Kotaku: Diablo 4 oznámení bylo staženo na poslední chvíli

Server Kotaku přišel s ne tak zcela šokujícím oznámením. Podle jejich zdrojů mělo Diablo 4 být oznámeno na letošním Blizzconu.

Všichni zajisté víme, že na letošním Blizzconu byla oznámena hra pro mobily. Všichni taktéž víme, že toto oznámení spustilo lavinu hněvu směrem k vývojářům. Jak to tak vypadá, Kotaku se dostalo k informacím ohledně původních plánů. Na Blizzconu 2018 mělo být podle těchto plánů oznámeno Diablo 4, ale na poslední chvíli bylo rozhodnuto o opaku.

Podle dvou zdrojů obeznámených s plány na Blizzcon, mělo dojít k oznámení již několikrát zmiňovaného Diablo Immortal a po skončení videa o oznámení hry na mobily mělo přijít druhé – teaser, krátkou návnadu, na Diablo 4. Poté měl ještě vystoupit Allen Adham a davu oznámit, že na Diablo 4 se pracuje, ale ještě není připravené pro prezentaci.

Zdroj: Kotaku

Proč k tomuto velice podivnému kroku došlo zůstává záhadou. Jedno je ovšem jisté. Blizzard si proti sobě zcela zbytečně poštval své vlastní fanoušky. Důsledky mohou být jak pro Diablo frančízu, tak pro celý Activision-Blizzard poměrně zásadní.

Už teď se začínají rýsovat problémy na akciových trzích. Podle serveru Diabloii.net byly v pondělí odpoledne (amerického času) akcie po neslavném Blizzcon 2018 Activision-Blizzard (NASDAQ: ATVI) o 7 % níž, než před pátečním uzavřením burzy.

Zdroj: DiabloII.net

Podle komentáře od Gold Eagle pod článkem Diablo Immortal: Z nouze ctnost? je drobný propad akcií zřejmý už od začátku října. Věděli insideři, že Diablo 4 nebude oznámeno na letošním Blizzconu a radši se zbavili akcií? To a mnohé další otázky nejspíš zůstanou nezodpovězeny.

Aktualizace: Blizzard pro kanadský IGN dementoval zprávy o tom, že by Diablo 4 oznámení bylo staženo těsně před Blizzconem.

Zdroj: IGN Canada

Komentáře 7

  1. Nepřičítejte to, že někdo prodal akcie před Blizzconem tomu, že někdo měl informace napřed, je to obchodní taktika některých hráčů, že na velká oznámení prodávají pozice, brání se tak nepředvídatelným velkým výkyvům. Po špatných správách se pak někdy rozhodnou, že pozice neobnoví, je to jen známka toho, že Blizz se už řadí ke společnostem tipu Google nebo Apple kde jsou tyto propady běžné, ale méně znatelné, protože to udělá hned několik hráčů v určitém rozpětí.

  2. krátkodobý propad akcií po ohlášení „slabého“ produktu je běžný, nedělal bych z toho obecné závěry pro situaci Blizzardu. Portfolio mají dostatečně široké. Zajímavé také bude sledovat jak se DImortal bude prodavat na asijskych trzich a jestli to nejak ovlivní prodej nových smartphonu

  3. Je zřejmé, že si Blizz uvědomuje chybu a začíná nenápadně lidem naznačovat něco o čtvrtém dílu. Pár jedinců se dokonce zmiňuje o tom, že ta čtyřka měla být ohlášená apod. Domnívám se, že po tom jejich cirkusovém vystoupení se pouze objevují přání o dalším dílu, datadisku a spousty dalších domněnek. Osobně nevěřím ani jednomu z nich.

  4. To je sice krásné ale k čemu nám to teď je? Má nás to uklidnit? Asi ne.. A nechápu proč to tak odvolali.

  Přidat komentář