Diablo IV odloženo

Není to tak dávno, co Diablo IV dostalo nového ředitele. Bohužel se stalo, co mnozí z nás očekávali. Diablo 4 bylo odloženo.

Diablo IV je snad nejočekávanější hrou Blizzardu. Blizzardem ovšem v současných měsících hýbá sexuální skandál obřích rozměrů a Diablo IV dostalo nového ředitele. Došlo ovšem na očekávané, DIV bylo odloženo, informoval o tom Armin Zerza, CFO Activision Blizzard (finanční ředitel) na pravidelné telekonferenci s investory:

Rozhodli jsme se dát vývojářům Diablo a Overwatch více času, aby byl zaručen zážitek, který si komunita zaslouží. Chceme, aby obě frančízy měly maximální úspěch. Proto pro rok neplánujeme, že se Overwatch 2 a Diablo IV objeví v roce 2022. Prodloužení vývoje sníží finanční výhled očekávaný během příštího roku, ale pevně věříme, že se jedná o správné rozhodnutí jak pro naše lidi, tak pro dlouhodobý úspěch fránčíz, ale i pro investory.

Mike Ybarra dodává, že čas navíc umožní rozšířit vývojářské týmy.

Konkrétní datum ovšem nebylo stanoveno, očekává se posunutí na rok 2023, spíše však 2024.

Zdroj: Wowhead

13 komentářů u „Diablo IV odloženo

  1. Jasně, nic se nesmí uspěchat….. Blizz si dělá ze svých fanoušků legraci. D4 už měla být dávno hotová. Na tyhle jejich prohlášení o kvalitě a bla bla bla se mohu jen pousmát. Tak hodně štěstí a možná se podívejte z Blizz na POE, jak ta roste, žije, přináší sezony a tak dále, D3 už je jen nostalgie.

  2. Myslím, že to je dobře. Ono to šití her horkou jehlou a vydávání nových věcí co nejdříve asi nebude správná cesta pro D-IV. A už vůbec jsem to nechápal u OW-2. Ono „čím víc hra, tím víc štěstí zákázník“ určitě u Blizzardu fungovat nebude. D-IV začli šít narychlo kvůli průseru s představením Immortal, což by nebylo dobře, kdyby tato hra vznikla jako rychlá záplata průseru. Za mě OK, raději nic, než to zmrvit.

    1. @Glimmer Man s tím souhlasím, přece jen ta věta delayed game is eventually good but rushed game is forever bad má něco do sebe.

      Jenže problém je v tom že když už ta hra konečně vyjde, tak budou všichni už jinde – jak Blizzard tak ARPG trh. Za 3 roky vyjde PoE 2, Lost Ark a Wolcen dostanou v mezičase spoustu QOL a content patchů takže už budou taky úplně někde jinde + vyjdou ještě další hry. Konkurence bude obrovská a situace bude o to složitější, že narozdíl od D3 už se tentokrát nic Blizzardu neodpustí.

      A vzhledem k tomu že nějaké akcie A-B mám a pravidelně sleduju jejich čtvrtletní reporty můžu říct že projekt D4 je z hlediska budoucího směřování firmy absolutní zbytečnost. Vlastně vůbec nechápu proč se s tím mažou, i když pravděpodobně s tím bude mít hodně co do činění fiasko s D:I. Jenže Immortal vychází příští rok a já odhaduju, že bude mít minimálně 80 milionů hráčů. Takže všechny zdroje půjdou jeho směrem a na nějakou D4, která bude mít pravděpodobně stěží čtvrtinu se Blizzard vykašle.

Napsat komentář