Uzavřená End-game beta Diabla IV je tady!

Developer Update: Closed End Game Beta Draws Near

Jak jsme slíbili na Xbox Games Showcase 2022, návrat Lilith, požehnané matky, se blíží. Vydání Diabla IV přijde v roce 2023 a nás teď čeká další zásadní milník – testování hry v beta verzi. A začneme od konce, jako první nás totiž čeká uzavřená beta end-game mechanik, která bude první z několika příležitostí, kdy si budete moct vyzkoušet, co Diablo IV nabídne. A protože budeme testovat end game mechaniky naší hry, kdo by je lépe dokázal otestovat než ti, kteří end game v Diablo hrách už nyní aktivně hrají. V tomto blogu se dočtete detaily o blížící se betě a o tom, kdo do ní bude pozván.

Bety se bude možné účastnit, ať už hrajete na jakékoliv platformě, PC i konzolích, ale prozatím budete o svých zážitcích muset pomlčet. Testování bude důvěrné.

Pro rychlé shrnutí toho, co vás čeká, se podívejte na video od našeho herního ředitele Joa Shelyho a ředitele značky Diablo Roda Fergussona.


Při testování jsme se rozhodli začít právě end game mechanikami z několika důvodů:

Jednak nechceme, aby před vydáním hry došlo k vyspojlování příběhu hlavní kampaně. Návrat Lilith do světa Sanctuary si každý zaslouží zažít až se svým hrdinou. End game začíná až po dokončení kampaně, takže tento problém v blížící se betě nehrozí.

Kromě toho je ale end game velmi důležitým aspektem celé hry. Mnoho hráčů se dokonce na tyto mechaniky těší ze všeho nejvíc a my jim chceme přinést démonický masakr, jak se patří. Aby byl finální zážitek co nejlepší, sbíráme feedback raději dříve nežli později. Máme tak jistotu, že budeme mít dosta času jej zapracovat než hra vyjde.

Samotný feedback bude možné dávat přímo ve hře samotné. Vytvořili jsme integrovaný nástroj, který vám umožní ohodnotit, jak vás aktuálně kosení démonů baví a každému, kdo chce, umožní i trochu se rozepsat.

A které části hry budeme teď testovat? Helltide (Pekelná invaze), Nightmare dungeony (Kobky děsivého snění), Whispers of the Dead (Šepot mrtvých), Fields of Hatred (Pole nenávisti) a Paragon Board. A všechny dovednosti a předměty, které zde získáte budete potřebovat. K čemu? Abyste dokázali porazit finální bosse naší uzavřené Bety!

Co budeme testovat?

 

Helltide (Pekelná invaze)

Při putování světem Sanctuary si dávejte dobrý pozor, může vás dohnat pekelná invaze. Tento nový event, který ovlivní celý region, se vám zpřístupní poté, co dosáhnete třetího tieru obtížnosti: Nightmare. Během invaze jsou všichni služebníci Lilith mnohem mocnější, ale pokud je pokoříte, získáte také mnohem zajímavější odměny. A nejen že jsou nepřátelé silnější, je jich také výrazně víc. Samotná země se chvěje a mění po přílivem démonů a i známá místa budou vypadat jinak.

Jak se budete prosekávat zástupy pekelníků, získáte z jejich ostatků novou měnu – Cinders (Doutnající uhlíky). Díky ní dokážete otevřít pekelné truhlice, které jsou rozesety po celé lokaci ve které Helltide probíhá. Najdete v nich skvělé vybavení, které je vždy určené pro jeden item slot – tělo, kalhoty nebo obouruční zbraň. Ale běda těm, kteří ve své hamižnosti zemřou s velkou zásobou cinders. Uhlíky se při jejich smrti rozsypou na zem a musíte je znovu posbírat.

Nightmare dungeons (Kobky děsivého snění)

Připravili jsme vám dungeony, které vás opravdu zavedou do těch nejtemněšjích nočních můr. Tento mód se vám odemkne po nalezené vašeho prvního úlomku noční můry (Nightmare sigil). Každý úlomek odpovídá konkrétnímu dungeonu ve světě Sanctuary, který jste možná během levelování už navštívili. Úlomky těmto místům přidávají speciální modifikace, které zvyšují obtížnost dungeonu, ale také kvalitu vybavení, které uvnitř naleznete. Dokončením Nightmare dungeonu získáte mocnější úlomky, které vám umožní postavit se ještě silnějším nepřátelům. S vyšším levelem úlomků se také otevřou další kobky, do kterých se takto budete moct podívat.

Šepot mrtvých (Whispers of the dead)

Šeptající strom potřebuje vaši pomoc. Po celém světě Sanctuary budete moct najít tzv. zašeptání, která vždy souvisí s hrdinskými úkoly. Splňte je a získáte zkušenosti, zlato i Grim Favours (Pochmurnou přízeň). Kolik přízně získáte za vyřešená zašeptání se liší, ale jakmile jich nasbíráte deset, můžete je u Šeptajícího stromu vyměnit za mocnou kořist.

Zašeptání se v průběhu dne mění. Neustále jsou k dispozici nová a vy se tak můžete rozhodnout, která budete následovat podle toho, jaké odměny vás zajímají.

Obvykle by se šepot mrtvých zpřístupnil vaší postavě až po dokončení některé z kapitoval kampaně. V uzavřené betě k nim ale budete mít přístup hned od začátku.

Diablo IV

Pole nenávisti (Fields of Hatred)

Mefisto proklel Sanctuary a některé lokace se tak navždy proměnily ve smrtící pole nenávisti. Tyto zóny jsou nyní otevřené pro PvP a každý kdo se chce ozdobit slávou (a krví) je musí vyzkoušet. V polích nenávisti můžete získat semena nenávisti, která přinesete k Oltáři a rozbijete je na Rudý prach. Ale buďte obezřetní, ostatní hráči čekají na vaše zaváhání a pokud vás v PvP porazí, seberou vám vaši kořist dříve než ji na oltáři stačíte očistit.

Pokud ale uspějete, můžete rudý prach vyměnit u hokynářů a obchodníků za výjimečné kosmetiky pro vás i vašeho mounta. Tak co, hrdinové, podaří se vám vydobít si v této pustině jméno?

Desky Paragonů (Paragon Board)

Od 50. Úrovně výš se otevřou vaší postavě Paragon Boardy. Systém end game levelování, který vám umožní otvírat další a další bonusy, sockety a dokonce i dodatečné paragon boardy pro vašeho hrdinu.

Podrobnější informace o systému Paragon Boards najdete na našem blogu Diablo IV Quarterly Update-December 2021.


Koho do end-game bety zveme?

Je pro nás priorita aby byl end game v Diablu IV skvělý zážitek. Nejsme na to ale sami – potřebujeme pomoc od expertů, od expertů, kterými jste možná vy.

Proto do této bety pozveme oemzený počet hráčů, kteří v poslední době strávili hodně času hraním end gamu v Diablu II: Ressurected a v Diablu III. Pokud se domníváte, že splňujete tyto podmínky a chcete se bety zúčastnit, postupujte podle níže uvedených kroků**:

Navštivte do 11. 10. Battle.net nebo otevřete Battle.net launcher.

Klikněte na své uživatelské jméno v pravém horním rohu obrazovky, a podle toho na jaké jste platformě klikněte na „Nastavení účtu“ nebo „Zobrazit účet“.

Klikněte na možnost nabídky „Privacy & Communication“ (Soukromí a komunikace) a poté přejděte dolů na položku „Communication Preferences“ (Předvolby komunikace).

Klikněte na tlačítko „Aktualizovat“ a zkontrolujte, zda je povolena možnost “News and Special Offers from Battle.net” *.

*Zasílání marketingových sdělení můžete kdykoli odmítnout. Podle výše uvedených pokynů zrušte zaškrtnutí políčka „Novinky a speciální nabídky od Battle.net“. Případně můžete kliknout na tlačítko „Odhlásit se“ v dolní části našich e-mailů.

V případě, že budete vybráni, obdržíte od noreply@e.blizzard.com e-mailovou pozvánku s dalšími pokyny.

Pokud jste do 18. listopadu neobdrželi e-mailovou pozvánku do uzavřené betaverze, nebyli jste k účasti vybráni. Ale nezoufejte, veřejné testování chystáme začátkem příštího roku. Chcete-li mít přehled o nejnovějších informacích o hře Diablo IV, podívejte se na naši stránku s novinkami a sledujte @Diablo na Twitteru.

Těšíme se na vás v Sanctuary,
Vývojářský tým Diabla IV

12 komentářů u „Uzavřená End-game beta Diabla IV je tady!

   1. V to doufám taky … paragony taky nebudou neomezené, bude tam cap (ale to byl ostatně tehda na začátku paragon systému u D3 taky … a jak to dopadlo …)
    Ze všeho mám celkem příjemný a těšící se dojem, škoda, že tato beta bude pod NDAčkem .. už bych rád viděl dojmy 🙂
    Ale tak počkáme si na začátek roku, tam už to bude jasné.

Napsat komentář