Diablo IV odloženo

Není to tak dávno, co Diablo IV dostalo nového ředitele. Bohužel se stalo, co mnozí z nás očekávali. Diablo 4 bylo odloženo.

Diablo IV je snad nejočekávanější hrou Blizzardu. Blizzardem ovšem v současných měsících hýbá sexuální skandál obřích rozměrů a Diablo IV dostalo nového ředitele. Došlo ovšem na očekávané, DIV bylo odloženo, informoval o tom Armin Zerza, CFO Activision Blizzard (finanční ředitel) na pravidelné telekonferenci s investory:

Rozhodli jsme se dát vývojářům Diablo a Overwatch více času, aby byl zaručen zážitek, který si komunita zaslouží. Chceme, aby obě frančízy měly maximální úspěch. Proto pro rok neplánujeme, že se Overwatch 2 a Diablo IV objeví v roce 2022. Prodloužení vývoje sníží finanční výhled očekávaný během příštího roku, ale pevně věříme, že se jedná o správné rozhodnutí jak pro naše lidi, tak pro dlouhodobý úspěch fránčíz, ale i pro investory.

Mike Ybarra dodává, že čas navíc umožní rozšířit vývojářské týmy.

Konkrétní datum ovšem nebylo stanoveno, očekává se posunutí na rok 2023, spíše však 2024.

Zdroj: Wowhead

Komentáře 13

 1. SoulCrusher

  rok vydania:
  Diablo 1996
  Diablo 2 2000
  Diablo 3 2012
  Diablo 4 2032 ?

 2. Jasně, nic se nesmí uspěchat….. Blizz si dělá ze svých fanoušků legraci. D4 už měla být dávno hotová. Na tyhle jejich prohlášení o kvalitě a bla bla bla se mohu jen pousmát. Tak hodně štěstí a možná se podívejte z Blizz na POE, jak ta roste, žije, přináší sezony a tak dále, D3 už je jen nostalgie.

 3. Začátkem roku vyjde konečně v EU hra Lost Ark .. a bude se hned dobře čekat 😀 pohoda.

 4. Glimmer Man

  Myslím, že to je dobře. Ono to šití her horkou jehlou a vydávání nových věcí co nejdříve asi nebude správná cesta pro D-IV. A už vůbec jsem to nechápal u OW-2. Ono „čím víc hra, tím víc štěstí zákázník“ určitě u Blizzardu fungovat nebude. D-IV začli šít narychlo kvůli průseru s představením Immortal, což by nebylo dobře, kdyby tato hra vznikla jako rychlá záplata průseru. Za mě OK, raději nic, než to zmrvit.

  • @Glimmer Man s tím souhlasím, přece jen ta věta delayed game is eventually good but rushed game is forever bad má něco do sebe.

   Jenže problém je v tom že když už ta hra konečně vyjde, tak budou všichni už jinde – jak Blizzard tak ARPG trh. Za 3 roky vyjde PoE 2, Lost Ark a Wolcen dostanou v mezičase spoustu QOL a content patchů takže už budou taky úplně někde jinde + vyjdou ještě další hry. Konkurence bude obrovská a situace bude o to složitější, že narozdíl od D3 už se tentokrát nic Blizzardu neodpustí.

   A vzhledem k tomu že nějaké akcie A-B mám a pravidelně sleduju jejich čtvrtletní reporty můžu říct že projekt D4 je z hlediska budoucího směřování firmy absolutní zbytečnost. Vlastně vůbec nechápu proč se s tím mažou, i když pravděpodobně s tím bude mít hodně co do činění fiasko s D:I. Jenže Immortal vychází příští rok a já odhaduju, že bude mít minimálně 80 milionů hráčů. Takže všechny zdroje půjdou jeho směrem a na nějakou D4, která bude mít pravděpodobně stěží čtvrtinu se Blizzard vykašle.

 5. Nezbejva nam nic jinyho nez hrat Immortal.. https://i.imgur.com/kG460tT.jpg

 6. No za D2R ďakujem. A za mňa sklamanie. Vidím to tak, že sa presuniem na POE a POE 2(keď bude). Zvykol som si čakať na Bliz hry lebo som čakal kvalitku no toto čistý flusanec do tváre. Ak hra výde kúpim si ju no inak som neviem asi zhnusený. Thx Bliz

 7. tady se není o čem bavit, konkurence je kilometry před diablem… btw jestli je d4 nejočekávanější hrou Blizzardu tak mají obrovský problém pač na něj čekají opravdu jen zaslepení fanboys s klapky přes oči

 8. miroslovakia

  ak to vôbec niekedy uzrie svetlo sveta….myslím si, že to reštartli skoro od začiatku ….nemajú ľudí a vedenie sa tam strieda ako počasie v apríli….nemám z toho dobrý pocit….nové neukázali z hry dávno nič len ako v púšti robili zvuk.

  • Ja si myslim ze niekedy to uzrie svetlo sveta…ale nedovolim si predpovedat ze kedy. Skoda…zahral by som si to. Ktovie ci v 2024 na to budem mat cas

 9. A až to vyjde, tak už to bude zastaralé 😀 😀

 10. 🙂

  Přidat komentář