Kdo je akolyta na videu Diablo IV Announce Cinematic?

Jeden jediný akolyta rozvířil nekonečnou debatu, kým vlastně je. Mnoho lidí tipuje Ratrhmu, Baala, Malica a další.

Po pár dnech někonečných dohadů zřejmě přišel ten správný. Přinesl jej Diablo historie znalý Atom0s, který zároveň spravuje Diablo Wiki.

Jako jeden z nejvážnějších kandidátů na jméno akolyty byl Rathma, první nekromancer. Ten o svých rodičích v knihách říká:

„Although Lilith is my mother.“
„And Inarius is my father.“

Když pokračujete ve čtení knih, objevuje se v nich muž, kterého popisuje Zayl, a ze kterého se později vyklube Rathma. Rathma je podle popisu vousatý muž zahalený kápí, vypadá jako by většinu života strávil u moře, jizvy a chybějící prst naznačují, že byl podstatnou dobu lupičem.

V následujícím videu (s českými titulky) si můžete povšimnout, že muž je sice vysoký, část hlavy mu pokrývá kápě, na čele má viditelné rány, ale je hladce oholen a zdá se, že i dobře živený (nekromanti byli hubení, k životu nepotřebovali tolik jídla).

Pokud jste video pozorně sledovali, nemohlo vám uniknout, že postavě chybí kus malíčku, ale ne celý prst.

Tím se celé pátrání po záhadném akolytovi vrací na začátek. Atom0s si ovšem vzpoměl na jeden prsten ve hře – The Tall Man’s Finger. Popisek prstenu v překladu zní:

Tento prst byl useknut z ruky Umbaru kněze, který vstoupil do Mbwiru Eikura* při hledání vědomostí a vrátil se… změněný. Než byl nečistý přízrak zabit, bylo jasné, že oplývá velkou silou nad mrtvými, jeho ocelí pokrytý prst stále vykazoval část této síly.

*Unformed Land, centrální středobod náboženství Umbaru, spirituální svět. Witch Doctoři a Nekromanti do něho mohou za určitých podmínek nahlédnout. Více anglicky zde.

Výše zmíněné by sedělo na muže z traileru. Další stopou mohou být rány na čele, částečně skryté pod různými ozdobami. Podle knih byl muž zvaný Durram zabit Malicem vražením kosti do čela, viz novely The Sin War. Lilith v knihách o Durramovi mluvila jako o svém synovi, čímž by se vysvětlovalo, proč akolyta říká Lilith „Blahoslavená matko.“ A ještě jedna věc. Durram byl členem církve Triune, ale zároveň mohl být, v touze po moci, členem i Umbaru. Dalším dílem do skládačky může být Církev Cathedral of Light, ta  je přesným opakem Temple of the Triune a to by pro změnu vysvětlovalo, proč akolyta nebohému modlícímu se hledači vědění sděluje, že mu na onom místě Světlo nepomůže.

Kde jsou vykradači hrobek, k jakému řádu patří obětovaný nebožák? Netušíme, jediné co víme je, že hledají na místech, kde se hojně vyskytují následující symboly, jeden takový symbol má i onen černoch na hrudi. 

Stejného symbolu si všimla i polská stránka Pandemonium Diablo na fotkách z Blizzconu.

Zdroj: Twitter

Myslíme si, že by se mohlo jednat o Zakarum, ale s jistotou to budeme vědět až za dlouho. Kdo si myslíte, že je onen akolyta? Komu může patřit onen symbol. Pište do komentářů. Nebo na fórum, nachystali jsme pro vás Diablo 4 sekci.

Komentáře 7

 1. Podle me je to Pinhead bez hrebiku

 2. SoulCrusher

  Baal to nebude. A Rathma privolat Lilith urcite nechce, kedze by nemal nad nou moc ju ovladat. To skor Malic este by mohol aby skrze Lilith privolal svojho pana. Ale co by z toho mala Lilith.

  takze je to Durram. Zaujimave bude ako vstal z mrtvych
  I ked ako mocny necromancer mal urcite nieco v rukave prichystane pre pripad smrti…

  mna hlavne zaujima ako do tohto celeho zakomponuju Prime Evils. Nakoniec je to Diablo, nie „Lilith – Diablo“

 3. Přiznám se, jsem to já!

 4. Lidi a přitom odpověď je taaaak jednoduchá… Vrahem je zahradník. 😁

 5. Devs vraj na Q&A potvrdili ze nejde o Rhatmu, ten svojich rodicov neznasa, takze by matku urcite nevratil spat

 6. Skvělý článek, to běz debat, ale kdo tohle dává dohromady se musí šíleně nudit. Do několika let přece bude jasné, kdo to je, nepotřebuji to vědět teď, ale postupem ve hře.

 7. Super čtení, celé mi to přijde Startrekovsky ujeté, ale super 🙂

  O koho jde nemám ponětí (nemám na to znalosti Diablo všehomíra).

  Přidat komentář