Kotaku: Blizzard zrušil Starcraft FPS, zaměřuje se na Diablo 4 a Overwatch 2

Internetem proběhla zpráva, že Blizzard zrušil střílečku ze světa Starcraft, na kterém pracovali již dva roky. Podle zdrojů obeznámených se situací, důvodem zrušení bylo přesunutí prostředků na Diablo a Overwatch.

Ares, jak se projektu říkalo, měl být Battlefield ve Starcraft univerzu. Na projetku se mělo začít pracovat v roce 2017 a měl to být experiment, co by vývojáři dokázali se Starcraftem v Overwatch engine. Tým měl údajně hotový prototyp, měli jste hrát za postavu Terranského mariňáka a vaším úkolem mělo být střílet Zergy. Jeden z lidí, kteří měli možnost vidět prototyp v akci tvrdí, že vypadal, jako kdyby práce na hře postupovaly pomalu, ale i přes tento fakt hra prý vypadala dobře. Zrušení tak bylo pro vývojáře šokem. Dobrou zprávou je, že nikdo nebyl vyhozen.


Tweet, který vše odstartoval.

Projet Ares nebyl jediným zaříznutým projektem. Vývoj byl ukončen i na jedné mobilní hře, která rovněž nebyla zatím oficiálně oznámena. Vývojáři pracující na Ares (a mobilní hře) byli přesunuti do týmů vyvíjející Diablo 4 a Overwatch 2. U těchto her se čeká oznámení na letošním Blizzconu. Obě hry mají být klíčovými hrami pro nadcházející roky. O Diablo, resp. projektu Fenris, jsme informovali již dříve. Overwatch 2 má údajně být hra, jejíž velká část má být zaměřená na PvE, lidé z Blizzardu ji přirovnávají k Left 4 Dead.

Špatnou zprávou je, že Blizzard zrušil již druhou FPS ze světa Starcraft. Prnví byla StarCraft: Ghost, ve které hráči měli hrát za Terranskou odstřelovačku Novu z jednotky Ghost. Dobrou zprávou je, že se vývojáři přesunuli na Diablo 4, které snad již po údajných odkladech bude oznámeno na letošním Blizzconu.

Zdroj: Kotaku, Twitter

Komentáře 4

  1. Me jejich prohlaseni nechavaji ledove klidnym. Zajimaji me vysledky.

  2. Přijde mi divné něco jen tak zrušit. Pokud je to pravda, nerozumím tomu. Docela bych si něco ze světa Starcraft zahrál, co nebude strategie.

  3. Blizzard se zalekl toho, jak dopadl minulý Blizzcon a začal rychle dělat na D4, na který doteď ani nesáhnul. Není se čemu divit když začal přicházet o fanoušky jedné značky. Teď se naštvou fanoušci SC Blizzard se lekne dá k ledu D4 a dokončí tu střílečku, která už je skoro hotoá😃.

  4. Sice bych si přál, aby to byla pravda, ale uvidíme na Blizzconu.

  Přidat komentář