník je pro tým klíčový, jelikož chceme, aby Diablo Immortal bylo skvělé už ve chvíli, kdy jej vypustíme do světa. Poskytnout hru více lidem v Blizzardu je velkým krokem před tím, než jej předáme do vašich rukou.

Diablo Immortal se blíží dokončení a my se nemůžeme dočkat, až se budeme moci podělit o více detailů ohledně testování a vydání hry. A teď něco osobního. Chtěl bych tuto chvíli využít k tomu, abych poděkoval za neutuchající podporu a trpělivost. Za celý Diablo Immortal tým chci říct, že jsme vděční, že jste i nadále s námi a velmi si vážíme vašeho zájmu o hru. Vězte, že pekelní přisluhovači tvrdě makají a nemůžeme se dočkat, až se s vámi ve správný čas podělíme o vše, co jsme udělali.

Wyatt Cheng
Lead Designer, Diablo Immortal Team

Zdroj: Blizzard

Před pár dny proběhl klasický konferenční hovor s investory, na kterém bylo řečeno, že během několika týdnů začne interní testování Diablo Immortal. Tato zpráva, v kombinaci s výše zmíněným nám dává naději, že snad již na podzim se dočkáme beta testování. Server Blizzplanet kontaktoval insidera se jménem „MrMesli“, jenž má s testováním mobilních her zkušenosti a podělil se o detaily, jak by takový test Diablo Immoratl mohl vypadat.

Když necháte hru otestovat kolegy z firmy, není v ranné fázi vývoje, kdy je hra rozbitá. Je ve velmi pokročílé fázi a očekává se vylepšení zážitku ze hry. Veškeré testování před touto fází je omezeno na tým dělající na dané hře. To mě vede k domněnce, že hra je v pozdní fázi vývoje. Po tomto interním testování očekávám regionální testování pro několik málo vybraných regionů.

Testování proběhne na nejspíše na iOS a možná na Google Play. Content crators dostanou přísput skrz aplikaci Testflight (pouze iOS). Vybrané Apple účty budou označeny a bezpečnou cestou obdrží buildy přímo od vývojáře. Tyto buildy nebude možné sdílet na internetu.

Z mých zkušeností z oboru vím, že regionální testování nefunguje na základě náhodného výběru lidí. Funguje to na principu, že všichni lidé ze zemí X a Y si budou hru moct stáhnout a hrát. Většinou tyto země pochází z druhotných trhů, nikdy to není USA, nebo většina zemí v EU. Často toto regionální testování probíha v Indii, Brazílii, Austrálii, Kanadě, Vietnamu, Filipínách a několika dalších. V těchto zemích dělám i já naše regionální testy, stejně tak i moji kolegové z branže. Moje prognóza zní, že někdo na Twitteru, či Redditu napíše: „OMG, Diablo Immortal je ke stažení pro iOS v Brazílii!“ Takhle to většinou funguje. Potichu. Bez oficiální komunikace dané firmy a to do chvíle, než je hra ve stavu, kdy může být celosvětově vydána.

Zdroj: Blizzplanet

Ještě bych chvíli počkal s nákupem nového telefonu, ale už teď to vypadá, že se můžeme začít těšit. A nemá někdo iPad na zapůjčení? 🙂

Komentáře 4

 1. SoulCrusher

  stale som nepochopil preco Blizzard medzi jednotlivymi castami Diabla vsunul take pauzy aby teraz rozbehol vyvoj 2 roznych Diablo…
  To radsej Diablo Immortal mohli zapracovat ako datadisk do D3, to by davalo vacsi zmysel ako pred D4 vydat Diablo Immortal

 2. U Di je velká nejistota úspěchu na asijském trhu.
  Mezi mobilními MMORPG je stále tam už moc velká konkurence . Další věc je, že HW náročnost. Tahle hra určitě pokud to neoptimalizuji nedonutí lidi co mají telefon za 150-200$ si koupit smartphone za 750-1000$, spíš se to opět negativně projeví na počtu hráčů.
  Skoro bych věřil, že vydání se nedočkáme a vymyslí nějaký zástupný důvod na co to svést a nevydat. Než vynést na stůl že to není životaschopný titul a správný moment propásli o několik let zpět.

 3. nevypada to nejhur, jenom se bojim toho ovladani, respektive matlani po displeji

  • Pokud by bylo ovládání podobné jako měl třeba Titan quest tak není problém.

  Přidat komentář