Klíčové postavy Diablo IV vývoje opustily Blizzard

Blizzardem hýbá skandál, jaký zatím nezažil. Firma jako taková se dostala do hledáčku kalifornských úřadů, které došly k závěru, že ženy ve firmě byly, mírně řešno, utiskovány. Mezi oběťmi je např. i bývalá komunitní manažerka Nevalistis (Brandy „Dayntee“ Camel). Více v článcích na partnerském webu wowfan.cz.

Mezi hlavními vyníky patřil Alex Afrasiabi (WoW) a mnoho dalších převážně WoW vývojářů. Zdálo se, že to bude pouze a jenom Jesse McCree z Diablo týmu, ale bohužel není.

Největším překvapením je totiž zřejmě povinný odchod samotného ředitele Diablo IV vývoje. Ano, končí Luis Barriga.

Radši si ani nechcememe představovat, jaký dopad na vývoj Diablo IV bude mít odchod dvou zkušených veteránů.

Zdroj: Wowfan, Wowfan, Wowfan, Polygon

Komentáře 17

 1. SoulCrusher

  vie niekto aj detaily o tom ako boli tie zeny „utiskovany“?

 2. taky odpocitavate v kalendari den po dni jako na vanoce? https://youtu.be/eAIEDm4sUxA

 3. Jakákoliv šikana a obtěžování nejen na pracovišti není OK jenže u Americký soudů bývají divné věci, které nejsou tak pro Evropské právo a to i zvykové společenské jednoznačné.

  Vcelku mě ulpělo nedávno to kdy někdo osočoval jisté vývojářské studio, že není na fotce dostatečně genderově a rasově pestré…. …případně vlna banů, na různé herce po různých aférách, které i vyšuměly do stracena.

 4. Zdravím, mám dotaz na bug ve hře. Občas se mi stane, že se objeví nesmrtelná potvora. Má zdraví na minimu, vůbec se nehýbe, ale nejde nijak zabít. Jen stojí a já do ní buším. Je to problém u úkolů: zabij všechny potvory v dané úrovni a tak. Stává se to taky? Dá se to nějak řešit?

  • Mě se něco podobného stávalo ve wow při velkých eventech, kdy byl problém na serveru, který nestíhal a lagoval. Když habruje internet nebo server tak té potvoře stáhneš HP, ale nejde zabít a zůstává na místě s prázným HP. Je možné že se ti stalo něco podobného, ono blbly a padaly hlavně EU servery opravdu fest. (Při problémech s komunikací se serverem můžeš běhat po mapě, ale potvory stojí na místě, nebrání se a nejdou zabít )

   • Ok, díky za objasnění. Dříve mi to nedělalo a to hraju každou sezónu. Mohu to já nějak ovlivnit? Ono to kazí i truhly. Je tam podmínka zabij 100 potvor před vypršením času, což zvládnu, ale aby se truhla zpřístupnila, musím zabít všechny, co se objevily.

 5. Ja som popravde zvedavý čo bude s D4. Aspoň, že stihli vydať Resurected. D4 sa mi páči a teším sa ak ju vôbec vydaju, len sa skôr obávam, že tam nebude žiadna postava ktorá by ma zaujala. Okrem Rouge som sklamany a veľmi lebo mám rad WD alebo Necra

  • Však ještě snad nepředstavili všechny chary, ne ? Oni vlastně víceméně celkově představili velmi málo za tu dobu, co o té hře víme. A tato situace tomu ani trochu nepomáhá …

   • Tak ono není ani co ukazovat. Všem musí být jasné že to co teď prezentují začali plácat až po fiasku na blizconu.

 6. Já jsem spokojený, vyšmelil jsem Vex, udělal Hoto a jediné co nechápu je fakt, proč jsem hrál 20 sezón D3, proč jsem hrál hru, kterou „vymysleli“ amatéři.

 7. Na tento článek jsem bohužel čekal, že dojde … s tím, co se tam děje to bylo velmi předpovídatelné, akorát jsem si to nechtěl dopustit. No to abychom se asi začali smiřovat s tím, že D4 nebude.

 8. Já se nechci smát, ale ono to vážně nejde 😂

 9. Svět už se fakt zbláznil. Ideopolicie zničí vše.

 10. miroslovakia

  niečo je divné vo vzduchu, neukazovali pravidelné správy každé tri mesiace čo bolo podozrivé…
  potom z ničoho nič čerstvo prijatú firmu VV ktorá robila Diablo 2 ress presunuli priamo na vývoj Diablo 4 , boli šuškandy, že VV odmietli opraviť Warcraft 3 : reforged.
  Podľa mňa vo VV sú fajn vývojári ale majú skúsenosti s vývojom hier ? zatiaľ len robili remastre…
  nehovoriac , že rovno od nich človeka dali za jedného z CEO A:B.

  niečo je zhnité v štáte sanctuary…. :(((

  Barriga bol podľa mňa človek ktorý mal jasný koncept 🙁
  zbytočný kick…
  len obeť

  Přidat komentář