Smráká se nad podvodníky?

Dlouhou dobu jsme nebyli svědky žádné očividné vlny banů. Zdá se, že v brzké době dojde ke změně a Blizzard si došlápne na lidi, kteří využívají jak různé boty, tak TurboHUD.

Pravidelně se na fórech objevují dotazy, zda lidé mohou využívat TurboHUD. Blizzard tento prográmek, který přidával spoustu věcí do Diablo 3, tiše toleroval. Ale asi došlo k přehodnocení situace. Vzešlo to z jednoho tématu na fóru. Uživatel Dtune vytvořil téma TurboHud, banovatelný, nebo ne? ve kterém se ptá, zda může onen program využívat.

Ahoj,

Předmluva
Vím, že tohle je proti Terms of Services. Je to něco, za co může Blizzard hráče banovat, pravidla jsou jasně napsaná. Speciálně mi jde o součást TH, která odkrývá mapu.

Jádro
Nikdy jsem TH nepoužíval, jelikož mám strach z banu. Jenže ten program je očividně oblíbený a používá ho spousta Youtuberů a streamerů. Chtěl bych ho zkusit, vypadá to, že poskytuje spoustu informací, ale nelíbí se mi to, že odkrývá mapu. Číslíčka vypadají jako neškodný způsob, jak kontrolovat vlastní progress. Představte si, že casual vidí populárního streamera, rozhodne se za hru zaplatit a hrát, tak jak viděli toho člověka na videu. Vsugerují si, že když někdo využívá TH veřejně je OK, ale pak dostanou ban.

Jednoduchá otázka
Dostávají lidi ban za TH? Nebo dostávají bany za botování, které je taktéž možné?

Botteři
Ještě k tomuto tématu. Je do launcheru zabudován detektor na tyhle věci? Je mi jasné, že to ostatní vývojáři dovedou obejít, ale aspoň by to razantně snížilo by to počty botterů, i za cenu, že by toho bylo těžší dosáhnout. Také si vezměte v potaz faktor strachu, kdyby lidé v laucheru viděli velkou barevnou detekci cheatů.

Díky,
Casual Dtune

Blizzard poslední dobou jasně dává najevo, že hodlá s lidmi komunikovat, možná proto se z tohoto důvodu objevil ve vlákně Matthew Cederquist, Game Producer.

Hej Dtune,

TH má pár cool fičur, ale na druhou stranu, dává lidem víc než výhody. V minulosti to mohlo vypadat, že TH nezachytil pozornost tvůrců anticheat programů.

Ohledně tohoto tématu budeme mít co říct už velmi brzy. Ale abych odpověděl na tvou otázku, TurboHUD, tak jak v současné chvíli funguje, je program, který by neměl být využíván ve hře.

Ohledně botů… jejich čas se blíží.

Vývojáři botů byli jistý čas pozadu za Blizzardem, jelikož do hry přibyly kontrolní mechanismy zabraňující využívání kódů. Ale asi chytili druhý dech, jelikož stále více hráčů má v sezóně nahráno víc než 23 hodin denně 7 dní v týdnů a dlouhou dobu s tím Blizzard nic nedělal. Vypadá to, že se situace brzy změní.

Zdroj: Battle.net

Komentáře 13

 1. Co neni soucasti hry, tak se ma zabanovat a nazdar. Jako znat mapu pri GR, nebehat do slepych ulicek je sakra velka vyhoda, takze jen at tahnou

 2. SoulCrusher

  na co je dobry vlastne ten TurboHUD? ako pri conquestoch ako je Sprinter a podobne to chapem ale inak? Hovori aj kde sa v hre nachadza narpiklad Goblin shrine alebo rainbow goblin?

  • Těch funkcí je mnoho, kdybych to měl vypisovat, jsme tu ještě zítra. Projdi si Google.

 3. Já se pamatuji jak před releasem diabla slibovali že nepřipustí ani jednoho cheatera (protože měli fanbase nastanou z ohlášení RMAH)😂

  • autokorekce je přehnaně korektní tak aby mi to prošlo tak *naštvanou* ☺️

 4. Jasně po x letech budou řešit TH a boty 😀 V době kdy hru drží při životě jen sezona. S TH jsem nahrál tisíce hodin a rozhodně na tom nehodlám nic měnit. 😉

 5. Dostanou Ban, koupi si na sezónu novou hru a jede se znovu. A Blizzard rýsuje…

  • Dekuji mobilu za autokorekturu, takze pokus cislo dve z laptopu:

   Dostanou BAN, koupi si na sezonu novou hru a jedou znovu. A Blizzard ryzuje…

 6. Před cca 1,5 rokem se mi stalo, že v grupě měl barb TH, najednou se objevila hláška ,, this game is terminated“ najednou jsme byli v menu a para co jsme v partě nahráli byly reset.

  Včera jsem byl v partě noob, jako barb jsem neměl TH…

  Jinak nevěřím, že Blizz provede vážnější kroky proti TH či botům… Bude pouze proklamovat…

  • Tak ono spousta lidí využívá kromě TH i různé boty a další cheaty.

 7. Zdálo se mi, že se už dlouho nebanovalo.

 8. pořád ty samé plané řeči, nejdříve konejte, pak hráči možná začnou věřit, že jste znovu začali s hráči komunikovat a reagovat na připomínky

  Přidat komentář